Skocz do zawartości

Dell S2716DG 27 czy wart swojej ceny?


Recommended Posts

Rozumiem. Na mojej GTX 1070 Gaming X muszę schodzić z ustawieniami aby utrzymać stałe 144 klatek np w BF1. Natomiast 60 klatek na sekundę utrzymuje praktycznie w każdej grze na ultra ( bez zbędnych udziwnień jak hairworks itp). Myślę, że Twoja 1080 tak jak wspomniałeś była by idealna dla WQHD. Sam rozmyślam - czy nie sprzedać mojej 1070 dopóki są w cenie i nie kupić 1080ti. Jednak czekam jeszcze na to co się rozwinie z nowymi kartami nvidia z seri 20...Być może taka 2070 miałaby porównywalną moc jak 1080ti. Mimo wszystko czekam nadal na jakieś "propozycje" jak sprawdzić ten monitor. Na pierwszy rzut oka jest bez wad - ale może coś pomijam. Mam jeszcze 12 dni na zwrot jakby coś było z nim nie tak.  :roll: 

 

Do twojego monitora GTX 1080Ti byłaby w sam raz.Nie musiałbyś iść na kompromis i schodzić z ustawień graficznych w tej rozdzielczości.A co tyczy się tego monitora,to jeżeli "na oko" nie widzisz wad to nie szukaj ich na siłę bo jeszcze coś znajdziesz:)

Link to post
Share on other sites

Panowie

 

Oglądając ten materiał od 11 min (ustawienia graficzne)

 

(głównie zejście na ustawienia niskie. Dużo graczy pro i nie tylko jedzie na ustawienia średnich-niskich, żeby mieć jak najlepszą płynność)

 

Chodzi, że jeśli gram sporo  w multi (głównie fpsy) to posiadając monitor WQHD + gtx1080Ti da mi to połączenie klatek 144?  Myślę czy by do gtx1080Ti nie kupić monitora FHD 240hz wtedy na takiej rozdziałce będę miał ok 190kl. Czy to bez sens ?  Tak czy siak jak wyjdzie gtx2080Ti to go kupie jak ceny się unormują. Jak radzicie?

Link to post
Share on other sites

Żaden problem. Zdjęcie z pudła. Na monitorze jedynie co widzę to datę produkcji monitora.

 

Numer rewizji jest na końcu numeru seryjnego, na tabliczce z tyłu monitora.

 

W październiku zareklamowałem bezpośrednio do Dell-a swój monitor (rewizja A03) - i kurierem przysłano mi nowiuteńki monitor, rewizję A05.

 

W reklamowanym monitorze pojawiło się w dolnej prawej części wyświetlacza coś w rodzaju przebarwienia:

 

https://photos.app.goo.gl/DdUAelMn1BjibzQD3

 

Dell wymienił mi monitor bezproblemowo. Z mojej oceny: rewizja A05 jest wyraźnie lepsza od rewizji A03.

Link to post
Share on other sites

serafin1- wyżej napisałem, że WQHD i moja karta (1070) daje mi stałe 144 klatek na niskich ustawieniach w bf1. Twoja karta bez problemu obsłuży 144 klatek na ustawieniach wysokich. Nie pakowałbym się aktualnie w monitor full hd. WQHD jest optymalne i starczy na lata. 

rebus - skoro zrobili to w ten sposób to myślę, że duży plus dla DELL'a. Miałem od zawsze laptopy marki DELL i nigdy złego słowa powiedzieć nie mogłem. Tego samego oczekiwałem po tym monitorze - aby był bez skaz i też się nie zawiodłem. Dlatego cieszy mnie fakt, że mają takie podejście bezproblemowe. A jak wrażenia po roku użytkowania ? Zakup warty swojej ceny ? - Wcześniej mając IPS parę dni od Acera 27 cali WQHD - zapłaciłem za niego bodajże 3200 zł - ale matryca doprowadzała mnie do szału. Tutaj i design mi się podoba i idealna matryca. Czuje, że to "dobrze" wydane 2500 zł a jak Twoje odczucia ?

