Skocz do zawartości

Dell S2716DG 27 czy wart swojej ceny?


Recommended Posts

Generalnie procedura wygląda tak - 

1. Zamawiasz towar - płatność bez różnicy
2. Sprawdzasz towar - nie ściągasz naklejek itp itd. Podpinasz sprzęt i sprawdzasz - jak wszystko działa to zostawiasz.
3. Gdyby jednak było coś nie tak - to masz formularze np w xkomie - https://goo.gl/4ZVY7j - w morele jest podobnie.
4. Wypełniasz formularz i albo odsyłasz towar do siedziby firmy albo zamawiasz u nich kuriera - nie wiem czy działa tak to w x-kom, ale w morele przysłali mi swojego kuriera. W x-komie była to mała rzecz to wysłałem osobiście pocztą bodajże.
5. Po paru dniach - do parunastu dni otrzymujesz zwrot gotówki. Nie musisz podawać żadnej przyczyny. Oczywiście możesz podać przyczynę - wtedy np x-kom wystawia taki towar na allegro jako outlet - i pisze np, nierówne podświetlenie. Pod tym względem zachowują się bardzo fair z tego co słyszałem - jak zamawiasz w x-komie to towar na 99.9% dostajsez nowy - nie ze zwrotów jak w morele. 
6. Zwrot gotówki dostajesz - za sprzęt, który kupiłeś - oraz najniższą cenę przesyłki zawartej na stronie. Czyli przykład - monitor kupujesz za 1000 zł , przesyłka 20 zł  bo wybrałeś droższą to płacisz 1020 zł - jak zwracasz - to dostajesz 1000 zł plus (jeżeli najtańsza przesyłka to 10zł) to 1010zł. 

Wszystko jest bardzo proste i nikt nie robi z tego problemów. Jedynie co to w morele dłużej trzeba czekać na zwrot gotówki.

 

W x-komie masz nawet 15 dni na zwrot - czyli 14 ustawowo plus dają jakby jeden dzień w gratisie. Chociaż lepiej zmieścić się w 14 dniach. Z tego co się orientuje - czas jest liczony od odbioru towaru czyli jak przyjdzie kurier a potem od daty stempla na paczce. 

Nie masz się czego bać - pewnie nie będziesz chciał zwracać monitorka. Dobre kolory - po konfiguracji i gra gitara. Jeżeli będziesz chciał to podeślę Ci moje ustawienia. 

Edytowane przez Kurlo1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo istotne jest w tym wszystkim, żeby odesłać (w razie co) wszystko, co dostałeś razem z monitorem, w oryginalnym pudle, oczywiście tak jak napisał @Kurlo1 - naklejek i folii nie zrywaj dopóki nie stwierdzisz, że monitorowi nic nie jest i że Ci pasuje. Generalnie - taka przesyłka ma wyglądać niemal tak, jak ją dostałeś.

 

I tak samo jak napisał @Kurlo1 - myślę, że pewnie nie będziesz chciał zwracać tego monitora ;-) Mógłbyś jeszcze poprosić przy jego zamawianiu, żeby przed wysyłką sprawdzili numer rewizji (jest na naklejce na pudle) - i tu rozumiem, że najlepiej by było, żeby była to rewizja minimum A05 a najlepiej A07. Jeśli będziesz zamawiał go telefonicznie - to powiedz konsultantowi, że numer rewizji jest na naklejce na pudle, bo oni o tym nie wiedzą, gdzie go szukać.

Link to post
Share on other sites

3. Gdyby jednak było coś nie tak - to masz formularze np w xkomie - https://goo.gl/4ZVY7j - w morele jest podobnie.

 

@kurlo ten link coś nie działa.

 

Dzięki Panowie :) będzie trzeba tego Della zamówić. A odnośnie rozdzielczości. W grach jest widoczną różnica (ostrość et.c) na korzyść 2k względem 1080p !? Czy widać  jakąś tam różnice ale tylko jak się przyłoży nos do powierzchi lcd :) ?

 

 

Ale najpierw muszę nowego blaszaka złożyć. Siedzę na i7 2600k (sandy bridge) + gtx780 (komp kupiony 2012/maj) niepotrzebnie wymieniałem gtx680 na 780, bo nie wiele to mi dało. Najlepiej to wymieniać karty graf. co II generacje a nie co rok wymieniać I się  zastanawiam czy to już czas....?! i zmienić na i7 8700k czy czekać na i7 9700k :)

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Nie miałem nigdy Full HD - moja poprzednia rozdzielczość to 1680x1050 tak wiec u mnie przepaść ogromna. Generalnie czym większa rozdzielczość tym mniej nam potrzebne wygładzanie w grach. Myślę, że ogromnej różnicy nie zauważysz. W tym temacie niech wypowie się ktoś bardziej obeznany - co miał styczność z takimi monitorami. 

