Skocz do zawartości

Dell S2716DG 27 czy wart swojej ceny?


Recommended Posts

Jak znajdziesz to podaj źródło,jestem ciekawy co zmienią w nast rewizji jeśli taka będzie

Tu piszą o rewizji A04: http://www.overclock.net/t/1577511/dell-s2716dg-1440-144-hz-g-sync-owners-thread/3020

 

Contacted Dell support and was told that's all they had in stock to send me at the time. Long story short they're sending me the A04 when it's available, which I was informed should be by the end of the week.

 

No i tutaj pojawia się A04, trzeba poszukać: https://www.google.pl/#safe=off&q=Dell+S2716DG+A04

 

Czyżbym jednak miał rację, że ten monitor znika ze sklepów, bo będzie jego nowa rewizja? Jeśli tak, znaczy się, że trochę się pośpieszyłem... Zawsze jest lepiej mieć nowszą rewizję...

Link to post
Share on other sites

Jedynie saturacja może być podobna, ale mniejsza głębia, różnice w kolorach wynikające z patrzenia pod różnym kątem (nawet siedząc na wprost), itp. sprawiają, że TN zawsze będzie gorszy od IPS, jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów. Biel jest nieco przyszarzała, a to co niemal czarne nie jest tak łatwo rozróżnialne jak w IPS-ach. Przejścia gradientowe nie są jednolite i pojawiają się w nich charakterystyczne dla matryc TN przebarwienia, itp. Z drugiej strony backlight bleed jest praktycznie niewidoczny (przynajmniej w tym modelu), czerń jest bardziej naturalna (nie srebrzy/nie świeci), jak również czas reakcji matrycy jest mniejszy. W wielu grach/programach gorsza jakość jest praktycznie niezauważalna, a w innych czasami rzuca się w oczy. Muszę przyznać, że TN-ka na swój sposób dla mnie przynajmniej dobrze się sprawdza przy długich sesjach przed komputerem, bo dzięki temu, że obraz nie jest tak "żywy" to oczy jakby mniej się wytężały, ale być może to tylko moje doznania. Trzeba pamiętać, że jest to monitor nastawiony głównie na gaming i pod tym kątem sprawdza się bardzo dobrze. G-Sync + 144Hz + odpowiednia karta graficzna potrafią zdziałać cuda.

Edytowane przez nucleo
Link to post
Share on other sites

Ja już mam okazje używać pare dni monitor.

Kolory to tragedia :) ale dało radę to obejść: ustawienie kolorów ręcznie w monitorze + profil ICC + (koniecznie) ustawienie kolorów i głębi w panelu Nvidia (dzięki temu kolory niemal identyczne jak w moim EIZO foris fg2434, choć muszę przyznać, ze w Dellu lepsza czerń o wiele :)). Dzięki tym zabiegom kolory stają się żywe i bardziej naturalne niż w Eizo (a mam obok postawiony).

G-SYNC i 144hz robią swoje :)
Pytanie do Was - jak macie ustawiony G-SYNC w paneli Nvidia?

-włączenie G-SYNC

-włączenie synchronizacji pionowej

-włączacie jeszcze potrójne buforowanie? :)

Link to post
Share on other sites

Pewnie :)

1)w opcjach monitora Dell:

1a) wchodzisz w opcje i klikasz pierwsza opcje po lewej (takie jakby 3 kółeczka - Preset modes)
Wybieram tam Custom Color

Masz Opcje RGB, gdzie ustawiasz:

R - 100%

G - 89%

B - 81%

1b) wchodzisz w opcje i klikasz 3 opcje od lewej (taka ikona monitora)

Tam ustaw:

Brithtness 25%

Contrast 100%

 

2) Sciągasz profil ICC z -> http://www.tftcentral.co.uk/icc_profiles/dell_s2716dg.icc

Potem wchodzisz do katalogu: C:\Windows\system32\spool\drivers\color

Wklejasz tam profil ICC.

Potem panel sterownia -> Zarządzanie kolorami

Jedziesz zgodnie z obrazkami z linka http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm#games z działu:  Install and Activate an ICC Profile

 

3) Klikasz prawym klawiszem myszki na pulpicie, wchodzisz w Panel Sterownia NVIDIA:

Druga opcja od góry, czyli

-Wyświetlanie -> Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu (w grach to też będzie działać ;) )

 

Potem -> 2. Wybierz sposób ustawienia koloru.

