Skocz do zawartości

MSI Gtx970 Gaming 4g - test - benchmark


Recommended Posts

Witam

 

Zakupilem wlasnie Msi GTX 970 Gaming 4G. Wszystko ladnie poinstalowane. Swiezy system. Nowe sterowniki.

Postanowile zrobic test 3dMark 11 – Performance dla porownania z tym co mowia w testach.

I tu mojes zdziwienie bo max co udalo mi sie uzyskac zminiejac ustawienia karty w panelu sterowania to 12800 gdzie i anglojezycznym serwisie i na chip.pl wyniki sa sporo wieksze, odpowiednio 14400 i ok 15200 punktow.

Moj sprzet i5 4670k Asrock z97 Fatality killer 8gb Ram no i MSI gtx 970 Gaming 4.

 

Czy cos jest nie tak ? Czy zalezy to od ustawien. Co myslec?

 

Z gory dziekuje

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na wynik ma wpływ taktowanie procesora i rdzenia karty graficznej. Zakładam również, że platforma testowa mogła być inna, w przypadku testów w sieci zamiast i5 był na przykład i7 - stąd różne wyniki. 

 

Na forum najlepszy wynik dla 970 

P16523 with Nvidia GTX 970 (x1)  and Intel i7 4790k - link - mgtan BEST 970

SG przy użyciu innego procesora ma już zupełnie inny wynik 

P13423 with NVIDIA GeForce GTX 970(1x) and Intel Core i7-860 - link - SoundsGreat

 

Zapewne CPU i GPU pracują u Ciebie przy fabrycznych zegarach, zerknij do działu podkręcanie dowiesz się jak uzyskać większą wydajność w bezpieczny sposób 

 

 

LINK do działu z wynikami benchmarków 

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem na krótko swoją MSI GTX 970 gaming 4G i takie mam wyniki u siebie:
http://www.3dmark.com/3dm11/11524072

12 961 pkt w takim konfigu i graphics score 16 079
z tym że u mnie nic nie jest podkręcone a procesor dodatkowo wszystko ma ustawione na auto więc sobie skacze dla oszczędzania energii z częstotliwością. Pewnie było by te 13500 lub 14k jakbym włączył żeby proc chodził na stałe na 3,5ghz/3,9 turbo.

O i widzę core clocka tego gaming czy tam oc nie miałem włączonego, 1114 mhz zamiast tych 1250 mhz czy tam ile ma w trybie gaming.

Link to post
Share on other sites

 

 

A jakim cudem przy takim procesorze I7 860 i takiej czestotliwosci  jest az tak wysoki wynik? Mam wlaczony mnoznik 38 wiec to jest duzo wiecej a tu mam jeszcze gorszy wynik od takiego procesora. Czy cos jest nie tak ?

 

 

 

//e

Proszę po raz ostatni, nie cytuj całych postów.

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Wpływ na wynik ma wiele czynników. Tak jak mówi reznor, dobrze by było jak byś wysłał swój wynik. Np. zauważ u mnie wszystko mam włączone na auto (wszystko standardowo) i nic nie zmieniane, karta graficzna zgłosiła się w teście jako 1114mhz i szczerze nie sprawdziłem czy boostowała się w trakcie do 1253mhz tak jak powinna. A z kolei ten wynik na i7 860 to po pierwsze to jest i7 więc może i też ma 4 rdzenie jak i5 ale w przeciwieństwie do i5 i7ka ma Hyper threading dzięki któremu powiedzmy że tak na oko działa to tak trochę jak sześcio-rdzeń jeśli mówimy o wydajności. Poza tym Karta w tym teście z i7 860 miała 1298 MHZ.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

6-rdzeń? Nieee, trochę za wysoko cenisz i7, bo to by było gdzieś tak +50% szybciej :)

Realnie przyrost jest raczej gdzieś tak jakbyśmy do i5 dołożyli 1 dodatkowy rdzeń

(mnożnik w Cinebench R15 na i7-4790K to ok. 5x względem wydajności na jednym rdzeniu)

Link to post
Share on other sites

Graphics Score wydaje się normalne dla niepodkręconego GTX970. Więc z kartą chyba wszystko w porządku. Jak wrócę do domu to porównam wyniki z tymi co mam u siebie, może coś się uda wywnioskować.