Co do sprzętu - można co parę miesięcy się zastanawiać czy nie poczekać. Jeżeli planujesz kupno monitora - to nie warto czekać. Kolejna generacja myślę - da nam taką samą dawkę wydajności jak 6700 do 7700 więc nie dużo. Motorem napędowym będą tutaj kolejne odsłony Ryzen. Procesor 8700k starczy CI spokojnie na tyle samo albo i dłużej co ten 2600k. 

Od siebie powiem - że do 144 herców - aby grać na detalach średnio/wysokich w grach typu BF1 potrzebujesz jednak 1080 - jeżeli budżet pozwala to 1080ti. Moja aktualna 1070 - ledwo wydala 120/140 klatek na ustawieniach niskich. 

Link działał - aktualnie faktycznie nie działa. Jednak wystarczy wpisać u wujka google - formularz odstąpienia od umowy x-kom i Ci wyskoczy. 

Link to post
Share on other sites

Link działał - aktualnie faktycznie nie działa. Jednak wystarczy wpisać u wujka google - formularz odstąpienia od umowy x-kom i Ci wyskoczy. 

 

 

4aba1b870f4ccbbc.png

 

czyli tak, wypełnić to:  http://lp.x-kom.pl/a/dokumenty/oswiadczenie-o-odstapieniu-od-umowy-zawartej-na-odleglosc.pdf   zrobić skan i wysłać na @

 

+

 

to jeszcze wypełnić:  https://www.x-kom.pl/l/serwis-dodaj-zgloszenie/

 

 

i wysyłamy monitor ?!  :)

 

 

 

gtx1080 to podstawa w rozdziałce 2k.  Miałem brać gtx1080Ti. W okresie kwiecień/maj  na bank pojawi się volta/ampere czy jak ją tam nazwie nvidia. Zrobię tak, że wezmę na przeczekanie gtx1080 (2,350pln) i jak pojawi się 2080Ti /zapewne po premierze serii 2xxx/ po 2-3 miechach to wtedy kupie Ti. Będę chociaż 1200-1300pln do przodu.

 

Sam jestem ciekaw, co pokaże odświeżony ryzen + Będziemy wiedzieć w luty/marzec. Ale szczerze wątpie, żebym się na ryża zdecydował. Intel kosi w grach amd. Niestety.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

https://lpk.x-kom.pl/Dokumenty-do-pobrania/O%C5%9Bwiadczenie_o_odst%C4%85pieniu_od_umowy_zawartej_na_odleg%C5%82o%C5%9B%C4%87.pdf

W to wchodzisz i uzupełniasz wszelkie dane - wkładasz do paczki. Na stronie internetowej nie przypominam sobie abym cokolwiek wypełniał. Nie mniej jednak jest to bardzo proste i wystarczy, że napiszesz im na FB prywatną wiadomość to szybko Ci odpiszą co i jak. 

 

1080 na przeczekanie i potem volta lub ampere to na pewno dobry wybór. Zwiększona wydajność będzie na pewno bardzo odczuwalna. W tym wypadku Nvidia nie zawodzi jak chociażby AMD ( w segmencie kart) albo Intel w procesorach. Jest zdecydowanie lepiej. - Takie jest moje zdanie.

 

Do gierek nawet bym Ci nie proponował Ryzena  :D , natomiast jeżeli pokażą się z dużo lepszej strony to i Intel będzie musiał odpowiedzieć bardziej dosadnie. Dlatego też, jeżeli AMD da chociaż 10-15% większą wydajność w grach to Intel będzie miał się czego bać tak więc będzie zmuszony do kolejnego mocnego kontr ataku tak jak w serii 8xxx. Osobiście nie jestem fanem ani AMD ani Intela - kto zaproponuje coś lepszego w przyzwoitej cenie to jestem w stanie to kupić. Także kibicuje i jednym i drugim. Jedni odbili się od "dna" drudzy mają szansę się odbić zmieniając politykę na bardziej prokonsumencką bo te śmieszne 5% wydajności co było dotychczas to jakaś kpina. Tak jak wielu ludzi odzyskało zaufanie do AMD tak Intel musi się postarać, aby sporo ludzi zmieniło o nim zdanie co wyjdzie nam na dobre - myślę.  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

UP - Chciałeś powiedzieć, że to jedna z opcji ? Nie pamiętam abym tam zgłaszał. Więc jak rozumiem można to zrobić w formie ręcznej - pisemnej jak i poprzez stronę internetową ?

