Skocz do zawartości

Grafa do 300PLN do złomka e6500


Gość paprykarz

Recommended Posts

Gość paprykarz

Szukam taniego suplementu karty graficznej do takiego o to potwora:

 

Intel® Pentium® Processor E6500 / DFI P45 / 4GB Ram DDR2 1066 / 3x500GB HDD / 550Watt od Antec - wszystko zapakowane w R1 od Zalmana.

 

Wiem badziewie jakich mało. Jakiś mały tjuning proca do 3,75 GHz

 

Dotychczasowa karta graficzna to Nvidia GT240

 

Poszukuję czegoś do :

 

1. Gry dokładnie takie: Shogun Total War 2 oraz Total War Empire + Napoleon, Civilization 5, Fallout Nev Vegas oraz Euro Truck Simulator. 

 

2. MadVR jako render machine do filmów

 

Wymyśliłem sobie takie coś :

http://www.x-kom.pl/p/205495-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gt730-2048mb-128bit.html

 

Musi być to to nowe najlepiej z FV, gry mi zalegają na steamie jako że nie gram na potęgę a zbliża się sezon chłodny pomyślałem o czymś takim.

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

To że na tym szmelcu kręci się procki to ja wiem tylko że muszę mieć na każdy szajs FV nic na to nie poradzę. Sam proc może kupię bo w Amso takie mają ale z grafą wolałbym słabszą nówkę z FV. Pozatym nie mam zamiaru inwestować w kompa którego odpalam 1 na tydzień.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Zamiast E8500 lepiej byłoby wsadzić Xeona E5440 (odpowiednik Q9550), lub w cenie E8500, model o trochę mniejszym taktowaniu, czyli E5430 (Q9450), którego byłaby możliwość podkręcenia na tej płycie. Z tego co widzę, to płyta je obsługuje. Wiązałoby się to z modyfikacją socketu, instalacją biosu z mikrokodami i naklejeniem adaptera na niego, no chyba, że kupi się z wyfrezowanymi nacięciami, wtedy nie trzeba wycinać tych wypustek.

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

W tym pieniądzach nic sensownego nowego nie kupisz. Już lepiej szukać używki za cenę netto, i tak będzie lepiej.

 

 Zdaję sobie sprawę że GTX to to nie będzie i Wiedźmin 3 mi nie wystartuje. Chodzi mi bardziej o upgrade delikatny głównie pod wymienione gry.

 

 

 

Wystawiają faktury VAT.   Karta ma być koniecznie nowa, lub z FV?

 

Znam Amso, udam się do nich ewentualnie po tego e8500, nie oczekuje od proca cudów bo będzie deczko szybszy od obecnego tak naprawdę. FV musi być tutaj nic się nie da zrobić.

 

 

Zamiast E8500 lepiej byłoby wsadzić Xeona E5440 ...

 

 Tak płyta z tego co już się dowiedziałem uciągnie wszystko i w każdej pozycji. Problem tutaj jest inny. Nie mam zamiaru pchać już kasy dużej w ten zabytek. Zostawiam sobie go do eksperymentów, ewentualnych prac mało wymagających. Używam innego kompa do pracy, ten w praktyce służy już tylko jako maszyna do wystawiania FV. Czasem oglądnę film zagram w gierkę. Wolę zacząć odkładać na nową płytę, procesor i ram, które wykorzystam w przyszłości. 

 

 

Nie zrozumcie mnie źle bo można by pomyśleć że żydze i biduje na pasztecie. Prawda jest taka że mam Laptopa, Tablet, Serwer na których dzień w dzień pracuję, natomiast ten blaszak służy mi do grania w wyżej wymienione gry i CS czasem.

 

Nasunęła mi się jeszcze myśl jedna :

Lepsze będzie to badziewie z 2GB ddr5 64bit od 2GB ddr3 128bit  czy w tej materii się coś pozmieniało.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

jak już upierasz się przy nieużywanej grafie

najtańsza opłacalna grafika to :

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-250e-1gb-gddr5-128-bit-d-sub-dvi-hdmi-11215-19-20g-843032/


wersja E ma więcej procesorów strumieniowych od zwykłej, przez co jest lepsza


żadnych kart na DDR3 dziś nie warto kupować, tamten GT730 nie wykorzysta tych 2GB pamięci

1GB pamięci spokojnie starcza dla kart tej klasy

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...