Skocz do zawartości

karta graficzna głośno chodzi i niema obrazu bios nie startuje


Recommended Posts

mam taki problem rze raz mam obraz na monitorze jak uruchamiam komputer a zadrugim razem

jak wyłączek i włączek odnowa komputer to niema obrazu coto może być 

i bios mi nie startuje i raz mi sie komputer normalnie włacza a raz nie 

 

i mam takie podzespoły

 

płyta główna ASUS M4N68T-M LE V2

 

zasilacz Hedy 500w ATX 

 

karta graficzna XFX Double D Radeon HD 7850 2gb gddr5 256bit  pci express 3.0 razy16

 

procesor AMD phenom 2 840 4 rdzenie 3.2 GHz 

 

 

     
Link to post
Share on other sites

To może być wszystko. A przy włączaniu słychać jakikolwiek dźwięk? (chodzi o charakterystyczny "pik"). I czy po włączeniu komputer pracuje normalnie? Działają wentylatory? To tylko przypuszczenie ale jeśli jest na zasadzie, że włączasz komputer i kręcą się tylko wentylatory i obraz jest czarny to zasilacz mógł odejść do krainy wiecznych łowów. I odpukać w niemalowane mógł pociągnąć za sobą resztę podzespołów. Możesz wyjąć zasilacz zdjąć obudowę i sprawdzić kondensatory (takie małe cylindry/walce czy nie są wypukłe na górze). Najprościej było by pożyczyć od kogoś zasilacz i sprawdzić. Od tego bym zaczął poszukiwania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a wałśnie roskręciłem zasilacz i niemam wypukłych kondernsatoruw i komputer przy pierwyszm starcie sie normalnie włącza

a jak wyłoczącze komputer i odnowa wącze to wiatraki przy karcie głośno szypko chodzo i nie mam obrazu

i nie pika i dopiero po trzecim starcie komputera komputer sie normalnie włącza i jest obraz i karta cicho chodzi

bo to kartę graficzą co do piero kupiłem 

Link to post
Share on other sites

1. Ten zasilacz to nie zasilacz tylko wyrób zasilaczo podobny i przydało by się go wymienić na coś lepszego.
2. Spróbuj zaktualizować bios płyty głównej do najnowszego.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...