Skocz do zawartości

Acer XB270HU vs Acer XB271HU vs ASUS MG279Q vs ASUS Rog PG279Q


Recommended Posts

Witam
Przymierzam się do zakupu nowego monitora i mam straszliwy dylemat, co kupić aby zaspokoiło moje potrzeby, mam aktualnie 3000 zł na wydanie w razie potrzeby mogę z zaciśniętymi zębami dorzucić te 500 zł ale musiałbym być przekonany ,że warto. Póki co po zapoznaniu się z tematem nie uważam ,że warto.

Zacznę od podania mojej specyfikacji komputera:
i7-6700k
GTX970 (w najbliższym czasie planuje dokupić kolejną pod SLI lub podmienie na GTX 1080/70)
32GB ram

Pracuję głównie jako programista, z pasji od czasu do czasu zajmuje się obróbką zdjęć, lubię czasami zagrać w lola, CS, czy inne tytuły typu wiedzmin.


Czego szukam:
Zależy mi na ips i częstotliwości odświeżania 100 lub wiecej. Aczkolwiek każdą uargumentowaną propozycję przemyślę. (Wiem ,że niektóre monitory można podkręcać takiej możiwości też nie wykluczam. Ogółem chodzi o duży komfort pracy, plus aby monitor praktycznie był uniwersalny i do grania i do obróbki zdjec, i pracy (ze względu na prace funkcja obowiązkowa to PIVOT)


Czas na zestawienie moim zdaniem monitorów:

Acer XB270HU-Monitor z bardzo dobrymi opiniami, IPS 144hz, G-sync, największą wadą tego monitora jest tylko jedno wejście DP link:https://saturn.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-xb270hu?utm_source=porownywarki&utm_medium=skapiec&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml

Acer XB271HU- Nowsza wersja w.w monitora, udoskonalona w kilka portów  i nową obudowę (i co jeszcze właściwie nie wiem) ogółem cena +500 zł. też IPS,144HZ,G-sync link: http://www.x-kom.pl/p/265313-monitor-lcd-led-27-acer-predator-xb271hubmiprz-czarny.html

ASUS MG279Q- Parametrami podobny do w.w kolegów jedyna różnica to brak G-sync a zamiast tego freesync posiadaczem karty AMD raczej nie będę (chociaz do stycznia z zakupem nowej grafiki poczekam) różnica 400 lub 1000 zł to dosc sporo pytanie brzmi czy potrzebuję tak bardzo g-sync przy takiej częstotliwości odświeżania.  link:http://www.x-kom.pl/p/237699-monitor-lcd-led-27-asus-mg279q-czarny.html

ASUS Rog PG279Q-IPS 144hz, ogółem to samo co wyżej w bardzo cawyżonej cenie jak wszystkie zresztą. Ale recenzje zbiera bardzo dobre. http://www.x-kom.pl/p/265082-monitor-lcd-led-27-asus-rog-pg279q-czarny.html

Aoc Agon AG271QG -znalazłem jeszcze takiego pana praktycznie to samo co w.w tyle ze inna firma. recenzji mało znalazłem link: http://www.x-kom.pl/p/318096-monitor-lcd-led-27-aoc-agon-ag271qg.html


 

Teraz nadszedł czas na pytania, ja osobiście najbardziej się skłaniam do XB270HU (ze względu na g-sync chociaz boli mnie różnica w cenie z MG279Q)

Pytania:
1.Który monitor wy byście wybrali dla siebie? Któryś z listy czy może coś innego możecie polecić.
2. Czy uważacie ,że warto przepłacać za G-sync
3. Czy XB270HU rzeczywiście się nie postarzał tak jak mi sie wydaje i wciąż warto go kupic?
4.  Plus co sądzicie o monitorach z listy co wy byście wybrali, czy przy moim budżecie dokładali zaskórniaki byle by kupić najdroższy na rynku czy może jednak jest coś tańszego godnego uwagi ?


