Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Mam mały problem z wyborem któregoś z laptopów. Laptop ma służyć głównie do gier oraz mieć matrycę 17 cali. Myślałem o MSI GX 740, ale słyszałem że grafika grzeje się w nim do 100 stopni. Jeśli ktoś posiada ten model jeśli może niech napisze jak to jest z tymi temperaturami w grach :]. Moim drugim faworytem był Dell XPS L701x ze słabszą grafiką, ale za to dyskiem 1TB i USB 3.0. Dell grzeje się podobno mniej do 80 stopni. Oczywiście proszę o inne propozycje laptopów w cenie do 5000 - im mniej tym lepiej ;). Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

MSI GX 740, ale słyszałem że grafika grzeje się w nim do 100 stopni.

MSI GX 740 to znakomity laptop - w tej cenie nic lepszego. 100 stopni?!!! Chyba jakbyś go położył na piecu :]

Moim drugim faworytem był Dell XPS L701x ze słabszą grafiką, ale za to dyskiem 1TB i USB 3.0.

Wcale ta grafika nie jest "słabsza". Poza tym Dell dba o dobrą jakość :co:

Skąd Ty bierzesz informacje o tych temperaturach? Jeśli tak bardzo Cie one gryzą to za 100 zł. kupisz podstawkę chłodzącą. Martw się raczej głośnością.

 

Bierz tego i baw się dobrze

MSI GX740-418XPL

http://www.x-kom.pl/p/62500-notebook-la ... combo.html

 

A jeżeli chcesz coś co posłuży długie lata:

Asus G73JW-TY013V - są wydajniejsze w tej cenie, ale za Asusa warto zapłacić więcej ;)

http://www.x-kom.pl/p/58450-notebook-la ... 7hp64.html

Link to post
Share on other sites

No wiem, że jest dobry, bo ma dużo pozytywnych opinii, ale zobacz tutaj: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MS ... 182.0.html Wiem, że to w FurMarku, ale w grach kierując się testem będzie z 90 stopni. A o tym Asusie też myślałem, ale ma słabszego procka, a lepsza wersja jest już droższa.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to w FurMarku, ale w grach kierując się testem będzie z 90 stopni.

FurMarkiem się nie testuje kart graficznych - to prawdziwy kat - wyciśnie siódme poty. Przy żadnej grze nie osiągniesz takich temperatur.

Kup sobie podstawkę chłodzącą i po problemie :]

A o tym Asusie też myślałem, ale ma słabszego procka, a lepsza wersja jest już droższa.

Za najlepszą jakość wykonania się płaci - niestety. Asus trzyma poziom, ale ceni sobie swoje produkty. Oczywiście procesory Intel i7 zarówno w PCtach jak i laptopach mocno odstają od wszystkich innych.
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci że u mnie po 2h FurMarku temperatura grafiki wynosiła 82 stopnie, a w grach jest ok.78 stopni więc dużej różnicy nie ma. A tak jak myślę to w MSI o podkręcaniu można zapomnieć? A podkładkę chłodzącą już mam :]. I właśnie posiadam Asusa, który jest baaaaardzo wytrzymały ;).

Link to post
Share on other sites

Wiem jak się podkręca, bo już to z moim Asus-em robiłem tylko myślałem o temperaturach. U mnie bez OC w grach było 67, a po 78 więc różnica jest ;). U mnie procka udało się podkręcić w Biosie, ale tylko dlatego, że mam wersję 210, bo w nowszych już zablokowali tą możliwość :]. A jak jest z wytrzymałością MSI? Pociągnie taki laptop ze 3 lata?

Link to post
Share on other sites

U mnie procka udało się podkręcić w Biosie, ale tylko dlatego, że mam wersję 210, bo w nowszych już zablokowali tą możliwość :].

Szczęściarz z Ciebie.

 

Mówię Ci bierz tego MSI GX740 - w grach będziesz miał max 80 stopni ;)

BTW Wydajny sprzęt też się grzeje - ma do tego prawo.

Link to post
Share on other sites

koszatniczki tego MSI SetFSB nie obsługuje więc nie będziesz mógł podkręcić procka. Tego asusa owszem.

 

Lightning oczywiście o tym nie wspomniał bo w tym temacie jest nowicjuszem i tylko kopiuje laptopy z innych tematów.

