Skocz do zawartości

Czy ten zestaw poradzi sobie z CS


Recommended Posts

Jeżeli nie będzie trzeba to lepiej mieć 5 stów w kieszeni. Natomiast jeżeli budżet 1300 zł nie jest wystarczający do złożenia komputera radzącego sobie w cs'ie no to dokupię za 2 miesiące jakąś grafikę może niekoniecznie 750Ti, ale może tańszą, która też sobie poradzi.


Ale z tego co widzę to A10 ma przewagę tylko w ilości rdzeni i nie wiem jak z grafiką bo tam jest niby zintegrowana r7.

No i trzeba też wziąć pod uwagę, że póki co będzie to pracować na 1 kości pamięci 4GB zanim dokupię drugą. Który procesor jest bardziej uzależniony od RAM'u A10 czy i3?

Link to post
Share on other sites

Są takie 2 opcje z i3 6100 (https://scr.hu/BnXKrP) i APU A10 7850k. (https://scr.hu/LmJqlB)

 

Moja ocena jest taka, że i3 ma lepszą bazę pod rozbudowę. Lepszy procesor jeżeli patrzyć się na sam procesor, a nie zintegrowaną jednostkę. Więcej da dołożenie karty graficznej do Intela niż do APU. Lepszy dysk SSD jest po stronie Intela. Natomiast jeżeli chodzi o APU to wydaje mi się, że będzie to lepszy wybór na teraz, biorąc pod uwagę chociażby RAM w Dual Channel (2x4 GB), aczkolwiek niżej taktowana. Nie wiem jak z płytą główną, bo jeżeli ceną się sugerować to ta od Intela lepsza, ale to taka głupia ocena na podstawie ceny,

 

Na ten moment bardziej bym się skłaniał ku Intelowi, z tego powodu, że prędzej czy później będzie trzeba wymienić lub zmienić podzespoły komputera, no a wtedy tutaj bezapelacyjnie wygrywa socket 1151 i zestaw z Intel i3 6100.

 

Ale oczywiście jak zawsze jestem ciekaw Waszych opini.

Edytowane przez pafcio95
Link to post
Share on other sites

Głównie kierowałem się tym że łatwiej i lepiej będzie dozbierać na drugą kość RAM'u niż wymienić dysk ssd. Ale z drugiej strony komp za 1300 i tak wiele elementów będzie miał słabszych, więc czy dysk ssd jest tym czym najbardziej w tym zestawie powiniennem się martwić? Ale żeby dojść do drugiego RAM'u to muszę zejść nie tylko do adaty ale do sandiska albo jeszcze niżej do silicon power s60 lub goodram cx200. Ewentualnie w grę wchodzi Patriot Blast i Adata SP550.

 

A i RAM'y lepsze z GoodRama czy Cruciala?

Edytowane przez pafcio95
Link to post
Share on other sites

 

 

ale do sandiska albo jeszcze niżej do silicon power s60 lub goodram cx200. Ewentualnie w grę wchodzi Patriot Blast i Adata SP550.

nie nie, to słabe, nie warte pieniędzy wynalazki na tlc.

1 x  Intel Core i3-6100 /3.7GHz, 3MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  A-Data SP920 128GB SATA3 (560/180MB/s) 1 x  MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 1 x  Zalman ZM-T1 Plus USB3.0 (micro ATX) 1 x  Chieftec iArena GPA-350S8 350W 120mm

 1321zł. Po zaproponowanych zmianach. 

Link to post
Share on other sites

No chodzi o to że niezbyt mam już jak dodawać do tego budżetu 1300, bo to już jest dodane, bo na początku w ogóle planowałem 1250 wydać. Postaram się dozbierać lub jak nie to poprosić kogoś o pożyczenie, ale jak się nie uda to z czego mogę ewentualnie zejść na coś tańszego?

Link to post
Share on other sites

No to trochę mnie uspokoiłeś bo te 20zł w tym przypadku to dużo

A jeszcze jedno mnie natchnęło, bo całkiem dużo myślę, żeby wszystko było ok. Jeżeli i3 to jakby nie patrzeć już myślę przy następnym zakupie bardziej o modernizacji tego kompa niż kupowaniu zupełnie nowego. Tak więc czy ma sens włożenie teraz 1 kości 8GB, żeby w przyszłości łatwiej i taniej powiększyć ją do 16GB czy dual channel robi nad pojedyncza kością tak dużą różnicę, że nie warto. I chcę zaznaczyć, że mówię tutaj o przyszłości nie takiej, że jak tylko uzbieram to kupuję. Tylko jak będę miał trochę więcej kasy i więcej podzespołów do wymiany lub kupna (głównie karta graficzna, monitor, może zasilacz) to wtedy czyli przyszłość bardziej liczona w półroczach może nawet latach niż tygodniach czy miesiącach.

