Skocz do zawartości

PC ~3500/4000 Gry, Grafika Czy warto dopłacać?


Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu PC do gier i amatorskiej grafiki (PS,AI etc.) Wybrałem części do 2 zestawów "bogatszego" i "uboższego". Prosiłbym o pomoc w wyborze, ew. dodanie od siebie co mógłbym zmienić i dlaczego. 

 

Nie wiem czy warto dokładać do droższego zestawu tylko dla procesora i5 6600k ?

Można jeszcze robić OC na zablokowanych i5 skylake na Z170? 

 

Uboższy (i5 6500)

Bogatszy (i5 6600k)

 

 

Link to post
Share on other sites

Jaki masz monitor ?

Pod "pewne" OC lepiej już iść w CPU z odblokowanym mnożnikiem, można kręcić i5 6500 na BCLK z mobo od Asrocka, ale tutaj zostanie/ło zablokowane wraz z nowszym biosem.

8GB RAM w Photoshopie to za mało, do tego wolny SSD, niespecjalny zasilacz.

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/
1 x MSIZ170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/
1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 2666MHz CL16 Play
1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425
1 x Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)
1 x SilentiumPC Regnum RG1W (Pure Black, okno)
1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

4098zł

 

Zatem i5 z odblokowanym mnożnikiem, do tego wydajny cooler z cichym śmigłem 140mm, MOBO z całkiem mocną sekcją, 16GB RAM o wysokim takcie na start, SSD 240GB na kościach MLC z szybkim zapisem i 5 letnią gwarancją, GTX 1060 od Palita z cichszym układem chłodzenia, do tego PSU na modułach DC-DC z japońskimi kondensatorami oraz 5 letnią gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Wygrzebałem ze starego laptopa dysk WD 320GB i pytanie czy jest możliwość przenoszenia gier pomiędzy HDD a SSD ? (szybkością ten HDD nie powala). Chodzi np. Instaluje coś na SSD, potrzebuje miejsca, przerzucam na HDD, a kiedy chcę zagrać wrzucam na SSD. (głównie chodzi o te większe gry typu GTA czy Wiedźmina)

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie... ponownie. Niestety miałem nieplanowany wydatek i muszę kupić coś maksymalnie do 3700. Zastanawiam się dalej nad tym oc zablokowanych procków, podobno to dalej działa.

Jeśli macie jakieś propozycje na czym uciąć te 3-4 stówki to piszcie. Komputer kupuje w niedzielę. Jeśli macie propozycje zupełnie czego innego "od 0" też będzie super.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam się dalej nad tym oc zablokowanych procków, podobno to dalej działa.

 

Działa. Sam mam taki konfig z i3 6100 + H170 Hyper od Asrock  

 

 

 

Jeśli macie jakieś propozycje na czym uciąć te 3-4 stówki to piszcie.

 

 Masz dwa wyjścia. OC Intel Core i5-6402P na AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper  albo zejście póki co do 8 GB DDR4 + Palit GeForce GTX1060 DualFan 3GB DDR5 192bit (1708/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png

Link to post
Share on other sites

Działa. Sam mam taki konfig z i3 6100 + H170 Hyper od Asrock  

 

 

 

 

 Masz dwa wyjścia. OC Intel Core i5-6402P na AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper  albo zejście póki co do 8 GB DDR4 + Palit GeForce GTX1060 DualFan 3GB DDR5 192bit (1708/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png

a jak dołożę później kolejne 8GB ramu i będę miał 4x 4GB to wydajność będzie taka sama jak w przypadku 2x  8GB?

 

Kusi to podkręcanie non K, sporo kasy w kieszeni, a w razie czego płyta w przyszłości obsłuży 6600k.

Link to post
Share on other sites

Coraz większy mętlik ;/ ,Czyli mówisz najlepszą opcją będzie płyta którą mi podałeś + i5 6402p? (i5 6500 można mieć w podobnej kasie, różnica ok 50-75 zł)
Zakup planuje chyba w sklepie Morele (nie wiem czy tutaj mogę nazwę wprowadzać) ze względu na odbiór osobisty.


Jeszcze jedno, będę mógł liczyć na pomoc kogoś z forum przy Oc na płycie asrock hyper ?

Wychodzi coś takiego.
 

Edytowane przez artiq6
Link to post
Share on other sites

Przecież ten temat co kolega wyżej wkleił jest z przed kilku miesięcy, OC procesorów non K jest w dalszym ciągu możliwe. Owszem, jakiś czas temu zablokowali możliwość kręcenia tymi swoimi aktualizacjami BIOS, ale AsRock wypiął się na Intela i wypuścił serię płyt z osobnym kontrolerem BCLK przez co dalej można podkręcać procesory non K i chwała im za to ! Jeśli kupisz jedną z ich płyt nie powinieneś mieć problemów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...