 

Moim zdaniem jeśli masz zamiar podkręcać to najlepszym wyborem będzie asusek z GTX460 lub MSI GX660. Co do asuska mam bardzo podobny model więc w sprawie jakości możesz się mnie zapytać.

Link to post
Share on other sites

Lightning oczywiście o tym nie wspomniał bo w tym temacie jest nowicjuszem i tylko kopiuje laptopy z innych tematów.

 

Jak to nie wspomniałem? Podaj jeden laptop, który skopiowałem z innego tematu - zazwtczaj robię to z http://www.x-kom.pl

Kartę graficzną spokojnie podkręcisz, ale musisz trochę poczytać na internecie - 5 minut "roboty" i już :] Co do procesora - nie mam pojęcia (w moim się w ogóle nie da).

Następnym razem czytaj uważniej, bo widzę, że nawet to sprawia Ci problem.

 

BTW koszatniczki555 chce mieć bardzo mocny procesor - co lepszego od intel i7?

Link to post
Share on other sites

Problem to ci sprawia pisanie postów w których wreszcie dasz jakiś przykład swojej mizernej egzystencji. Jak prosił o laptopa do podkręcania to albo trzeba się go było zapytać czy chce też kręcić procka a nie po kilku postach pisać NIE WIEM. Jak nie wiesz to nie pisz, proste.

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie narzekam, w laptopie za 4000 działa GTA IV na ultra przy shadows na medium czy Bad Company 2 również na ultra, a mogę w każdej chwili sobie pojechać do innego mieszkania czy rodziny.

 

Laptopy kiedyś były słabe ale technika poszła do przodu i w ostatnich 2-3 latach obserwuje się znaczący wzrost mocy.

Link to post
Share on other sites

Człowieku GTA 4 to gra z 2008 roku ma tam jakieś wymagania, ale niezbyt duże.

"Laptopy kiedyś były słabe ale technika poszła do przodu i w ostatnich 2-3 latach obserwuje się znaczący wzrost mocy." no tak, ale drogie są jak cholera. Nie porównuj komputera PC za 5 tys. do laptpa za 5 tys. bo jest przepaść.

Link to post
Share on other sites

No wiesz GTA 4 to nadal ma wysokie wymagania bo jak wiemy optymalizacja w tej grze to żart.

 

Niby jest przepaść ale przez konsole grafika stoi ciągle w miejscu więc de facto grasz w te same gry na tym samym poziomie detali. Poczekaj jeszcze kilka lat a platformy zaczną się zrównywać.

Link to post
Share on other sites

Witam koledzy mam prośbe napiszcie czy zakup tego della za te pieniądze jest opłacalny ? http://allegro.pl/dell-studio-xps-1645- ... 29609.html

 

Po pierwsze na takie pytania zakłada się nowe tematy, pod drugie on jest już sprzedany, a po trzecie czy jest Ci potrzebny aż tak mocny procesor? Jeśli tak to możesz go wziąźć - karta graficzna jest dobra, ale nie zachwyca.

Pomyśl lepiej nad tym - MSI GE600-095XPL

http://www.elektronicznyswiat.pl/produk ... ed-ii.html

Bardzo wydajny w tej cenie. Pamięć RAM kupisz za 70-80 zł. :wariat:

Link to post
Share on other sites

To JA go kupiłem i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem czy nie lepiej było poczekać na nowe modele z nowymi procesorami Intele SB i3 lub i5 Czy ten dell w tych pieniądzach to opłacalny zakup ? czy może lepiej dogadać się ze sprzedającym i zrezygnować z zakupu ?

Link to post
Share on other sites

Czy ten dell w tych pieniądzach to opłacalny zakup ? czy może lepiej dogadać się ze sprzedającym i zrezygnować z zakupu ?

Procesor ma bardzo mocny - jeśli jest Ci potrzebna aż tak duża moc obliczeniowa to zostaw go. Do gier ta karta nie jest najlepsza, ale też nic złego na jej temat nie powiem :wariat: Płynną rozgrywkę zapewni.
Link to post
Share on other sites

A nie ma jakiegoś innego sposobu na OC procesora w MSI GX740?

Można poszukać programów na internecie, ale zdecydowanie odradzam (zresztą rób co chcesz - ja Ci niczego nie zabronię).

Dla mnie może być też jakiś inny model tylko, że do 5000 zł. i z kartą graficzną GTX 460M lub HD 5870m

Poczytaj dokładnie wcześniejsze posty - w tym Asusie jest możliwość OC procesora w Biosie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...