Edytowane przez pafcio95
Link to post
Share on other sites

Co do tego nie mam wątpliwości, że dual chanell daje więcej integrze. Chodzi o to jak dużo więcej. Bo jeżeli ta różnica jest na tyle niewielka, że dużego spadku fps'ów nie będzie to może warto kupić 1 kość 8GB i w przyszłości dołożyć taką samą do dual channel z tym że już nie 8GB tylko 16GB. Aczkolwiek też mi trochę odpowiedziałeś na pytanie pisząc, że na razie nie zapowiada się aby do gier wykorzystywane było 16GB.

Link to post
Share on other sites

Skoro sam mówisz że 'przyszłość' może być dopiero za rok/pare lat to po co stwarzasz sobie więcej problemów nastawiasz się od początku na kompa typowo pod CSa zaznaczasz że w nic innego nie będziesz grał więc w CSie nie potrzeba Ci 16 GB RAMu. A jeśli już będziesz miał na tyle kasy żeby modernizować całego kompa to zapewne na dodatkowe 2 kości RAMu też wystarczy 

Link to post
Share on other sites

I jeszcze jakbyście mogli to podpowiedzcie czy warto dopłacać 50zł to windowsa w wersji BOX. Bo o ile dobrze się orientuje przy nowym komputerze w wersji BOX miałbym 400zł mniej do zapłaty ze względu na to że już systemu bym nie musiał kupować. OEM jest przypisany do komputera i kiedyś przy nowym komputerze bym musiał jeszcze raz kupować system. Chyba że się mylę i coś źle zrozumiałem jak czytałem o tym.

 

Podsumowując proszę o opinię co ma większy sens w 2 aspektach walki przyszłość vs teraźniejszość:

- 1 kość 8GB (przyszłościowo) czy dual channel 2x4GB (na teraz)

- Windows 10 wersja BOX (przyszłościowo) czy wersja OEM (na teraz)

Skoro sam mówisz że 'przyszłość' może być dopiero za rok/pare lat to po co stwarzasz sobie więcej problemów nastawiasz się od początku na kompa typowo pod CSa zaznaczasz że w nic innego nie będziesz grał więc w CSie nie potrzeba Ci 16 GB RAMu. A jeśli już będziesz miał na tyle kasy żeby modernizować całego kompa to zapewne na dodatkowe 2 kości RAMu też wystarczy

Cenna uwaga, dzięki

Link to post
Share on other sites

 

 

Eh, w testach wypada tak jak ten A-Data.Ma całkiem niezłe opinie a i moja rodzina go używa w komputerze także nic zlego nie moge o nim powiedzieć

Jeszcze niedawno go polecałem (wydajność/cena) ale w nowej rewizji ten sandisk dostał kostki tlc, także jeśli go kupować to być ostrożnym, choć i tak te kilka złotych lepiej dopłacić do sp920

 

 

Co do tego nie mam wątpliwości, że dual chanell daje więcej integrze. Chodzi o to jak dużo więcej.

Bodajże coś ze 30-40% wydajności. Przy skylake nawet z zewnętrznym gpu DC daje kopa test

 

 

Wiesz, jeśli już walczysz o każdy grosz to możesz pójść w i3 4170+h81+ddr3, jednak tam licz się z trochę mniejszą wydajnością zarówno cpu jak integry. Nie znajdziesz tych 20zł? 

Link to post
Share on other sites

No z jednej strony to nie jest dużo, ale co chwilę coś droższego, lepszego warto kupić i tak się to naciąga. Powiniennem jeszcze dać radę, ale to by była finalna wersja. Chyba że z windowsa w wersji BOX na OEM zejść co by dawało 50zł. Pytanie tylko czy warto?

 

Edit: Coś mnie natchnęło i przeniosłem koszyk na morele.net i cena wyszła dużo mniejsza. Chyba że coś popierdzieliłem, ale nie sądzę. A tu link żeby ktoś sprawdził:

https://www.morele.net/inventory/info/6O2ciN/

Problem jest tylko w tym, że jest to bez usługi montażu. Jak myślicie/obstawiacie jaką mam szansę sam złożyć kompa z pomocą jedynie youtube'a i internetu. Tzn. wiem jakie części idą do jakich miejsc, ale przyda się internet do kolejności montowania, żeby było jak najłatwiej.

Edytowane przez pafcio95
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...