Link to post
Share on other sites

 

 

A jak wrażenia po roku użytkowania ?

 

Jestem bardzo zadowolony. Dell sprawę załatwił błyskawicznie, trzeba było tylko przesłać im skan (zdjęcie) dowodu zakupu monitora i zdjęcie tabliczki z tyłu monitora.

 

Ciekawy jestem tej rewizji A07, skoro ja pod koniec października dostałem rewizję A05 - to by oznaczało, że w jakimś niesamowicie szybkim czasie wypuścili dwie kolejne rewizje... Na mojej tabliczce figuruje data produkcji - lipiec 2017. I tak jak pisałem - rewizja A05 jest znacząco lepsza od rewizji A03. Kolory są żywsze.

Link to post
Share on other sites

Ooo - to ciekawy jestem jaka jest różnica pomiędzy rewizją A05 a A07. Widziałem gdzieś informacje, że człowiek miał np rewizje A06 z lipca (przykład) a inny miał A05 z sierpnia. Czyli być może składają monitory na tym co dostali np do Rev A05 do czasu aż się skończą a w tym samym momencie składają monitory z nowszą rewizją. Szczerze nie sądzę, aby w 2 miesiące wypuścili dwie ulepszone "nowsze" wersje. 

Co do kolorów - jestem na razie tak jakby w procesie "docierania" z monitorem. Po czasie na pewno odpowiednio go ustawię. Aktualne ustawienia mi odpowiadają. 

Mógłby któryś z kolegów podesłać link do testów ? Czytałem, że na tej stronie z kolorami jest dostęp do takich testów - nigdzie ich nie widzę.

Link to post
Share on other sites

Mógłbym pstryknąć z laptopem DELL XPS 17 - Tam jest ips. Niestety aktualnie nie mogę. Wrzucę je Ci do jutra. Osobiste odczucia - kolory delikatnie mniej "żywe", biel troszkę mniej biała - ale też jest zajebi... jak to mawia klasyk. Szczerze mówiąc - różnica jest, ale nie zbyt duża. Jedynie co dokucza w TN'kach to to, że trzeba patrzeć na wprost. Byłem mega pesymistycznie nastawiony na jakikolwiek monitor z TN - niepotrzebnie. (30% internet - 30% filmy - 40% gry)

Edytowane przez Kurlo1
Link to post
Share on other sites

 

 

Widziałem gdzieś informacje, że człowiek miał np rewizje A06 z lipca (przykład) a inny miał A05 z sierpnia.

 

To ciekawe z tą rewizją. Moja A05 jest z lipca tego roku. Może mają różne zakłady, w których je składają? 

Link to post
Share on other sites

Tutaj podrzucam link do tej informacji:

http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/20017343

Kolega miał rewizje A05 z marca a drugi monitor A04 z kwietnia. Więc być może są różne fabryki i każda ma np inne komponenty inaczej rozłożone w czasie. 


Zdjęcia wykonane na wprost monitorów, jasność 100%. 
Laptop to DELL XPS 17 - Z matrycą IPS 3d sprzęd bodajże 6-7 lat. Rozdzielczość FULL HD. 
Z prawej jak widać ten DELL TN. Może się nie znam, ale lepsze kolory moim zdaniem są na tym TN. Zdjęcia myślę dość dobrze oddają to co widziałem na żywo.
Obrazki nie były powyżej rozdzielczości Full HD.

71c116af1e26b.jpg89a56115e594a.jpg

Edytowane przez Kurlo1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czy  ktoś ma możliwość pstryknąć fotkę tego della z jakimś innym monitorem z IPS matrycą??

