Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam zamiar w tym tygodniu zacząć składać swój  pc. Dotychczas stanęło na tym:

 

https://www.morele.net/inventory/info/Tv92Il/

 

z tym że karty graficzne 2x geforce 1080 zotac amp extreme. Procesor i7- 6700k. Monitor wybrałem Asus rog PG297Q. Przyznam sie ze bedzie to moj pierwszy wlasnorecznie skladany komputer. Czy nie bedzie problemu z wielkoscia tych kart graficznych w sli w tej obudowie? Co potrzebuje zeby wlasnorecznie to wszystko poskladac? Budzet okolo 10tys+ na sam komputer. Pozdrawiam Kuba.

Link to post
Share on other sites

Składasz swój pierwszy pc i bez doświadczenia chcesz iść w sli i pytasz o to na forum? To są sprawy dla entuzjastów. 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : gry na monitorze/tv 60 cali 4k

  • Maksymalna kwota : około 13 tys

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w ten czwartek

Których części potrzebuję : wszystko od podstaw

Czy będę podkręcać sprzęt? : bardzo mozliwe

Rozdzielczość mojego monitora i model : monitora póki co brak, jakieś propozycje? max 28 cali, gram we wszystko nie musi byc monitor z 4k, od tego mam tv

Specjalne wymagania : moc

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu :Asus Z170 Pro Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/

 

 

 

1 x 

 

Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/

 

1 x 

 

Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

1 x 

 

Corsair 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Vengeance LPX

 

1 x 

 

Palit GeForce GTX1080 Game Rock 8GB DDR5 256bit (1784/10000)

 

1 x 

 

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

 

1 x 

 

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

1 x 

 

Fractal Design Define R5 Blackout (Black Pearl)

 

1 x 

 

Fractal Design Dynamic GP-14 140mm

 

1 x 

 

Corsair RM 850X 850W 135mm Gold modularny

 

z tym że zamiast palita raczej zotac amp extreme

Inne :

Link to post
Share on other sites

Powyższy zestaw nie jest zły, zmień płytę na ASRock z 170 Extreme 4 (nie ma po co przepłacać za ASUS'a), Palit robi świetne, wydajne i ciche chłodzenia. Zasilacz z ogromnym zapasem, ale to nie zaszkodzi na pewno. Co do monitora, chcesz 144 Hz i G-sync? Czy może jakiegoś IPS'a z ładniejszymi kolorami, jaki na niego budżet?

Link to post
Share on other sites

IPS bedzie bardziej uniwersalny bo gram we wszystko, na monitor mam około 3tys zł. Z tym że max 28 cali. Wiadomo zależy mi na jak najlepszym obrazie. Myslalem o 165hz monitorze, ale raczej nie wykorzystam tego, wiec coś około 144hz było by ok. Czy g sync naprawde sie sprawdza? I dlaczego wszyscy tak sa za tym palitem? a co z tym zotac amp extreme? juz ladnie podkrecona i daja 5 lat gwarancji.

Edytowane przez Dzejkop69
Link to post
Share on other sites

Bo Palit jest tani i ma najlepsze chłodzenie, jeśli chcesz dopłacić do tej gwarancji w zotac'u to twój wybór, taktowania możesz sobie sam podnieść na karcie, przesuwając jeden suwak. G-sync/freesync poprawia komfort grania, nie jest to jakieś nie wiadomo co, ale w tym budżecie to warto się tym zainteresować. Jednak ciężko będzie o IPS z G-sync. W twoim budżecie to będzie niezłe (144Hz, IPS, 1440p, 27): https://www.morele.net/monitor-asus-mg279q-748328/

Ewentualnie, dobry 4k,27, IPS ale 60Hz: https://www.morele.net/monitor-dell-p2715q-210-advo-3-lata-gwarancji-next-business-day-712892/

Edytowane przez ZenDerDi
Link to post
Share on other sites

nie, taki monitor to dla mnie tydzień pracy. Więc to nie problem. Pytanie czy faktycznie jest taki dobry w porównaniu do konkurencji? Czytałem że są jakieś problemy z niektórymi egzemplarzami. Dlatego też szukam pomocy tutaj wśród ludzi którzy znają się na rzeczy. Powiedzmy tak, gdybyście mieli na monitor około 3500-4000 tys, czy kupilibyście taki monitor? Czy jakiś inny?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...