Skocz do zawartości

Ocena MiniPC / HTPC


Recommended Posts

Witam!

 Poproszę Was o ocenę mojego zestawu, moim celem było złożenie HTPC służącego do odtwarzania filmów HD z czasem 4K, serwer NAS / magazyn plików, czasem przejrzenie www na większym ekranie niż laptop ogółem mała, zgrabna skrzynka do wszystkiego schowana w okolicy telewizora.

Chciałem złożyć też coś przyszłościowego, dlatego zależało mi na dobrze wyposażonej płycie głównej (USB 3.0/ USB C/ USB 3.1/ M.2 itd) oraz coś co można w przyszłości rozbudować (i5 Skylake czy nawet i7 za 2 - 3 lata używkę spokojnie w atrakcyjnej cenie się znajdzie). 

Podpowiedzcie proszę co można zmienić lub czy nie ma sensu nic zmieniać ? oraz czy warto dopłacać do większego dysku SSD skoro i tak ma być tylko na system przeznaczony

 

Obudowa: ITX custom Steam Machine 

Podzespoły: 

 

http://i66.tinypic.com/2qt8fo5.jpg

Dysk: 

1. SSD GoodRam CX200 240GB SATA3 - 259zł

2. SSD Transcend SSD370 128GB - 199zł

 

 

 

 


nikt nic ? odnośnie dysku może ktoś podpowie ? :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

. SSD GoodRam CX200 240GB SATA3 - 259zł

Totalna padaka na kościach TLC, zamień na  Iridium Pro 240GB na MLC z 5 letnią gwarancją za te 295zł.

Co do wybranych podzespołów słów kilka:

RAM - pod B150 standardowo taktowana kość 2133MHZ, wyjdzie to te 20-30zł taniej.

MOBO - są tańsze modele również w i-fi

Zamiast G4500 tańszy/bardziej opłacalny G4400.

Link to post
Share on other sites

G4400 kosztuje 245 zł zaś g4500 to koszt 279 zł czyli różnica w cenie 34 zł ale mam Intel HD 530 oraz parę Mhz więcej, więc za cenę 4 browarów można dołożyć.

 

Co do HDD to zastanawiam się nad sensem zakupu dysku większego niż 120GB - będzie przeznaczony tylko na system (mam dwa hDD 1Tb na dane) ale dzięki za sugestie i tak i tak szukać muszę na MLC

 

MOBO nie mogę znaleźć nic tańszego równie dobrze wyposażonego pod socket 1151

 

Ram - sugerujesz zakup najzwyklejszego, najtańszego kawałka 8GB kości DDR4 ?  (myślałem o czymś z radiatorem, obudowa jest maleńka, wiec każde chłodziwo nie zaszkodzi)

 

aporpo Cooler CPU to Noctua -NHL9i

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...