Skocz do zawartości

problem r9 290x


Recommended Posts

Witam od niepamietnego czasu mam problem ze swoja karta graficzna czyli msi r9 290x. Po doslownie kilku minutach grania karta osiaga 94 stopnie czyli swoj limit jedynie w cs go jest nizsza temperatura a takto w kazdym wymagajacym tytule temperatura wynosi 94 stopnie. Dokupilem dodatkowe wentylatory z bequiet, gralem z otwarta obudowa lecz nic nie przynosi rezultatu. Zastanawiam czy gwarancja uwzglednia takie problemy czy tez jest inny sposob by cos z tym zmienic 

Link to post
Share on other sites

Dosyć ciepła sam posiadam r9 290 od asusa a nie jest to najlepsze chlodzenie mam 84 stopnie w lato pasta zmieniona na coollabolatory liquid pro. Co do zmiany pasty na gpu Msi chyba nie robi z tym problemów, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. 

 

 

Zreszta co tam sie przejmowac pracowala od dnia kupna z taka temperatura wiec juz chyba nic jej nie zaszkodzi 

 

Bardzo możliwe, że wystepuje Throttling więc osobiście bym zmienił pastę na gpu sam tak robiłem i straciłem gwarancję asusa (asus mnie olał i nie wymienił mi pasty, mimo że podchodziła pod 95 stopni) 

Link to post
Share on other sites

Gwarancja uwzględnia każdą usterkę, a jako, że jest plomba na karcie od MSI to nawet wskazane. I nie łamał bym zasad gwarancji, bo w przypadku tej serii kart jest bardzo przydatna ;)

Link to post
Share on other sites

Gwarancja uwzględnia każdą usterkę, a jako, że jest plomba na karcie od MSI to nawet wskazane. I nie łamał bym zasad gwarancji, bo w przypadku tej serii kart jest bardzo przydatna ;)

 

Fakt gwarancja uwzględnia wszystko, ale czy to przyjmą to 2 sprawa (msi ma nie najgorszy serwis, więc może by ci to naprawili) ja dosłownie napisałem rozprawkę do Asusa, że wystepuje throttling, strasznie się grzała, była głośna, i wentylator terkotał jak się wkręcał na obroty Panowie z Asusa mi powiedzili, że temp jest w normie a było ponad 95 przy 95 wyłaczałem gry bo robiłem już w majty a wentylator jest sprawny i nie ma się co przejmować ... 

 

Tak podjąłem ryzyko bo straciłem 2 lata gwarancji, ale uznałem, że nie będę marnować miesiąc czasu na ich serwisowanie, aby mnie odprawili z kwitkiem więc wymieniłem pastę temp zbiłem o dobre 10 stopni a wentylatory max wkręcają się na 50% (95 stopni miałem w zimie przed zmianą pasty)

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Ja już drugi raz serwisuje u nich kartę. I jakoś nie wybrzydzają więc myślę, że byłoby to do zrobienia. Wentylator terkotał i wymienili.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...