Skocz do zawartości

Fractal R5 dodatkowe wentylatory


Recommended Posts

Te testy nie są złe, ogólnie dają jakiś pogląd na wydajność i hałas, ale nie odzwierciedlają rzeczywistej pracy wentylatorów, mam tu na myśli hałas. Jako przykładu poszukaj w necie testu Gelid Wind 14. Hałas jaki się wydobywa z łożyska tego wentylatora, powinien na starcie dyskwalifikować ten wentylator, w rzeczywistości tak nie jest. Znam to z autopsji bo testuje ten wentylator. Zresztą wspomniałem o tym wcześniej, skleroza mnie toczy ;) Co do tych testów z linków, porównywałeś jaka jest wydajność i RPM wentylatora przy każdym z napięć?

Link to post
Share on other sites

No ja porównuję tylko na 12v no Noctua wydajniejsza, ale żeby ocenić głośność to trzeba na żywo. A odnośnie sterowania jednym wentylatorem oddzielnie co pisałem w poprzednim poście to coś można zrobić ?

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Nie znam tej płyty, ale zobacz w manualu czy da się na niej niezależnie sterować gniazdami FAN . Jeżeli by się dało, to masz problem z głowy. Podpinasz wentylator pod dane gniazdo i sterujesz nim za pomocą ustawienia w BIOS-ie lub dedykowanego programu do tej płyty.

Link to post
Share on other sites

Gniazdo jest. podłączyłem pod to 3 pinowe gniazdo:

 

 

8e87eab26a.jpg

 

 

 

Znalazłem do tego oprogramowanie:

 

http://www.gigabyte.us/FileUpload/US/Microsite/369/images/system-tweaking.html

 

 

Ale są problemy kiedy zainstaluję  System Information Viewer to jak kilkam Smart Advanced  jest informacja "określona metoda nie jest obsługiwana" i jak odpowiem ok to program przestał działać crash ogólnie zamula program wolno działa czy coś nie tak u mnie czy może być tak, że nie współpracuje z płytą głowną bo jest stara.

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Jak już masz ten program zainstalowany to zrób tak: kliknij prawoklikiem na ikonę programu, wybierz właściwości, później prtzejdź do zakładki zgodność i zaznacz tryb zgodności "uruchom ten program ze zgodnością" co tam będzie ze starszych wersji windowsa. zatwierdź. No i spróbuj jeszcze raz uruchomić program, być może ruszy. Według instrukcji da się sterować tym gniazdem 3-pin?

Link to post
Share on other sites

To nic nie dało i tak crash, coś nie bardzo współgrało usunąłem to. Ja mam ten stary bios jeszcze szkoda, że w biosie nie da się ustawić. Testowałem jeszcze SeedFan i tam działało ustawienie, ale na innym gnieździe 4 pinowym a wtyczka jest 3 pinowa podłączyłem pod 4 i jakoś działało, tylko jak zamknąłem SpeedFana to sie wszystko resetowało po ponownym uruchomieniu komputera... 

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...