Skocz do zawartości

zmiana GF 7600 GS


Recommended Posts

Witam,


 


procesor : C2D E6300 1,86@2,80 Ghz


cooler procesora: AC 7 Pro 


płyta główna: Gigabyte GA-P35 LGA 755


RAM: A-data 6 GB 1000 MHZ


karta graficzna: GeForce 7600 GS


dysk : Seageate 250 GB Sata II za chwile SSD GoodRam Iridium Pro


zasilacz: Chieftec CFT-620AS 620 W 


 


na jaką zmienić kartę graficzną?


1. aby była optymalna wydajnościowo do tego zestawu?


2. aby pozwalała zainstalować Windows 10 (obecnie błąd że nie ma sterowników i instalacja nie ruszy)


 


 


Link to post
Share on other sites

Jak chcesz to ci sprzedam mojego 7800 GS ;) [żart]

 

A jaki to wogóle budżet?

 

Bo w takim nieograniczonym to bym brał GTX 750Ti. I unikałbym Radeonów - źle współpracują z wolnymi procesorami.

Link to post
Share on other sites

Od obecnej będzie ale nie od wyżej wymienionych. Tamte też pozwolą i przy okazji będą wydajniejsze.

odpowiednikiem HD 7770 z nowej gamy GF  będzie jaki model GF ? 740 ?

 

Jak chcesz to ci sprzedam mojego 7800 GS ;) [żart]

 

A jaki to wogóle budżet?

 

Bo w takim nieograniczonym to bym brał GTX 750Ti. I unikałbym Radeonów - źle współpracują z wolnymi procesorami.

 

 budżetu nie mam określonego. grafikę chcę zmienić jedynie aby móc korzystać z Windows 10. w gry nie gram, jedynie filmy. 

Karta graficzna musi być dość krótka ze względu że mam mało miejsca w obudowie.

Link to post
Share on other sites

Czyli z przedstawionych modeli od najbardziej wydajnej :

 

1. R7 260 X         nowa - >  435 - 574 zł   używana -> 350 zł 

2. GTX 750Ti      nowa ->   od 459 zł  używana -> 400 zł 

3. HD 7770         nowa - >  BRAK używana -> 240 zł

4. HD 7750         nowa ->   BRAK używana -> 200 zł

5. GF 740           nowa -> od 342 zł  używana -> 280 zł

 

Nie mam obiekcji przed zakupem używanej karty ale z faktu że komputer działa dużo godzin dziennie preferowana byłaby nowa. Z nowych w grę wchodzi jedynie GF 740 lub R7 260 X bo są najbardziej oplacalne. 

 

Patrząc na używane to albo celować w HD 7770 lub R7 260X. Dziwne że najmocniejsza karta (R7 260X) jest najbardziej opłacalna , prawda?

Edytowane przez miglanc
Link to post
Share on other sites

GTX 650 to będzie max jaki tam wciśniesz który chyba nie będzie ograniczony i spowolniony przez resztę kompa. Jest mały, bierze mało prądu ale nówek to nie wiem czy znajdziesz. Z resztą karty takiego pokroju (słabe pierdziawki) rzadko się psują bo nie sa mocne więc się nie grzeją, nie są mocne więc nie potrzebują ogromnego kaloryfera i bóg wie ilu wiatraków.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

nie słuchaj , że Radeon się nie nadają to słabszych procków - to nieprawda.

Prawda, panie, prawda. Tylko, że jak to pisałem, to nie wiedziałem, że autor wogóle nie gra.

 

Dziwne że najmocniejsza karta (R7 260X) jest najbardziej opłacalna , prawda?

Nie nazwałbym tego opłacalną. Ja jak 2 lata temu kupowałem nowego R7 260X 2GB od MSI (wersja OC), to kosztował 379 zł. Za taką cenę teraz w sklepach już nie warto go kupować, zastąpiły go nowsze modele.