 

 

tu masz coś o tym Dellu. (porównanie TN v IPS)

 

Oglądaj w rozdzielczości 2k lub 4k. /żebyś zobaczył realną różnice/

 

Edytowane przez serafin1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
strasznie ten dell mnie ciekawi..

 

Bo to dobry monitor, godny uwagi. Nie bez znaczenia jest też błyskawiczna reakcja Dell'a na ewentualną reklamację. Tu trochę opinii o rewizjach A03, A04 i A05. Gdzieś niedawno czytałem (jak to często bywa, gdy chce się coś znaleźć, gdy jest to potrzebne - to nie można tego znaleźć - a chciałbym tu dać link o tej informacji) - że w rewizji A05 zastosowano zmienioną technologię produkcji wyświetlacza, oczywiście w kierunku na lepszą jakość. Jeśli więc jest już rewizja A07 - to na pewno jest ten monitor jeszcze lepszy. A może bezpośrednio napisać do Dell'a, żeby wyjaśnili różnice w tych rewizjach? Jak znajdę ten link to go podrzucę, póki co warto tu też poczytać:

 

 https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/749ah6/dell_s2716dg_a04_vs_a05_vs_ips_update/

 
Nie mam pojęcia, co to za wersja monitora z literą "R" na końcu symbolu: S2716DGR, u nas w Polsce chyba jest on niedostępny.
 
 
The Rev A04 monitors have different colors than the Rev A03. The colors are more yellow'ish. So you cant use profiles made with A03 monitors, because it will make your A04 look too yellow'ish.
 
 IMO, based on that I have both A03 and A04, the Rev A04 already have a very good calibration out of the box, I found the "Standard" color setting to be the best.
Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Ja się zastanawiam czy brać tego Della (cena:2,520) czy Acer'a (3,200) różnica ok 680 zł. Sporo. Za tyle, to dokładam powyższą różnicę (miałem brać pamieci gsill 3600 CL15 cena: 1200zł) i mam pamięci 32GB 3400 CL16 (1999pln) albo do dysku SSD 1 TB. Jaki lcd byście wybrali ?!.

 

Porównanie Dell 2716G (TN)  v Acer XB271HU (IPS) z kanału yt Lims Cave



Acer Predator XB271HUbmiprz


http://i66.tinypic.com/35a4ow3.jpg


Dell 2716G



http://i66.tinypic.com/111pcfb.jpg

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites
Jaki lcd byście wybrali ?!.

 

Na plus Dell'a S2716DG - opinie zadowolonych z niego użytkowników. Oraz rewelacyjny serwis - w razie ewentualnej reklamacji błyskawicznie wymieniają monitor. 

 

Każdemu, kto waha się w wyborze monitora radzę samemu "dotknąć" ich z bliska. Jeśli masz blisko do jakiegoś dużego sklepu, gdzie można zobaczyć takie monitory - wybierz się tam. Ja przed kupnem swojego pojechałem do Komputronika w Wola Park w Warszawie, tam są wystawione komputery z grami, można samemu z bliska zobaczyć, jak się sprawują wystawione monitory w grze. Ostatecznie swój monitor kupiłem w RTV Euro AGD w Galerii Mokotów w Warszawie, pojechałem tam z laptopem i przed kupnem poprosiłem o możliwość podłączenia kupowanego Dell'a do mojego laptopa. Tak też można zrobić, jeśli w sklepie nie będą mieli gotowych zestawów do przetestowania. Bo jak sam wiesz - zwolenników IPS jest dużo - ale może akurat ten Dell pomimo, że jest "tylko TN" - będzie Ci pasował. Są osoby, którym on bardzo podpasował - i nie ma się tu co sugerować opiniami zwolenników IPS, najlepiej samemu "dotknąć" taki monitor z bliska.

