Skocz do zawartości

Którą kartę graficzną wybrać?


Recommended Posts

Witam forumowiczów. Mam dylemat. Mam budżet ok. 900 zł. Na wszelakich aukcjach można znaleźć całkiem dobre (tak mi się wydaje) grafy:

- gtx 970

- r9 290x

- gtx 780 windforce

Którą z nich najbardziej polecacie? Może znacie coś lepszego w tej cenie?

 

Procesor i5 4460, zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus (VL1-500), 8 gb ram, płyta główna MSI H81M-P33.

Rozdzielczość monitora to 1440x900. Dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Może warto dozbierać do 1060 turbo? nvidia nie wypuszcza optymalizacji dla wcześniejszych generacji, a co za tym idzie nowsze gry mogą chodzić gorzej na 780 oraz 970. Radeona odpuść, mimo że sam go posiadam to tyle co się natrudziłem ze sterownikami nie jest go warte. Do tego należy doliczyć narzut na procesor, przy tej i5 290X będzie dużo słabsze w miejscach procesorowych od geforce'ów. Przy radku będzie ciepełko. Jeśli chcesz radeona to bierz RX 470, nówka kosztuje trochę ponad 1000 a zapewnia wydajność porównywalną z GTX 970.

Link to post
Share on other sites

A po co kupować gtx 1060 do takiej rozdzielczości?

Już lepiej ten rx 470, ew 970 nowy ze sklepu też poniżej 1000zl lub używany, ale z długą gwarancją.

Problem z 290 to brak gwarancji w większości wypadków

 

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

Bez problemu, jeszcze ci zapas zostanie spory. Bierz tą, jest wydajniejsza niż 970 i ma wsparcie większe bo jest nowsza (3Gb starczy do tej rozdzielczości na dłuuugo).

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=73444

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=73547

Ewentualnie wyżej polecany RX 470 też będzie dobrym wyborem, bardziej przyszłościowym (więcej VRAM, lepsze wsparcie dla DX 12 i Vulcan i nie straci wsparcia po wyjściu nowej generacji)

Edytowane przez ZenDerDi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaraz zaraz właśnie, monitor 1440x900 ale zwykle takie monitory miały tylko VGA, Jeśli masz jeszcze DVI to jesteś w domu bo nie musisz stosować żadnych przelotek i konwerterów. Ale jeśli masz tylko VGA/D-SUB w monitorze to jeszcze czeka cię zakup konwertera obrazu (koszt od 30zł w górę i z jakością obrazu też może być różnie) przy kartach typu 290x najnowszych RX4xx i GTX 10xx. Jedynie 970 ma ten plus że na zwykłej przelotce za 3-5zł DVI-I na VGA podłączysz ją pod monitor.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam jakąś przejściówkę. Białą (nie mam pojęcia jak się nazywa) i nakładam ją na niebieską (też nie znam nazwy). Jak będzie trzeba, to kupię konwerter. To jest najmniejszy problem. Wciąż mam dylemat. Gtx 1060 czy rx 470 :/

Skoro gb się przyda, to nie lepiej kupić tego rx'a? Mam gtx 660, więc przeskok i tak powinien być spory.

Link to post
Share on other sites

No czyli masz przejściówkę DVI-I na VGA najprawdopodobniej. Taka przejściówka z wyżej wymienionych kart działa tylko w GTX 970.

Nie żebym straszył czy coś Ale konwerter to najbiedniej 30-50zł, nie wiem jak teraz jest z ich jakością ale w tedy gdy orientowałem się w temacie takich konwerterów to rewelacji nie było. Miały albo kiepską jakość obrazu, albo działały max 3 miesiące. Moim zdaniem bez sensu jest się bawić w konwertery i kupić monitor FullHD z odpowiednimi przyszłościowymi złączami.

Tak żebyś wiedział, twoja przelotka po prostu wysyła do monitora analogowy obraz tak jak mu trzeba i konwersją zajmuje się karta i elektronika w monitorze. I może ale nie musi to wyglądać tak że poprzez taki konwerter (jak będzie słabej jakości) obraz będziesz miał jakbyś miał film na dvd który był przegrywany z DVD na kasetę VHS i z tej kasety znowu na DVD i powiedziałbyś że ten skopiowany z VHS na DVD jest w jakości DVD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...