Skocz do zawartości

Telefon do 1100zł z najlepszym aparatem


Recommended Posts

Postanowiłem kupić nieco lepszy telefon niż wcześniej planowałem.

Na czym mi zależy..

+ dobry aparat, to mój główny postulat
+ nieduży rozmiar, tj 5"-5,2" max, nie znosze dużych telefonów.
+ wsparcie dla systemu aby telefon posłużył mi troche

Rozeznałem się w temacie, co dziwne, opinie są dosyć rozbieżne, ale zauważyłem że do zdjęć najczęściej polecane są takie oto modele:

LG G2 - 1200zł (troche poza budżetem)
MOTO X PLAY - 1100 zł (niestety 5,5")
MOTO G3 2GB - 750 zł
MOTO G4 - 900 zł
HONOR 5X - 1046 zł (niestety 5,5")
HONOR 6 - 1050 zł
HONOR 7 LITE - 1063 zł
HUAWEI P8 LITE - 780 zł
HUAWEI P9 LITE - 1121 zł
GALAXY S4 - 999 zł
LUMIA 930 - 1250 zł (troche poza budżetem)

Który z tych modeli robi obiektywnie najlepsze zdjęcia? Nie zależy mi na zdjęciach nocnych ale chce coś z najlepszym aparatem w tej klasie i przedziale cenowym. Interesują mnie tylko nówki, żadnych używek i żadnych xiaomi itp.

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

1250 za ta lumie? Ja ja mam zamiar sprzedać ja w bardzo dobrym stanie za 600. A zdjęcia robi prześliczne, moge dać próbkę. Kupiłem ja za 800, uzywana przez pare dni, rok temu. Patrząc na cena/jakosc zdjęć to wg mnie będzie najlepsza.

Za te pieniądze można kupić lumie 950 ktora ma najlepszy aparat z tych smartfonow

(a nawet taniej niż 1250)

Link to post
Share on other sites

To prawda, ale patrzyłem jedynie w kategorii aparatu. Używam Lumii 930 jednak na co dzień i póki co nie czuję żadnych braków w oprogramowaniu - tak samo mój ojciec, znajomy programista, brat i dziewczyna.  Tak czy inaczej za 1100 nawet można upolować Lumię 950 nową, która zjada na śniadanie jeśli chodzi o aparat wszystkie te smartfony. Póki co nie odradzałbym 950tki ze względu na system - o ile komuś pasuje WP - a tak naprawdę niewiele osób potrzebuje tych wszystkich apek za androida, których nie ma na WP... 

 

Zresztą z tego co czytałem Microsoft nie porzuci telefonów, a ma już w planach nowe.

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedź. Znowu jestem zaskoczony ;)

 

Jeśli chodzi o Xperie Z2 sugerowałem sie recenzjami na portalach o telefonach, strasznie zachwalali i telefon a zwłaszcza aparat.

 

Od samego początku chciałem wziąć Moto G3 i mieć spokój ale nie wiedzialem że na tle innych jej aparat wypada aż dobrze (z tego co mówisz).

 

Honor 6 też wydaje mi sie spoko, ciekawe jak ze wsparciem dla softu. Chce aby telefon troche mi posłużył. Troche dziwne że Honor 6 i 7 są praktycznie w tej samej cenie.

 

Zamierzam kupić nówke ze sklepu, nie od osoby prywatnej.

 

Nexus 5X, Moto X Play oba za duże jak dla mnie.

Edytowane przez yorobson
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem risercz porównałem to co ludzi piszą z tym co wygląda faktycznie i stwierdziłem że w tym przedziale cenowym nie ma co szukać telefonu z dobrym aparatem.

 

W pogodny dzień całkiem ok ale w sztucznym oświetleniu lub przy lekkim mroku zdjęcia wychodzą słabo nawet droższych modelach poza moim budżetem (P9, Galaxy S5, itp). Po cyknięciu może i wyglądają OK bo te telefony mają podrasowane wyświetlacze ale po zrzuceniu na kompa i przy obróbce bryndza wychodzi na jaw. Nie o to mi chodzi.

 

 

Do zakupu ostatecznie zniechęciły mnie zdjęcia zrobione w nocy jakimś niedużym aparatem kompaktowym za niecałe 1200zł. Wszystko czysto, wyraźnie, kolory ładne, żadnych szumów, żadnego ziarna, itp. W porównaniu z telefonami na kt zwróciłem uwage to bajka.

 

Stwierdziłem że jeśli chodzi o aparat w telefonie to szkoda pieniędzy na średnią półkę. Lepiej wybrać budżetowy telefon do zwykłego użytkowania (internet + aplikacje) lub drogiego flagowca aby mieć ten niezły aparat. A jak już się trafi jakiś kompromis to zawsze musi mieć jakiś feler.. niewymienna bateria, brak slotu na SD, gabaryty zeszytu A5, itp. Masakra. Pozostaje poczekać na kolejne iphony (jeśli nadal pozostaną tak poręczne smukłe i wydajne) w kt aparat będzie na równi z aparatami kompaktowymi.

 

Lepiej wziąć coś wydajnego za 700-800 zł max z 2GB ramu by Android jakoś chodził typu p8 lite, moto g3, lenovo k5, huawei y6, htc desire 630, albo jakąś prostą Lumię 735 lub 640.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pozostaje poczekać na kolejne iphony (jeśli nadal pozostaną tak poręczne smukłe i wydajne) w kt aparat będzie na równi z aparatami kompaktowymi.

Które będą drogie...

 

 

Lumię 735 lub 640.

Telefony dobre, niektóre Lumie mają duże lepsze aparaty od tych z Androidem, ale system Lumii umiera.

 

 

p8 lite

 

 

moto g3

w wersji 2/16

I Redmi 3s z x-kom

 

Szukaj telefonów poza tym Xiaomi, na olx/allegro. P8 Lite można kupić za ok 650 zł. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Widze ze niewiele sie tu dzieje ; )

Telefon mi padł więc czas nastal. Wszedlem na porownywarki cenowe wybralem kilka najdrozszych modeli do 1000 zł. Chce nówke na raty z normalnego sklepu. Który z poniższych modeli warto wziąć? Chce poręczny telefon co codziennego użytkowania, do dzwonienia, smsow, internetu i strzelania zdjęć/wideo w dzień. Coś na czym mogę polegać.

 

Moto G3 2gb/16gb - 919
Xperia z2 - 999zl
Alcatel idol3 4,7 - 650zl
Galaxy A3 2016 - 900zl
P8 lite - 800zl
BlackBerry Leap - 999zl
LG X Screen - 850zl
Sony Xperia E5 - 760zl
Honor 7 Lite - 999zl
Huawei ShotX - 900zl
Samsung Galaxy A5 złoty - 900zl

Osobiście moim faworytem jest wciąż Galaxy A3 z 2016. Jest mały fajnie wykonany strzela przyzwoite fotki i bateria trzyma nieźle. Jeśli nikt mnie nie zniechęci to wezme właśnie A3.

Kusi mnie Z2 ale troche duży jak dla mnie. nie wiem czy warto sie męczyć

 

Moto G3 jest dziwnie duży jak na 5" mialem go w reku i trzyma sie go jak cegłe

Idol3 jest całkiem spoko (jak na moje oko) i nie musiałbym przepłacać.

P8 lite ma bardzo różne opinie, jedni chwalą, inni gnoją więc troche to dziwne.

Reszta to dla mnei jakies wynalazki.

Z góry dzięki za pomoc
 

Edytowane przez yorobson
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...