Z góry dziękuje za opinie

 

Edytowane przez milking
Link to post
Share on other sites

 

 

1.Który monitor wy byście wybrali dla siebie? Któryś z listy czy może coś innego możecie polecić.
 

 

PG279Q. Mam ten monitor i porównywałem z innymi i wypadł najlepiej ;)

 

 

 

2. Czy uważacie ,że warto przepłacać za G-sync

 

Jeżeli masz taką możliwość to nawet się nie zastanawiaj.

 

 

 

3. Czy XB270HU rzeczywiście się nie postarzał tak jak mi sie wydaje i wciąż warto go kupic?
 

 

Nie zestarzał się. Jedynie wygląd oraz złącza nieco odstaje od konkurencji. 

 

 

 

4.  Plus co sądzicie o monitorach z listy co wy byście wybrali, czy przy moim budżecie dokładali zaskórniaki byle by kupić najdroższy na rynku czy może jednak jest coś tańszego godnego uwagi ?

 

Masz doczynienia z obecnie najlepszymi gejmingowymi monitorami na rynku. Absolutna czołówka. Monitor kupuje się na lata więc warto kupić coś porządnego i mieć spokój na parę lat. Tak jak wyżej napisałem. Jak masz możliwość zakupu takiego monitora to się nawet nie zastanawiaj. 

Link to post
Share on other sites

Stoję właśnie przed niemal identycznym dylematem i od jakiegoś czasu przeglądam parametry oraz oferty monitorów o zbliżonych parametrach, z tym że ja biorę również pod uwagę matryce TN.

 

Wybór nie jest oczywisty z kilku względów... Po pierwsze mnóstwo ludzi się skarży na wady fabryczne, szczególnie w tych najdroższych modelach. Po drugie parametry większości z tych monitorów są niemal identyczne, a wtedy czynnikiem decydującym staje się wygląd, ergonomia i oczywiście cena... Po trzecie trzeba wybór dostosować do aplikacji/gier z jakich się korzysta i do sprzętu jaki się posiada, a tu m.in. dochodzi dylemat FreeSync vs G-Sync i czy w ogóle G-Sync jest wart swojej ceny. Wiele czynników wpływających na ostateczny wybór jest bardzo subiektywnych.

 

Osobiście (na podstawie opinii użytkowników, testów i różnego rodzaju informacji), gdyby pieniądze nie stanowiły żadnej przeszkody to aktualnie wybrałbym XB271HU i ewentualnie wahałbym się pomiędzy nim, a ASUS-em, ale ASUS ma znacznie więcej złych opinii na temat kontroli jakości i problemów ze swoimi panelami (w tym segmencie) i w Polsce jest trochę droższy.

 

XB270HU to w zasadzie ten sam monitor co XB271HU, ale użytkownicy skarżyli się na tylko jedno wyjście (display port, który i tak jest niemal obowiązkowy, jeśli myślisz o G-Sync), chwiejną podstawkę (o ile nie trzęsiesz całym biurkiem to nie ma to raczej znaczenia), połyskliwy plastik, który w niektórych okolicznaściach bywa irytujący, standardową (grubszą) ramkę i ogólnie wizualnie przypomina mój 8 letni monitor, który bynajmniej nie jest gamingowy (standardowy 1080p 60Hz). Dochodzi jeszcze kwestia 144Hz vs 165Hz, ale po pierwsze 165Hz nie daje żadnej widocznej różnicy, po drugie nie jest to natywna wartość dla tego monitora, po trzecie widziałem, że niektórzy pisali, że po podkręceniu monitor zaczynał wydawać z siebie słyszalne brzęczenie. O ile te kwestie nie są dla Ciebie przeszkodą to można zaoszczędzić nawet ~800zł i mnie to przekonuje muszę przyznać.

 

Nie wspominając o panelach TN te, o których napisałem są najlepszym wyborem obecnie i kwestia rozbija się tylko o to ile ostatecznie jesteś gotów wydać za drobne udogodnienia. 