Link to post
Share on other sites

To normalne, Karta jest pół pasywna. Z automatu jest w MSI GTX 970 Gaming 4G tak że poniżej 60 stopni wiatraki nie pracują i karta jest chłodzona pasywnie, po osiągnięciu 60 stopni wiatraki zaczynają się kręcić. W zależności od pasty, od karty, od ASIC quality i w zależności od temperatury w pokoju 52-57 stopni to norma gdy wiatraki się nie kręcą.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego karta chodzi na max MHZ przy przegladaniu strony internetowej?

Load 0% a taktowanie na maxa i sie grzeje.

Teraz zamknalem przegladarke i nie spada taktowanie do minimum. Caly czas jest max.

 

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

 

Edytowane przez dexter7d
Link to post
Share on other sites

Do ilu się grzeje? Tak jak wyżej mówiłem, 52-57 stopni nawet na pulpicie samym to jest norma bo karta poniżej 60 stopni chłodzona jest pasywnie. A co do taktowania to albo wyraźnie tyle karta wtedy potrzebowała albo masz coś w tle odpalone.

Link to post
Share on other sites

Czy w twoim pokoju temperatura wynosi 21 stopni? Bo w moim aktualnie jest 28 stopni i u mnie normą jest na pasywnym chłodzeniu 52-57 stopni.

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/31.html

 

w tym teście temperatura na samym tylko pulpicie wynosiła 43 stopnie (ale zakładam że w temperaturze pokojowej 21 stopni). Do tego karta karcie nie równa, obie takie same a jedna podkręca się lepiej od drugiej albo druga jest chłodniejsza od pierwszej itd...

Link to post
Share on other sites

ReznoR  

 

Tu jest link do mojego wyniku - to bylo max co udalo mi sie uzyskac.

 

Przy auto standard wszedzie uzyskuje 11300

 

https://s12.postimg.org/vcpem804t/12800.jpg

Zrobiłem test z moim procesorem ustawionym na symulowanie i5 (wyłączone HT) i ustawionym na sztywne 3,5 GHz, a także na niepodkręconej karcie grafiki (tzn. na standardowych taktowaniach Asus Strix 1114 MHz)

Twój ostatni wynik jest wyższy niż mój. ;)

 

Porównanie tego wyniku z najlepszym wynikiem jaki udało mi się uzyskać na tej karcie i tym procesorze w celach wizualizacyjnych:

http://www.3dmark.com/compare/3dm11/11526664/3dm11/11356362

(i7-4790K 4.6 GHz i podkręcona karta grafiki +139 MHz)

 

Także wg mnie u ciebie wszystko gra.

 

Jedynie to, że taktowania nie spadają do 135 MHz/324 MHz w spoczynku nie jest normalne. Jakiś program działający w tle musi blokować kartę na wysokich taktowaniach. Ustaw w panelu NVidii Optimal Power, bo to jest najbardziej zalecane ustawienie.

Na taktowaniach 1114 MHz w spoczynku karta grzeje się bardziej niż na 135 MHz (a przynajmniej moja).

U mnie teraz po zrobieniu tych testów i taktowaniach 135 MHz jest 50 stopni. Normalnie w czasie dłuższego nieużywania spada do 42-48 stopni w zależności od temperatury w pokoju.

Jakbym miał kartę cały czas na 1114 MHz w spoczynku to powoli by dobiła do 65 stopni, a wtedy się załączają wentylatory.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 

 

Jakiś program działający w tle musi blokować kartę na wysokich taktowaniach

 

W panelu nVidia należy ustawić "Tryb zarządzania energią" na Adaptacyjny, po czym restart i taktowanie będzie dynamiczne, w zależności od obciążenia procesora karty   

Link to post
Share on other sites

ReznoR ja mam normalnie procesor ustawiony na 3800 wiec bylo ciut wiecej ale i wynik byl wyzszy lekko wiec chyna masz racje ze jest ok. Dodo zaraz sprawdze ustawienia bo chyba faktycznie zmienilem zarzadzanie energia na max wczesniej . Sprawdzilem. Niestety nic nie daje przestawienie zarzadzania energia...caly czas jest max Udalo sie. Adaptacyje dziala. Nie jest juz max MHZ w idle...Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

Ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy taktowanie nie powinno skoczyc do tych ok 1250 w trybie gaming prxestawiajac to w tej aplikacji Msi Gaming? Patrzac na ta apke nic sie nie zmienia. Jak to zweryfikowac? Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

 

Edytowane przez dexter7d
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...