 

Jeśli się zdecydujesz na tego Dell'a - dopytaj się o numer rewizji, którą by Ci sprowadzili. Sprzedawcy nie wiedzą, gdzie tego numeru szukać - jest na naklejce na pudle od monitora. Jeśli faktycznie jest już rewizja A07 - to w czymś musi być lepsza od mojej rewizji A05 - z której jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

@@rebus,

 

 Jak widać na moim przykładzie - rewizja A07 już jest. Monitor zakupiłem w x-komie. Pytałem o numer rewizji, ale to musiałaby Ci odpowiedzieć osoba, która pakuje te monitory. Zawsze możesz odesłać i zamówić ponownie do momentu aż dostaniesz rewizję A07. 

 serafin1, mogę odpowiedzieć Ci co czułem kupując IPS'a - Acer'a, więc teoretycznie mającego lepszą matrycę jak Asus lub AOC i co czułem kupując tego DELL'a. 

IPS - wydałem kupę forsy - jakoś obrazu jest bardzo dobra, w grach jest wyśmienicie - natomiast to krwawienie w rogach... Czułem, że to nie są dobrze wydane pieniądze. W tej cenie człowiek oczekuje czegoś wręcz "nieskazitelnego" ja osobiście tak wymagam. Nie można z osób z "graczy" robić debili, którym się wciśnie niby 144 klatki, g-sync ale paskudnie podświetloną matrycę. Pomijam fakt "gamingowego" stylu co mi nie odpowiadał ani trochę! Nierównomierne podświetlenie widziałem w grach, fillmach, przeglądając ciemne strony w internecie - masakra.

TN - Zacznę od wyglądu - klasycznie, stonowany wygląd - również cienkie ramki - mi się bardzo podoba! Przejdźmy do samej matrycy - wiadomo, kolory są troszeczkę bledsze (dużo poprawia konfiguracja), kąty widzenia są słabsze i na tym bym skończył. Dostałem produkt - o idealnie podświetlonej matrycy - nie widzę nic - do czego mógłbym się przyczepić. Kolory w porównaniu do innych TN'ek są idealne. Patrząc również na IPS w laptopie odnoszę wrażenie - że kolory w mojej TN'ce mają większą głębie - być może przez to, że laptop ma już 6-7 lat a wtedy konstrukcja IPS była troszkę inna. Odnoszę ciągłe wrażenie, że to dobre wydane 2.5 tysiąca złotych. 

Podsumowując - wiele zależy od Twoich preferencji. Nie oczekuj od matrycy TN kolorów jakości IPS - ale też nie słuchaj zagorzałych fanów IPS, że TN to jedna wielka tragedia. Oczywiście mając obok siebie TN I IPS zauważysz różnice - natomiast, jeżeli będziesz użytkował tylko TN - to na pewno będziesz zadowolony. Z tego DELL'a na pewno. Zawsze uważałem DELL za dobry sprzęt i tym razem również się nie zawiodłem. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nierównomierne podświetlenie widziałem w grach, fillmach, przeglądając ciemne strony w internecie - masakra

 

Dzięki @kurlo za znalezienie czasu na odpowiedź

 

Proszę napisać czy to nierówne podświetlenie widziales tylko w nocy, w ciemnym pokoju bez zapalonej lampki czy widziales ta masakrę nawet przy włączonym sztucznym świetle?

Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu. 

Na początku "psychologia ceny" kazała mi sobie wmawiać, że wszystko jest dobrze. Dodatkowo nigdy nie miałem tak drogiego i wyjątkowego monitora. Więc do czasu aż emocje opadły - parę dni, widziałem to tylko głównie w ciemnym pokoju i trochę mniej przy świetle - dodam, że głównie siedzę przy lampce a gasiłem ją tylko w celach weryfikacji monitora. Niestety nastał dzień - gdy emocje opadły i widziałem to dosłownie wszędzie. Bez znaczenia było czy było jasno czy ciemno. Efekt ten występował zawsze na ciemniejszym tle - w bardzo jasnych kolorach był praktycznie niewidoczny. Mimo wszystko oglądając film - które bardzo często ma ciemne sceny - nie mogłem tego wytrzymać. Dwa krwawiące rogi... byłem wkurzony i to bardzo.