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim chciałbym podziękować wam za odpowiedz.
Pana/i "Mixtape"  chciałbym zapytać jak wyglądała sprawa kupna PG279Q., bo słyszałem wiele opinii ,że czasami aby trafić na dobry model trzeba go wymienić z 2-3 razy. martwe piksele, nierównomierne podświetlenie itp.
Oraz pytanie co by sądził o monitorze z  outlet'u bo mam okazje kupić ten właśnie model za 3200. Outlet ponieważ:

  • uszkodzone logo producenta na ramce poniżej wyświetlacza
  • zastępcze opakowanie transportowe (sprzęt bezpiecznie zapakowany do wysyłki)
  • produkt z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (wymiana LCD oraz płyty głównej)

Tutaj jeszcze chciałbym Pana/ą zapytać o  model XB270HU bo z tego co zrozumiałem miał Pan/i okazje porównywać/testować z modelem Rog, chciałbym zapytać jak wypadł, albo co przede wszystkim nie odpowiadało Panu/i

Co do Pana/i "nucleo"  Z tego co rozumiem masz wybrane kilka różnych modeli TN skoro sam/a stoisz przed takim wyborem. Nie chciałbyś/aś podzielić się tym nad czym się zastanawiasz oraz uargumentowac czemu, osobiście wykluczyłem TN, aczkolwiek w wiem ,że niektóre matryce nie wypadają tak strasznie stąd moje pytanie bo może jednak to rozważę.   Plus o do XB270HU- wymienione wady mi nie przeskzadzaja jedyne co jest smutne to pojedyńczy DP bo w przypadku awarii jest problem aczkolwiek za 500 zł w kieszeni da się to przeżyć. Szczególnie ,że lepsze modele i tak mają jeden port DP i dodatkowe HDMI które i tak nie obsłuży G-sync, nie wiem jak z 144 klatkami.  Co do wyglądu to stonowany wygląd 270 nawet bardziej mi odpowiada, aczkolwiek styl gamingowy też mi nie przeszkadza.

Z góry dziękuje za odpowiedz
 

Link to post
Share on other sites

Co do Pana/i "nucleo"  Z tego co rozumiem masz wybrane kilka różnych modeli TN skoro sam/a stoisz przed takim wyborem. Nie chciałbyś/aś podzielić się tym nad czym się zastanawiasz oraz uargumentowac czemu, osobiście wykluczyłem TN, aczkolwiek w wiem ,że niektóre matryce nie wypadają tak strasznie stąd moje pytanie bo może jednak to rozważę.   Plus o do XB270HU- wymienione wady mi nie przeskzadzaja jedyne co jest smutne to pojedyńczy DP bo w przypadku awarii jest problem aczkolwiek za 500 zł w kieszeni da się to przeżyć. Szczególnie ,że lepsze modele i tak mają jeden port DP i dodatkowe HDMI które i tak nie obsłuży G-sync, nie wiem jak z 144 klatkami.  Co do wyglądu to stonowany wygląd 270 nawet bardziej mi odpowiada, aczkolwiek styl gamingowy też mi nie przeszkadza.

 

 

W moim przypadku nie zależy mi za wszelką cenę na matrycy IPS, bo już mam jeden monitor 1440p 60Hz IPS jako mój główny do wszystkiego i teraz rozważam zakup drugiego bardziej gamingowego, więc jeśli będzie miał matrycę TN to i tak mam dobrego IPS-a do większości zadań. Monitorów 1440p + 144Hz z matrycą TN jest więcej do wyboru oraz wiele z nich ma na tyle dobre matryce, że ludzie często piszą, że wyglądają lepiej niż matryce IPS sprzed kilku lat (podejrzewam, że od mojej kilkuletniej iiyamy na pewno, bo daleko jej do obecnych standardów). Oczywiście cena jest dzięki temu niższa o przynajmniej 300-500zł. Z drugiej strony monitor to zazwyczaj zakup na lata i dobrze jest kupić coś lepszego, szczególnie że te kilka stów różnicy na przełomie 8+ lat traci na znaczeniu. Zastanawia mnie jednak czemu po ponad 2 latach obecności na rynku monitorów tej klasy (1440p, 144Hz + G-Sync) ich cena prawie się nie zmieniła - interesowałem się tymi monitorami w tamtym okresie i liczyłem, że za jakiś czas znacznie potanieją, szczególnie że 4K powoli zbliża się do stanu użyteczności (60+ fpsów w grach, interfejs aplikacji/gier/programów przystosowany do takich rozdzielczości, ceny za cały system są już przystępne dla entuzjastów, itd).