-Użyj ustawień NVIDIA

Jasność: 47%

Kontrast: 80%

Gamma: 0.93

 

Potem -> 3. Zastosuj następujące ulepszenia:

Cyfrowa poświata: +70%

Odcień: +4

 

Zastosuj :) i jedziesz :)

 

Niestety nie wiem jak zapisać ustawienia NVIDIA w taki sposób aby zawsze po ponownym włączeniu PC były wgrane.

Trzeba przejść ręcznie do Wyświetlanie -> Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu:

wybrać: Inne aplikacje sterują ustawieniami kolorów

a potem znowu: Użyj ustawień NVIDIA (oczywiście ustawienia będą zapisane ale dopiero wtedy będą ponownie wgrane :( )

 

Oczywiście można wszystkimi ustawieniami dowolnie sobie sterować. Jedynie tak podobnie sobie ustawiłem jak monitor obok IPS :)

 

Nie bójcie się grac w Full HD na tym monitorze :) wiadomo QHD jest wyraźniejsze, ale nie ma dużej różnicy między monitorem Full HD a monitorem QHD i graniem w 1080 :)

Dla przykładu na moim poprzednim monitorze Eizo FHD, grałem w QHD i było rzeczywiście wyraźniej, a powrót do natywnej rozdzielczości 1080 był gorszy.

W przypadku monitora QHD i rozdzielczości 1080 w grach jest nawet lepiej niż na monitorze z natywnym FHD :) Takie moje odczucia :)

Edytowane przez Adriann.7
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Mam naprawdę wielki dylemat ponieważ nie chce kupywac drogich asusów za 3,6k. A ciężko mi się zdecydować ponieważ pierwszy mój moniotor to właśnie Tn'ka od Samsunga za 400zl, i mam naprawdę źle wrażenia po tej Tn'ce kolory, Kąty wszystko kulało, po przesiadce na IPS szok i zdziwienie. Dlatego ciężko się zdecydować na Tn. Są fajne moniotrki 2k z ips ale bez g-sync.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie do Was - jak macie ustawiony G-SYNC w paneli Nvidia? -włączenie G-SYNC -włączenie synchronizacji pionowej -włączacie jeszcze potrójne buforowanie?
 

 

Przede wszystkim trzeba zacząć od włączenia G-Sync w zakładce "Konfigurowanie funkcji G-SYNC" i ja mam ustawione dla trybu okienkowego + fullscreen.

 

Druga kwestia jest taka, że używa się G-Sync żeby nie używać synchronizacji pionowej, która daje, m.in. duży input lag. 

 

Potrójne buforowanie to pewne ulepszenie synchronizacji pionowej i działa tylko, gdy ta jest włączona.

 

G-Sync działa w przedziale 30-144 FPS (w monitorach o szybszym odświeżaniu może to być większy zakres), więc dla różnych gier/programów działanie G-Synca wygląda inaczej. Generalnie powinniśmy dążyć do bycia w tym przedziale i w przypadku gier przekraczających 144 FPS-y najlepiej jest włączyć limit FPS w grze (o ile istnieje) lub ściągnąć dodatkowy program do limitowania FPS-ów. W grach typu CS, gdzie niektórym zależy na co najmniej 200 FPS-ach gra się bez żadnej synchronizacji. Filmy, itp. do 30 klatek najlepiej oglądać z synchronizacją pionową w miarę możliwości. Tak, więc V-Sync powinien być używany świadomie i tylko tam gdzie jest niezastąpiony.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Pytam bo właśnie się zastanawiam naz zakupem monitora z G-Sync , 144hz i minimum 27" , i to jest chyba obecnie najlepszy model w przedziale +/- 3.000 tyz zł ...

 

Powiedz mi jak kolory , ok ? Ustawiałeś czy tak jak kupiłeś tak masz ?

Link to post
Share on other sites

Pobrałem profil ICC i monitor ustawiłem wg. instrukcji znalezionej na pewnym zagranicznym forum (chyba overclock3d.net?).