 

no własnie sam jestem ciekaw :) Dla świętego spokoju, to chyba jakbym pierwszy raz odsyłał to zrobiłbym to w formie ręcznej jak i elektronicznej :)

Link to post
Share on other sites

no własnie sam jestem ciekaw :) Dla świętego spokoju, to chyba jakbym pierwszy raz odsyłał to zrobiłbym to w formie ręcznej jak i elektronicznej :)

 

Na 99,99% nie odeślesz ;-) A jakbyś jednak miał odsyłać, a czujesz się nadal niepewnie, co trzeba zrobić - zadzwonisz do konsultanta, to pokieruje Tobą krok po kroku. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej to kupić dany sprzęt ( obojętnie jaki ) w sklepie stacjonarnym , gdy jest coś nie tak to idę , oddaje czy wymieniam i już :) A tak to trzeba pakować , wysyłać , czekać , nie daj boże przyjdzie znowu zły to kolejny raz odsyłać ... Bez sensu :)

 

Co do rewizji to dziwna sytuacja , wszedłem teraz na stronę x-kom'u i poczytałem komentarze , ostatni komentarz dodał gość który kupił monitor parę dni temu a ma rewizję 04  :roll:

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem - nie wiem czy przeczytałeś dokładnie komentarz, ale kupił monitor w listopadzie a post zamieścił dopiero w styczniu. Nie mniej jednak to możliwe. Moja rewizja A07 pochodzi bodajże z września jak mnie pamięć nie myli - to nie znaczy, że rewizja A04 nie mogła być wyprodukowana np również we wrześniu. Były te tematy poruszane na innych forach - tutaj chyba też coś wspominaliśmy o tym. Co do samego x-koma to być może mieli w listopadzie te starsze rewizje, swój zamawiałem w grudniu i miał rewizję A07.

Co do tego co napisałeś o kupowaniu sprzętu to nie masz racji. Cytuje:
"Jeżeli konsument dokonał zakupu w stacjonarnym sklepie, to zgodnie z polskim prawem sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu niewadliwego towaru tylko dlatego, że klient się rozmyślił albo rzecz przestała mu się podobać.Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli towar ma wadę – wtedy zwrot towaru może być dokonany pod pewnymi warunkami w ramach reklamacji złożonej na zasadach rękojmi".

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/zwrot-towaru/

Na pewno są sklepy, gdzie takie coś byłoby możliwe, ale jednak zakupy przez internet są pod tym względem lepsze. Masz 14 dni i nie musisz podawać przyczyny a w tych czasach kurier to tyle co czasem dosłownie wyjść do sklepu. Na nowy egzemplarz w sklepie czasem również trzeba czekać i musisz do niego pójść.



 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do tego co napisałeś o kupowaniu sprzętu to nie masz racji. Cytuje: "Jeżeli konsument dokonał zakupu w stacjonarnym sklepie, to zgodnie z polskim prawem sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu niewadliwego towaru tylko dlatego, że klient się rozmyślił albo rzecz przestała mu się podobać.Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli towar ma wadę – wtedy zwrot towaru może być dokonany pod pewnymi warunkami w ramach reklamacji złożonej na zasadach rękojmi".

Dziwne bo zawsze jak mi się coś nie podoba albo jest wadliwe to idę i wymieniają mi na nowe , albo oddają kasę :) Nigdy nie było żadnego ale ... Nawet ostatnio jak kupowałem logitecha g403 i aim audio to gościu sam mi powiedział że gdyby karta była wadliwa to mam 14 dni na zwrot bądz wymianę  :)  

Link to post
Share on other sites

Dziwne bo zawsze jak mi się coś nie podoba albo jest wadliwe to idę i wymieniają mi na nowe , albo oddają kasę :) Nigdy nie było żadnego ale ... Nawet ostatnio jak kupowałem logitecha g403 i aim audio to gościu sam mi powiedział że gdyby karta była wadliwa to mam 14 dni na zwrot bądz wymianę  :)  

 

a to ciekawe :) można wiedzieć, co to za sklep stacjonarny, gdzieś u Ciebie   ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to kupiłeś w sklepie stacjonarnym a nie przez internet to zgodnie z dalszą częścią artykułu:

"Ponadto sprzedawca może (ale nie musi) przewidzieć w regulaminie sklepu stacjonarnego ewentualność zwrotu towaru przez kupującego w określonym terminie (np. 30 dni) i pod określonymi warunkami (np. tylko z paragonem zakupu i oryginalnymi metkami, w stanie nienaruszonym). Taka praktyka wynika najczęściej z polityki konkretnego przedsiębiorcy, a nie z przepisów prawa."

Więc prawdopodobnie, taka polityka jest tego sklepu. Idąc klientom na rękę dają taką możliwość mimo, że nie muszą. Plus dla nich. :)

Nie mniej jednak uważam, że zakupy powinny być robione z głową i być dokładnie przemyślane, nieważne co się kupuje. Zwroty to ostateczność - pomijając tak oczywisty fakt, jak wada produktu. :)
 

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

witam. z gory przepraszam za odkopanie tematu, ale wlasnie wszedlem w posiadanie tego monitora (1800zl, xkom, pozwrotowy) i zastanawia mnie jedna sprawa.

otoz dolna czesc obramowania monitora z przodu troche sie nagrzewa. czy to normalne w tym modelu? moj wszesniejszy sprzet benq xl2411 byl raczej zimny.

