Skocz do zawartości

Komputer za ok 8000 zł


Recommended Posts

Witam, chciał bym kupić komputer stacjonarny za +/- 8000zł głównie do gier typu World of Warcraft. Niestety moja wiedza o komputerach jest bardzo uboga a słyszałem od znajomych że "gotowe" zestawy sprzedawane w sklepach typu gameragon są mocno przecenione w stosunku do tego co zawierają. Jest ktoś w stanie mi coś doradzić?

Link to post
Share on other sites

Do World of Warcraft aż tak mocny sprzęt nie jest potrzebny i dobrze robisz że nie przepłacasz za gotowca na marnej jakości podzespołach, jednak zacznij od:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

- Stacjonarny komputer służy mi głownie do gier, do pracy mam laptopa

- Kwota jak pisałem około 8000 zł ale jak by miało wyjść np 8500 i jest to naprawdę warte to nie jest to problemem

- Tak naprawdę nawet i dziś

- Monitor ostatnio kupiłem (iiyama G-Master Red Eagle GB2488HSU-B2). chodzi o budę z zawartością bo aktualnego kompa będę oddawał więc nic z niego nie wyciągam

- Nie planuje podkręcać

- Monitor tak jak napisałem wyżej

- Części brak

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B1 x AsRock Z170 Extreme4 /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Vengeance LPX1 x Palit GeForce GTX1080 Game Rock 8GB DDR5 256bit (1784/10000)1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x Fractal Design Define R5 Blackout (Black Pearl)1 x Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny

7409zł
 
Najmocniejszy CPU na LGA 1151 4 rdzenie / 8 wątków do dalszego OC, 
Dobrze wyposażone MOBO  z mocną sekcją zasilania,
16GB RAM w DUal o wysokim taktowaniu,
Wydajny cooler na CPU w postaci Macho Rev. B,
MOcne GPU GTX 1080 z wydajnym i cichym układem chłodzenia,
1TB WD na magazyn,
SSD 240GB na MLC pod system i gry,
Bardzo dobrze wykonana obudowa z fabrycznym wyciszeniem,
Cichy zasilacz na japońskich kondensatorach w pełni modularny z dużym zapasem mocy i 10 letnią gwarancją.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...