Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam dość korzystania z neta przez Wifi, cały czas skaczą pingi i ogólnie jest ból i żal. Muszę rozwłóczyć kable po mieszkaniu. Ale tak bardzo mi się nie chce tego robić samej, trzeba powiercić dziury, powkładać kable do listw.

 

Najchętniej bym komuś to zleciła, ale nie wiem, jak szukać kogoś, kto robi takie rzeczy. Pytałam dwóch firm informatycznych, ale w jednej mi powiedzieli, że się nie rozdrabniają na sieci domowe, a w drugiej, że spoko, zrobią to za dwa tysiące + koszt kabla. Dwa tysiące. PEELENÓW. No sorry, to jest dociągnięcie kabli w 4 miejsca, łącznie może z 60m kabla, nie sieć w całej firmie (tyle płaciłam u siebie w biurze, za kilkanaście punktów, sieć internetowa i telefoniczna). Pół dnia roboty dla jednej osoby i to wliczając przerwę na kawę. Z jednej strony rozumem, bo poważna firma i w ogóle, ale z drugiej - no kaman.

 

Więc może wiecie gdzie szukać kogoś, kto mi to zrobi w jakiś racjonalnych pieniądzach? Pytać elektryków, złote rączki, czy może po jakiś indywidualnych usługach informatycznych szukać? A może na forum jest ktoś kto robi (albo ma znajomego, który robi) takie rzeczy w Krakowie?

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

 

 

Więc może wiecie gdzie szukać kogoś, kto mi to zrobi w jakiś racjonalnych pieniądzach? Pytać elektryków, złote rączki, czy może po jakiś indywidualnych usługach informatycznych szukać? A może na forum jest ktoś kto robi (albo ma znajomego, który robi) takie rzeczy w Krakowie?
 

Musisz szukać , ale tanio nie będzie skoro informatyk za konfigurację routera w Krakowie bierze 150 złotych . Popytaj  , koniec języka za przewodnika . 

Link to post
Share on other sites

Nie no, nie spodziewam się, że ktoś mi to zrobi za darmo, ale liczyłam na jakieś parę stów (mam na to jakieś 500-600zł, z czego pod stówę będzie kosztował kabel + gniazdka), biorąc pod uwagę, że za tyle elektryk mi przerobił mi całą instalację w kuchni (z ryciem bruzd w ścianach, którego tu nie ma), to nie uważam, że to jest aż taka mała kwota.

Link to post
Share on other sites

Wrzuć zapytanie na oferię. A jeszcze lepiej - jeśli w firmie dobrze zrobili to dorwij pracownika który to robił i może po godzinach by sobie dorobił.

 

Co do elektryków - mało który coś wie o sieciach, wcześniej jakiś alarmowiec.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

weź tego elektryka, który kuchnię robił.

 

Tak zrobiłam. 200zł + koszt materiałów. Czemu w ogóle na to nie wpadłam?

 

 

Co do elektryków - mało który coś wie o sieciach, wcześniej jakiś alarmowiec.

Moim zdaniem to nie ma znaczenia, nie chcę, żeby mi cokolwiek konfigurował, cholera, wystarczy mi sam niezarobiony kabel w potrzebnym miejscu tak naprawdę, pospinam już sobie to w całość.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, zgodnie z oświadczeniem fachowca - robił już takie rzeczy i to jest naprawdę prosta robota. Po drugie - to nie jest skomplikowana sieć, tylko najprostszy układ na świecie: do routera wchodzi jeden kabel (który jest już pociągnięty), wychodzą cztery, które zamiast zwykłej wtyczki kończą się gniazdkami. Cała filozofia.

 

Nie wiem, co jest trudnego w zarobieniu końcówki kabla sieciowego (jeżeli jest, to ewidentnie jestem geniuszem, skoro potrafię to zrobić za pierwszym podejściem używając obrazka w necie z kolorkami kabelków).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...