Pokazałbym Ci fotki - ale nie mam ich nigdzie na komputerze a tematy na forum chyba są usunięte. Nigdzie nie widzę informacji o tym - a zamieszczałem takie informacje. Znalazłem przykładowe zdjęcie:

 

U mnie wyglądało bardzo podobnie z tym, że prawy górny róg znajdował się w prawym dolnym a lewy dolny w lewym górnym. Po prostu tak jakby zamienić miejscami góra dół to krwawienie. I dokładnie tak to u mnie wyglądało. Z tym, że moja sztuka nie miała tego "srebrzenia" czy jakoś tak - co widoczne jest na tym zdjęciu. Po prostu krwawiła z rogów.

http://cdn.overclock.net/8/81/81ca8f06_benq1.jpeg


Przypomniało mi się, że pisałem z jednym kolegą na temat tego monitora. Tam mu wysyłałem zdjęcia. Tak więc mój monitor, wyglądał nawet troszkę gorzej jak zapamiętałem. Dokładnie tak:

b9c6fc9d066cd.jpg


Tak wyglądał drugi egzemplarz:

491f279f8e99e.jpg

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście bieda z nędzą te BLB jak za 3,200-3,400.  :/  Na codzień używam Della 2412M zakupiłem go w 2012r.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

 

Bardzo fajny monitor IPSowy ale tylko 60Hz i 9 ms czas reakcji, co go eliminuje w FPSach. W grach Wiesiek 3, Skyrim V, Far Cry etc. stricte gry singlowe  bardzo się nadaję poprzez oddanie kolorów. Mój monitor nie posiada technologii Flicker-Free.

 

I teraz dwa pytanka.

 

1) Czy Dell s2716dg  technologie Flicker-Free  posiada? Czy @kurlo jeśli  grając np. po ciemku (nie wiem czy dużo grasz wieczorami :) ) odczuwasz jakieś zmęczenie oczu, pieczenie etc. Pytam, bo nosze okulary, wadę mam małą bo tylko -0,75. Wolę grać spokojnie i długo  na takim lcd niż się zamartwiać i przechodzić gehennę z oczami.

 

2) Gdzieś wyczytałem, że ten monitor  ma problemy z wybudzaniem, tzn. gdy wejdzie się w tryb uśpienia to trudno go przywrócić do normalnego stanu, żeby wyświetlał obraz. Pomaga dopiero ponowne uruchomienie kompa. Prawda ? 

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

1) Myślę, że w tej cenie to już każdy ta technologie posiada. Ten posiada :P. Gram głównie wieczorami przy zapalonej lampce - mam delikatną wadę wzroku, ale nie noszę okularów. Nic mi nie dokucza. Bardzo dużo czasu spędzam przed komputerem i jeszcze nie miałem objawów typu zmęczenie oczu. Jeżeli porównywać z poprzednim TN, którego miałem około 9 lat - to tam też tragedii nie było, chociaż dało się odczuć po czasie znużenie. Tutaj jak na razie podczas intensywnej eksploatacji - długie sesje w bf1 - nic a nic nie odczuwam oprócz satysfakcji z przewagi nad przeciwnikami - jednak większa ilość klatek i mniejszy czas reakcji dają minimalną przewagę. Jako, że w bf1 idzie mi nie najgorzej to odczuwam znacząca różnicę. Jedynie co się męczy przy tym monitorze to nadgarstek - bo mam stare biurko i pod dużym kątem ułożony. :rotfl:  Monitor jest generalnie super. 

