Skocz do zawartości

Czy ten sprzęt jest dobry do gier ?


Recommended Posts

Witam, chce zapytać czy sprzęt jaki posiadam jest dobry i będzie jeszcze dobry przeze kilka lat do gier, czy warto by tu jeszcze coś za jakiś czas wymienić, chodzi mi o opinie co o nim sądzicie ?

 

Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
Płyta Główna : Gigabyte GA-Z170-GAMING K3
Pamięć Ram : GoodRam PLAY DDR4, 2x8GB, 2400MHz
Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 970
Zasilacz : FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus
Chłodzenie Procesora : SilentiumPC Fortis 3 HE1425
Obudowa : Zalman Z5
Dysk HDD : Seagate SV35 3.5 2TB
Dysk SSD : Kingston 240GB V300

 

Link to post
Share on other sites

Szczerze ? - nie wiem kto CI to składał, ale wtopiłeś z zasilaczem, dyskiem SSD i obudową. Co do reszty to też lepiej można było to wybrać.

Dlaczego wtopiłem z zasilaczem ? Te dyski ssd miały jakieś problemy z pamięcią ale u mnie działa wszystko okej obudowa też dośc spoko moim zdaniem obudowa jak obudowa

Link to post
Share on other sites

 

 

Dlaczego wtopiłem z zasilaczem ?

Bo elektrycznie to przeciętna jednostka gdzie w tej kwocie jest cała masa lepszych zasilaczy bawet z Seasoniciem w środku i dużo lepszymi kondensatorami oraz znacznie lepszą regulacją napięć.

V300 to wolny i szalenie nieopłacalny dysk SSD na lichym kontrolerze Sandforce 2281.

W cenie Z5 masz obudowy raz, że lepiej wykonane, dwa z cichszymi wentylatorami i piwnicą na PSU i dyski.

 

W gry pograsz, z czasem wymienisz GPU na GTX 1070 i będzie to całkiem dobrze latać.

Link to post
Share on other sites

Bo elektrycznie to przeciętna jednostka gdzie w tej kwocie jest cała masa lepszych zasilaczy bawet z Seasoniciem w środku i dużo lepszymi kondensatorami oraz znacznie lepszą regulacją napięć.

V300 to wolny i szalenie nieopłacalny dysk SSD na lichym kontrolerze Sandforce 2281.

W cenie Z5 masz obudowy raz, że lepiej wykonane, dwa z cichszymi wentylatorami i piwnicą na PSU i dyski.

 

W gry pograsz, z czasem wymienisz GPU na GTX 1070 i będzie to całkiem dobrze latać.

Obudowe kupowałem 3 lata temu a sprzęt nie dawno ulepszałem z i5 3550 na 6600k i nowe pamięci płyta chłodzenie z czasem mam zamiar wymienić na nową obudowę albo Silent Base 600 albo silentiumpc gladius m45w i gtx 1060 albo 1070

Link to post
Share on other sites

 

 

Dziwne pytanie? To nie grasz w gry i nie wiesz czy Twój komputer daje rade? Poza tym nie ma co wymieniać na zaś. Brakuje mocy to wymieniam a nie "bo kiedyś wykorzystam". 

 

Gram i wiem ze daje rade ale chciałem tylko waszej opinii co o nim sądzicie co na przyszłość moge wymienić.

Przesiadka z GTX 970 na GTX 1060 to mały absurd, warto patrzeć na GTX 980TI w kwocie ~1600zł o ile się jeszcze w takich cenach te karty pojawią.

Lepiej w przyszłości kupić 980ti czy 1070 ?

Link to post
Share on other sites

Następnym razem załóż taki temat zanim coś kupisz.

Chyba nigdy nie zrozumiem ludzi którzy kupią sprzęt i dopiero pytają w tym dziale czy jest dobry.

Ja ten sprzęt kupiłem 3 lata temu i co jakiś czas coś wymieniałem i teraz mam taki jaki napisałem i chciałem tylko waszej opinii czy waszym zdaniem jest dobry póki co w najnowszych grach daje rade. ps warto przejść na windows 10 ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...