Straaaasznie się przypaliłem na monitor z G-Sync, ale te problemy z którymi borykają się wszystkie IPSy skutecznie mnie odstraszyły, szczególnie biorąc pod uwagę niemal 1000zł więcej niż ten Dell. Nie odczuwam dyskomfortu z powodu TN, mimo że przesiadłem się z IPSa właśnie. Kolory są w porządku, minimalne odchyły w równomierności podświetlenia niezauważalne. Mankamenty mogę wymienić 2. Monitor ma ewidentne problemy z wybudzaniem przy aktywnej opcji Deep Sleep w menu monitora. Ponadto, przy ustawieniu w tymże menu Response Time na FAST, w CSGO występuje rażący ghosting. Poza tym, nie mogę mu niczego zarzucić, a problemy które wymieniłem i tak są niczym w porównaniu z obecnymi na rynku Asusami, Acerami czy AOCami na IPSie, które są jednocześnie sporo droższe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Koledzy - kupiłem monitor dzięki Wam. Wasze opinie mi pomogły i jak na razie nie żałuje. Jakość w porównaniu do mojej poprzedniej TN'ki rewelacyjna. Przez pewien czas miałem Asus 27 predator ips 144 hz i kolory pewnie jakbym postawił obok siebie to będą się różnić - ale osobiście jestem zadowolony z tej tnki! Trafiła mi się sztuka z września o rewizji 07. Zwrócić na coś uwag? Łopatologicznie patrząc nie widzę nierównomiernego podświetlenia, krwawienia czy nierównomiernych kolorów. Zarówno na czarnym jak i białym tle widzę praktycznie jednakowy kolor. Nadmienię tylko - że w poprzednim IPS miałem krwawienia z dwóch rogów dość solidne co było widoczne w grach i bardzo mi to przeszkadzało. Jakieś rady co zrobić ? Profil wgrałem - kolory monitora zostawiłem fabryczne jakoś bardziej mi leżą. Robiąc zgodnie z poprzednimi instrukcjami nie odpowiadały mi kolory - być może się nie znam. Aktualne kolory najbardziej przypominają mi poprzedniego IPS. Jakieś rady jak dokładnie jeszcze przetestować ? 

Pozdrawiam,
M

Link to post
Share on other sites

Koledzy - kupiłem monitor dzięki Wam.  Trafiła mi się sztuka z września o rewizji 07.

 

Kurlo1 taka prośba. Mógłbyś zrobić zdjęcie i wrzucić, gdzie na pudle czy z tyłu lcd, jest napisane odnośnie jaką mamy rewizję w tym Dellu ?

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Jasne, żaden problem: - Dodam tylko, że data dostawy do Polski albo do dystrybutora w Polsce to 13 listopada 2017. Nie to co w poprzednim Acerze 165 HZ IPS - Roczny a w dodatku ze zwrotu z Włoch bodajże - Zamawiany na morele. Ten zamówiłem w x-komie to monitor dodatkowo owinięty w czarną folię a nie jak z morele bez i każdy widzi co zamawiam. Co do samego monitora to jestem z niego super zadowolony - podświetlenie matrycy jak złoto! Jedyna wada to TN - Ale i tak jest super. W Acerze wadą było - że w ogóle ktoś go dopuścił do sprzedaży - takie krwawienia miał. 

REV A07 - Górny prawy róg

f290634cbe696.jpg

Edytowane przez Kurlo1
Link to post
Share on other sites

 Kolega zakupił tego Della czy jednak coś innego ? 

Jeżeli chodzi o mnie to stwierdziłem jednak że WQHD jest rozdzielczością jednak zbyt wysoką której nie podoła moja karta i zakupiłem monitor Acer Predator XB241Hbmipr, 24" 144Hz FullHD .Ale wtedy miałem jeszcze GTX 970.W tej chwili mam  MSI GTX 1080 Ggaming X i w większości gier rozdzielczość WQHD jest idealna dla tej karty.Wyjątkiem jest na przykład Ghost Recon Widlands gdzie na GTX 1080 nie można uzyskać stałych 60 FPS  w ustawieniach ULTRA.Ale ja również nie żałuję tego zakupu bo monitor jest naprawdę świetny.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Na mojej GTX 1070 Gaming X muszę schodzić z ustawieniami aby utrzymać stałe 144 klatek np w BF1. Natomiast 60 klatek na sekundę utrzymuje praktycznie w każdej grze na ultra ( bez zbędnych udziwnień jak hairworks itp). Myślę, że Twoja 1080 tak jak wspomniałeś była by idealna dla WQHD. Sam rozmyślam - czy nie sprzedać mojej 1070 dopóki są w cenie i nie kupić 1080ti. Jednak czekam jeszcze na to co się rozwinie z nowymi kartami nvidia z seri 20...Być może taka 2070 miałaby porównywalną moc jak 1080ti. Mimo wszystko czekam nadal na jakieś "propozycje" jak sprawdzić ten monitor. Na pierwszy rzut oka jest bez wad - ale może coś pomijam. Mam jeszcze 12 dni na zwrot jakby coś było z nim nie tak.  :roll: 
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...