Skocz do zawartości

Możliwy problem z kartą sieciową


Recommended Posts

Hej,

mam problem z dostępem do internetu. Otóż jak czasami korzystam z internetu to mnie rozłącza i tylko mnie, nikogo innego podpiętego do tej samej sieci. Problem występuje co jakiś czas dzisiaj 3 razy, a był już spokój dobre parę tygodni.

Aby spowrotem uzyskać połączenie muszę manualnie wyłączyć kartę i włączyć ją jeszcze raz.

Załączam rysunek jak zachowuje się karta:

http://img155.imageshack.us/img155/1156/siecm.jpg

 

Czy winą tego może być karta sieciowa która jest zintegrowana na płycie głównej? Może macie jakieś pomysły sugestie?

Link to post
Share on other sites

U mnie podobne objawy na Windows 7 występowały w przypadku sterowników pobranych przez Windows Update. Pobierz najnowsze ze strony Realteka.

 

EDIT: Jeszcze jedno, podobne zachowanie występowało u mnie także na uszkodzonej listwie przeciwprzepięciowej. Router co jakiś czas zrywał i ponawiał połączenie LAN i właśnie był taki sam objaw. Wepnij Router bezpośrednio do gniazdka sieciowego.

Link to post
Share on other sites

Rounter jest podłączony bezpośrednio do sieci, wczoraj zainstalowałem nowe sterowniki i problem nadal występuje.

Teraz pozostaje mi sprawdzić ten problem na innej karcie sieciowej. Hmm, z tego co patrzyłem to jak występuje ten problem to z tyłu obudowy tam gdzie mam wpięty kabel LAN dioda się świeci jakby wszystko było OK.

Link to post
Share on other sites

Tylko inni użytkownicy tego routera nie mają żadnego problemu z internetem, a próbowałem wsadzić drugą kartę sieciową, ale coś nie działa. Kiedy ją zamontowałem i podłączyłem kabel LAN to pali się dioda zielona, ale PC jej nie widzi - ale za to w Menadżerze urządzeń doszedł mi nowy sprzęt "Standardowa karta graficzna VGA" :wariat:

 

P.S. Na pewno nie włożyłem jej do niebieskiego PCI-E, bo chyba nawet się nie da...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...