Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa w asus z170 pro gaming


Recommended Posts

Witam.


 


Sprawa wygląda następująco. W kompie, system windows10, mam płytę główną asus z170 pro gaming, podłączyłem do niej kabel optyczny, który sparowałem z amplitunerem harman kardon avr170, zestaw głośników jamo s606, 5.0 bez suba.


Mam zainstalowane najnowsze stery realtek hd audio ze strony asusa. problem polega na tym że, nie mam możliwości konfiguracji ilości głośników w opcji dźwięk, urządzenia do odtwarzania, realtek digital output. 


Jest możliwość wyboru tylko i wyłącznie stereo, opcja "konfiguruj" w której mógłbym konfigurować ilości głośników, w ogóle nie jest aktywna. Dziwne o tyle, bo gdy mam podłączony amplituner do karty grafiki gtx 1070 poprzez kabel dvi-hdmi, mogę w pełni konfigurować ilości głośników.


 


Podczas oglądania filmów wszystko jest ok, dźwięk jest zawsze dekodowany przez ampli, do DTS przez kabel optyczny i do DTS HD Master Audio przez hdmi.


Problem jest z grami, tutaj jest tylko stereo...da się z tej karty dźwiękowej wydusić coś więcej, niż tylko stereo w grach? I dlaczego nie można skonfigurować ilość kanałów przy podłączeniu kablem optycznym? 


Link to post
Share on other sites

przez kabel optyczny możesz przesłać tylko 2.0 w bezstratnej jakości, tylko hdmi / displayport umożliwia bezstratny przesył dźwięku 5.1 / 7.1. 

Filmy mają zakodowany dźwięk w stratnym 5.1 / 7.1 dts / dolby digital i dlatego bez problemu Ci działa. 

gdybyś miał film z dźwiękiem bezstratnym dts hd / dolby true hd to i tak zostanie przesłany w postaci stratnej dts / dolby digital.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...