Skocz do zawartości

Temperatura TMPIN1 płyty głównej -54C


Recommended Posts

Witam, z ciekawości włączyłem HW Monitor i nagle patrze temperatura TMPIN1-54 C i dodam ze płyte główną kupowałem tydzień temu jest to Gigabyte Z170 Gaming K3 zasilacz jaki mam FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus i co oznacza taka niska temp. bo napewno taka nie jest, wada płyty głównej ?

http://screenshot.sh/mLfrl9Vu0rDs9

Edytowane przez mateuszplex
Link to post
Share on other sites

Raczej źle zinterpretowany czujnik, nieużywany czujnik, zauważ że temperatura się nie zmienia, myć może to najniższa możliwa do zanotowania temperatura i właśnie brak czujnika lub złączenie przewodu na którym powinien być czujnik daje taki wynik (czujniki to zazwyczaj rezystory gdzie ich rezystancja zmienia się w zależności od temperatury, pomiar rezystancji po przeliczeniu jest pokazywany jako temperatura)

Link to post
Share on other sites

A te Volty rozbiegane, nie zastanawiają Cię? Bateria ma 1.5V kwalifikuje się do wymiany, na dodatek nowa płyta. Niesamowite bzdury pokazuje ten program i tyle. Spróbuj OpenHardwareMonitor http://openhardwaremonitor.org/

Nie znam sie na napięciach ale mam ss z Aida 64

http://screenshot.sh/mFcuEkHLmXPTJ

http://screenshot.sh/mK8Da5RVUZaKL

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Temperatury w miarę OKey pokazuje Bios/Uefi. Tak na logikę, jeżeli masz taką możliwość to tam bym sprawdzał. Programy czasem pokazują niesamowite rozbieżności, tak jak wspomniany TMPIN1-54 C. Aida pokazuje co innego bo nigdzie na screenie nie widzę -54. Tak na logikę jak masz podpisane +12V a pokazuje 0,048V, to nie trzeba być inżynierem żeby dojść do wniosku że program idiotyzmy pokazuje. 

 

Aida użyta w teście oraz zaproponowana przez joggy jest nowsza, lepsza niż gó*****y Cpuid HWMonitor nie wspierany chyba od 4 lat.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Temperatury w miarę OKey pokazuje Bios/Uefi. Tak na logikę, jeżeli masz taką możliwość to tam bym sprawdzał. Programy czasem pokazują niesamowite rozbieżności, tak jak wspomniany TMPIN1-54 C. Aida pokazuje co innego bo nigdzie na screenie nie widzę -54. Tak na logikę jak masz podpisane +12V a pokazuje 0,048V, to nie trzeba być inżynierem żeby dojść do wniosku że program idiotyzmy pokazuje. 

 

Aida użyta w teście oraz zaproponowana przez joggy jest nowsza, lepsza niż gó*****y Cpuid HWMonitor nie wspierany chyba od 4 lat.

Ok, dzieki wiesz co no mam płyte tydzień nie ogarniam biosu tak ze nie wiem jak to sprawdzić w biose ale dzięki za rady ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Aida pokazuje co innego bo nigdzie na screenie nie widzę -54.

....

Jakbyś chociaż policzył to AIDA pokazuje o jeden czujnik mniej dlatego nie ma tego -54, albo wie jakich czujników nie podawać albo nie podaje tak niskich wyników

 

Tak czy siak, HWmonitor stara się pokazać wszystkie możliwe czujniki, dlatego niektóre wartości mogą być dziwne

 

Dodam też że w pierwszym poście pokazane jest ledwo połowa rzeczy z HWmonitor

 

 

 

lepsza niż gó*****y Cpuid HWMonitor nie wspierany chyba od 4 lat.

Ostatnia aktualizacja June 13th, 2016, no nie wiem, może z matmy super nie jestem ale to 4 lata chyba nie są

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Wiesz i znasz się, masz doświadczenie to rozkoduj to co pokazuje HwMonitor. Ja wolę użyć oprogramowania które w miarę pokrywa się z tym co jest w rzeczywistości. Dlatego też używam wstępnie Biosa a następnie Open Hardware Monitor który posiada dodatkowo Gadżet na pulpit. Chcesz mnie przekonać to używania HwMonitora? Jak chcesz przekonać autora postu to rozkoduj co jest co.

Link to post
Share on other sites
postu to rozkoduj co jest co.

Jak już pisałem, najprawdopodobniej czujnik temperatury którego nie ma, płyta PCB była konstruowana do wielu modeli a w tym konkretnym tego czujnika nie ma

Chyba nie masz pojęcia co znaczy 'rozkoduj', typowe mądrzenie się

Jak tak bardzo kogoś ciekawi co to jest to niech napisze do gigabyte, bo nikt inny nie jest raczej wstanie powiedzieć co to jest

 

I nie chcę nikogo przekonywać do używania hwmonitora, ale pisanie że to badziew nieaktualizowany od 4 lat świadczy tylko o poziomie inteligencji ..albo jego braku

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...