 

Odnośnie tylko jednego portu to raczej bym się tym nie przejmował, chyba że często zdarza Ci się wyrwać kabel z monitora, ale nawet wtedy sam port raczej by nie ucierpiał... 

 

Nadal mocno się waham czy kupno nowego monitora w ogóle ma sens w moim przypadku, szczególnie, że w tej cenie mógłbym złożyć cały nowy komputer do streamowania lub wymienić karty graficzne, z których korzystam, itd. Osobom, które nie są pewne, że 144Hz + G-Sync/FreeSync są im niezbędne w życiu radziłbym jednak rozejrzeć się wśród monitorów z wolniejszym odświeżaniem, chyba że pieniądze nie stanowią żadnej bariery.

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że nowsze rewizje nie posiadają już tych problemów. Ja kupowałem tego ASUS'a w grudniu 2015, więc dosłownie parę miesięcy po premierze. A co zdecydowało, że wybrałem akurat ASUS'a ? Miałem do wyboru albo asus albo acer (xb270hu) . Acer ma przede wszystkim starszy układ G-Sync co oznscza, że nie posiada wejścia HDMI. Nowszy xb271hu już to posiada. Druga sprawa to... wygląd :D . Asus wygląda bardziej jak monitor z najwyzszej półki. Acer jest bardziej stonowany, nie wyróżniający się niczym sczególnym poza błyszczącym, łatwo rysującym się plastikiem. Także PG279Q i XB271HU będą świetnym wyborem. Różnice są tutaj już dużo bardziej marginalne. Acer poprawił wygląd, dał najnowszy moduł gsync itp. Nawet matryca jest ta sama. Dodatkową zaletą asusa ( moim zdaniem ) jest sorry za słowo za******y dżojstick do sterowania menu. Po prostu genialne rozwiązanie mocno ułatwiające poruszanie się po menu ;)

 

Także niezaleznie ktory z tych dwóch wybierzesz, będziesz napewno zadowolony ;)

Link to post
Share on other sites

Mam Aoc Agon AG271QG, jestem zadowolony bo najbardziej przypadł mi do gustu stylistycznie + uchwyt na słuchawki, wymieniałem jedną sztukę bo problem był mały :P. Tutaj pochwalić serwis muszę bo szybka reakcja + stary zabrali i dali nowy w ten sam dzień no i cena, zapłaciłem 3350 a jestem zadowolony. Jedyny minus jest taki że jest ciężki, metalowa konstrukcja ale za to stabilny :)

Link to post
Share on other sites

Złapałem promocje na model XB270HU:
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-xb270hu

Monitor juz zamówiony wygrała po częsci cena 2400 czyli różnica 1100 zł za to samo.
Kolejnym aspektem był fakt stonowanego wyglądu (głupio to zabrzmi ale mam wrażenie ,że już troche wyrosłem z gamingowego stylu ale to oczywiście kwestia gustu)  Koniec końców cena i jeszcze raz cena, nie oszukujmy sie w tym momencie decyzja mogła być tylko jedna bo dopłacenie 1100 zł za pord hdmi do dzwięku, plus inna obudowę, ni jak nie jest opłacalne. W połowie miesiaca wrzuce jakąś krótką recenzje i swoją opinie.   

Pozdrawiam 
 

Edytowane przez milking
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dostałem dzisiaj swojego z Media i wygląda na nówkę sztukę, wszystko oryginalnie popakowane włącznie z foliami na ekranie. W porównaniu do mojej starej TN-ki niebo a ziemia.