2) Prawda najprawdziwsza - odnoszę się do 1 części zdania. Wystarczy jedynie wyłączyć i włączyć monitor. Można wyłączyć usypianie monitora z pozycji monitora - co już nie rodzi problemów z wybudzaniem.  8-) 


Jeżeli masz IPS - to będziesz miał świetne porównanie. W IPS"ach aby trafić na dobrą sztukę musisz dużo odsyłać albo mieć niezwykłego farta w życiu. W tym DELL'u myślę, że Ci to nie grozi. Minimalnie lewy róg jest u mnie troszkę jaśniejszy, ale to musiałbym się długo przyglądać. W ogóle tego nie widzę ani trochę. Jeżeli chcesz zmienić monitorek - to proponuje zamówić Ci tego DELL'a i obczaić. Zawsze masz możliwość 14-dniowego zwrotu. W x-komie jak kiedyś coś zwracałem - trwało to błyskawicznie - w porównaniu do morele.

Także dopóki nie zamówisz to się nie przekonasz - ja jestem zadowolony i monitor u mnie zostaje - chociaż folie jeszcze są na monitorze - w razie, jakbym coś jednak zauważył - cebula master  8-) Zostały mi 7 dni do namysłu - na 99,9% zostaje  :D

Edytowane przez Kurlo1
Link to post
Share on other sites
1) Czy Dell s2716dg  technologie Flicker-Free  posiada?

 

 

Tak, posiada:
 
 
 

 

 

 

2) Prawda najprawdziwsza - odnoszę się do 1 części zdania. Wystarczy jedynie wyłączyć i włączyć monitor. Można wyłączyć usypianie monitora z pozycji monitora - co już nie rodzi problemów z wybudzaniem.

 

Też potwierdzam.

 

A tu jeszcze ciekawy link o naszym monitorku, z tym, że jest to recenzja dotycząca starszych rewizji, bo A02 i A03:

 

https://pcmonitors.info/reviews/dell-s2716dg/

 

Trochę szkoda, że serwis przysłał mi w październiku rewizję A05 a nie A07, musi być ona jeszcze lepsza od A05...

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Być może zmiana rewizji w tak szybkim czasie to tylko taki mały chwyt marketingowy. Zmiana następować może przecież nawet wtedy - gdy zostanie użyty plastik o innym składzie - jak mniemam. Dość dużo się słyszy o tych rewizjach - to być może DELL specjalnie wypuszcza coraz to nowsze rewizje - aby wkradał się aspekt psychologiczny, że musi być znacznie lepsza matryca. Być może matryca jest ta sama co w A05 - to tylko moje domysły :P

Link to post
Share on other sites

 Zawsze masz możliwość 14-dniowego zwrotu. W x-komie jak kiedyś coś zwracałem - trwało to błyskawicznie - w porównaniu do morele.

 

 

 

Dzięki @kurlo i @rebus, chyba jednak zdecyduje się na tego Della. Jak pisałem wcześniej mam Della 2412m, bardzo podoba mi się  design dellów, skromny, chłodny, klasyczny.

 

I taka prośba. Nigdy nie zdarzało mi się zwracać towar zakupiony przez neta (Art. 27 ustawy o prawach konsumenta). Żyjemy w kraju jakim żyjemy, nie ma problemu z tą ustawą :)? Napisz proszę dokładnie jak wygląda cała ta procedura zwracania towaru. Rozumiem, że folie lepiej, żeby zostały na swoim miejscu, nic nie ruszane etc. Czy jeśli zakupuje towar przez neta (pobranie $$$ za towar przez kuriera), to taki zwrot tego nie obejmie? Czy lepiej zakupić (przelew) i jeśli bym chciał zwrócić, to dzwonie do nich, nie wiem pisze @ zamawiam kuriera ..... I co potem za 3-4 dni przelewają dukaty na moje konto? Mógłby ktoś to dokładnie wyjaśnić, jak to wszystko wygląda. Mam taki pogląd dalej, że żyjemy w PRLu czyli jak głosi słynne hasło wśród polaków mieszkających w PL  "Mamy prawo do szczęścia ale nie mamy szczęścia do prawa" :]

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...