Link to post
Share on other sites

witam. z gory przepraszam za odkopanie tematu, ale wlasnie wszedlem w posiadanie tego monitora (1800zl, xkom, pozwrotowy) i zastanawia mnie jedna sprawa.

otoz dolna czesc obramowania monitora z przodu troche sie nagrzewa. czy to normalne w tym modelu? moj wszesniejszy sprzet benq xl2411 byl raczej zimny.

 

tak monitory, się grzeją generalnie.. jedne mniej drugie bardziej. Pytanie jest tylko jak bardzo się nagrzewa?

Dzieje się tak bo prawdopodobnie masz jasność na 100%. Skalibruj sobie monitor i zobaczysz poprawę. 

 

Polecam profile ICC z TFTCentral.

http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm

 

edit:

tutaj masz instrukcję jak je instalować

https://pcmonitors.info/articles/using-icc-profiles-in-windows/

Edytowane przez Michaelz
Link to post
Share on other sites

tak monitory, się grzeją generalnie.. jedne mniej drugie bardziej. Pytanie jest tylko jak bardzo się nagrzewa?

Dzieje się tak bo prawdopodobnie masz jasność na 100%. Skalibruj sobie monitor i zobaczysz poprawę. 

 

Polecam profile ICC z TFTCentral.

http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm

 

edit:

tutaj masz instrukcję jak je instalować

https://pcmonitors.info/articles/using-icc-profiles-in-windows/

 

 

Profil oczywiscie wgrany. jasnosc ustawiana na 75%

 

Co do samej temperatury to jasna sprawa, ze monitory generuja jakies cieplo. Ciezko mi ocenic jak bardzo jest goracy, natomiast palcow dotykajac nie poparze, jajek na tym rowniez nie usmaze :D jest ciepy, nie goracy, ale po prostu cieply. Najwidoczniej tak musi byc. Nie chcialbym go oddawac, bo wyrwalem go w naprawde atrakcyjnej cenie i poza maly badpikselem, ktory w zadzie podczac normalnego uzytowania nie jest widoczny, nic mu nie dolega.

 

Moze ktos jeszcze moglby sie na ten temat wypowiedziec?

Edytowane przez edekedek
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dzięki, jednak miałem nadzieję że ktoś zmierzy u siebie metrówką, bo już się kiedyś spotkałem z sytuacją i to właśnie u Della że w oficjalnej specyfikacji jednego z monitorów był błąd i były źle podane wymiary, więc podchodzę do tego z lekkim dystansem.

 

Jestem zainteresowany tym monitorem, ale nad biurkiem mam półki których nie chciałbym podnosić i nie wiem czy mi się zmieści ten monitor swobodnie. Nad moim obecnym 24 cali jest jakieś 5cm luzu, ale on nie jest regulowany. Jak wrócę do domu to zmierzę sobie dokładnie jaką mam wysokość.

Link to post
Share on other sites

No ja już sam nie wiem jaki monitor wybrać. Ten Dell bardzo mi się podoba, jednak to TN na którą bardzo duża część ludzi narzeka tak jakby TN nie miały absolutnie żadnych zalet. Na pewno zależy mi na monitorze przyszłościowym z G-Sync, 144Hz i rozdzielczość 1440p. Obecnie siedzę na starym 24' Asusie 1080p 60Hz TN i jak dla mnie kolory wcale nie są takie tragiczne jak niektórzy to opisują na tym forum. Z drugiej strony taki IPS 1440p 144Hz i z G-Sync kosztuje dość sporo i nie wydaje mi się, że wydawanie ponad 3k na monitor ma jakiś większy sens. Tym bardziej, że równie spora część ludzi chwalących IPS jednocześnie narzeka że trafienie "dobrej" sztuki nieraz graniczy z cudem.

Edytowane przez Gully
Link to post
Share on other sites

TN ma dwie zalety. To obecnie najszybsze matryce (najlepszy czas reakcji piksela, najniższy blur) o najwyższym odświeżaniu (mowa o modelach 1080p@240Hz). Tutaj zalety się kończą. Jeśli chodzi o TN to mogę je polecić tylko jeśli ktoś na prawdę wie czego chce i potrzebuje najszybszego monitora do gier esportowych lub ma ograniczony budżet. W wypadku gdy ktoś na monitor chce wydać 2k+ to pozostaje mi tylko polecić VA (LG 650F, 850G, 850F), bo IPS pod rozrywkę (gry, filmy) jest po prostu słaby.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...