 

Tak matryca wydaję się w porządku, podświetlenie sprawdzę wieczorem.

Edytowane przez dante2kx
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatecznie zdecydowałem się na DELL S2716DG, a więc monitor z matrycą TN. Matryce IPS w obecnie dostępnych modelach wydały mi się za bardzo obarczone ryzykiem różnego rodzaju problemów i awarii, a że mam już monitor 1440p z matrycą IPS to tym bardziej nie jest to dla mnie problem. Potencjalnie mniejszy lag na matrycy TN zawsze jest mile widziany do gaming-owych (i nie tylko) zastosowań. 

 

Przeczytałem mnóstwo recenzji, szczególnie te od użytkowników wielu monitorów 1440p + G-Sync + 144Hz i DELL zbierał chyba najlepsze lub jedne z najlepszych opinii, a jednocześnie jest jednym z najtańszych wśród konkurencji i nie trzeba dopłacać za bajerancki design. Ma dodatkowe wyjście HDMI (wiem, że niektórym na tym zależy) oraz dodatkowe porty USB 3, więc to również na plus.

 

Co do kolorów wszyscy użytkownicy, którzy zdecydowali się na ręczne ustawienia (można je łatwo znaleźć w sieci) twierdzą, że kolory i kąty widzenia są świetne jak na panel TN. Mam w domu panel TN sprzed ~6 lat, który stoi ramię w ramię obok nowego panelu IPS 1440p i wiem, że po odpowiednim ustawieniu różnice są widoczne tylko dla wprawnego oka (niestety albo i stety takie mam). Moja żona nie widzi praktycznie różnicy, nawet po wskazaniu jej na co ma patrzeć. Zakładam, że nowe panele TN są odrobinę lepsze od tych sprzed 5+ lat, więc liczę na to, że będzie jeszcze lepiej. Panele TN mają swoje zalety jak, np. brak "srebrzenia" czerni co bywa irytujące w panelach IPS. Mówię to wszystko żeby ludzie nie bali się tak bardzo matryc TN, bo mają złe doświadczenia z monitorami z innej epoki albo nasłuchali się złych opinii. To, że te matryce dalej są w sprzedaży oznacza, że klienci je kupują i nie narzekają. 

 

Na razie nic od strony użytkownika nie mogę powiedzieć, bo monitor pewnie przyjdzie za kilka dni, ale prawdopodobnie dodam później swoje spostrzeżenia.

Edytowane przez nucleo
Link to post
Share on other sites

Gratuluję zakupu ! :)

Do mnie mój Dell przyszedł w zeszłym tygodniu.Przesiadałem się z Lg23mp65,czyli zwykłego Ipsa bez żadnych fajerwerków.Strasznie przeszkadzało mi w nim srebrzenie w lewym dolnym rogu ekranu.Stałem przed podobnym wyborem co Ty i przegladając fora również wybrałem Della.Wygrało tutaj podejście do obsługi klienta jak i 'quality check' na linii prodkucyjnej.Ze wszystkich producentów Dell miał najmniej wpadek,jednak jeśli sie już zdazrzyły serwis działał bezproblemowo.

Jeśli chodzi o kolory to fabrycznie są one trochę 'wyprane' ale można tak jak wspomniałeś wcześniej ustawić je ręcznie i naprawdę jakość jak na TN jest bardzo dobra.Pierwsza rewizja tego monitora [A01] miała problem z powłoką odbijającą światło,natomiast w późniejszych już jest ok.Sam posiadam rewizję A03 i nie ma najmniejszego problemu.Podam Ci stronę na której możesz sprawdzić gwarancję i szczegóły produkcji monitora:

http://www.dell.com/support/home/uk/en/ukdhs1/product-support/product/dell-s2716dg-monitor/warranty

 

I teraz najważniejsze:

G-Sync ! 

Napisze tylko jedno zdanie:

Po przesiadce na 144Hz + G-sync już nigdy nie wrócę na 60Hz !

 

Gratuluję zakupu i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...