 

Nie odpowiedziałeś, czy youtube też oglądasz. W takim przypadku taki np. GTX950 by ci pomógł, bo ma (w odróżnieniu od każdej z wymienionych tu kart) sprzętową akcelerację video w formacie VP9 (z którymi Core 2 Duo radzą sobie raczej słabo w wyższych rozdzielczościach). No ale to już wyższe koszty (niemniej warte rozważenia jeśli używasz często youtube i nie zamierzasz szybko zmieniać procesora na Skylake)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

To była akurat kwestia sterowników, które kiedyś nVidia miała mniej zoptymalizowane pod CPU overhead w DirectX 11 niż AMD. Od czasu 337.50 jest na odwrót. To była odpowiedź nVidii na API Mantle.

 

 

As with 337.50 Beta’s single-GPU DirectX 11 optimizations, CPU overhead reductions apply globally, benefitting the majority of DirectX 9, DirectX 10, and DirectX 11 games the instant they go on sale. Per-game optimizations will continue to be developed before and after a game’s release, but now every game can potentially see an immediate boost.

http://www.geforce.com/whats-new/articles/nvidia-geforce-337-50-beta-performance-driver

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

a czy GTX 650 będzie tutaj odpowiedni ?


mam go na sprzedaż za lekko ponad 200zł


260x nie polecam kompletnie, te karty są przekręcone, wywalają black screenami z powodu zbyt niskiego napięcia w trybie 2d

nawet od nowości sypią artefaktami, jest mase tematów o tym

asus nawet wywalil tryb 2d by karta nie wieszała się, także pracuje ciągle z max taktowaniami

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie odpowiedziałeś, czy youtube też oglądasz.
 

 

 

oglądam i to bardzo często ;)

 

 

 

Jak pisałem wyżej, GTX 650 byłby odpowiedni.
 

 

patrząc na koszty zakupu i wydajność to HD 7770 lepiej wygląda w moim przekonaniu. Jest wydajniejszy oraz tańszy patrząc na segment używek

Link to post
Share on other sites

Tak tylko z twoim komputerem to nie wiem czy odczujesz tę większą wydajność 7770, bo może być tak że kupisz 7770 i z twoim kompem będzie ona chodzić tak szybko jak GTX 650.
Minusem GTX 650 jest to może być troszeczkę słabszy, ale z plusów jest nowszy niż 7770 o jakieś pół roku i GTX 650 bierze mniej prądu i pewnie też jest chłodniejszy.
Oczywiście jak najbardziej możesz kupić 7770 skoro jest tańszy i wydajniejszy.
Limit możliwości twojego procesora kończy się właśnie gdzieś przy którejś z tych dwóch kart.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o tanich Xeonach, to ostatnio zrobiłem sobie coś takiego: http://reznor666.deviantart.com/art/Intel-Xeon-CPU-keychain-631969445

To procesor porównywalny wydajnościowo do ok. Core 2 Duo E6420.

 

Wysyłka tego procesora wyniosła mnie więcej niż jego koszt. A jeszcze dostałem pastę termoprzewodzącą w tubce gratis, niewiem po co. :D

Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o tanich Xeonach, to ostatnio zrobiłem sobie coś takiego: http://reznor666.deviantart.com/art/Intel-Xeon-CPU-keychain-631969445

 

To procesor porównywalny wydajnościowo do ok. Core 2 Duo E6420.

 

Wysyłka tego procesora wyniosła mnie więcej niż jego koszt. A jeszcze dostałem pastę termoprzewodzącą w tubce gratis, niewiem po co. :D

Tylko ja mam na mysli 4 rdzenie

 

http://allegro.pl/intel-xeon-quad-e5405-2-00ghz-12m-1333-s771-fv-i6482267785.html

 

http://overclock.pl/forum/threads/10782-771-775-mod-czyli-Xeon-zamiast-Core-2-Quad

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...