Skocz do zawartości

Karta graficzna do i3-550


Recommended Posts

Będę składać turbo budżetowy build z i3-550

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: kupuję jak tylko znajdę jakąś okazję. Budżet ograniczony raczej mocą procka niż pieniędzmi.

 

-Model i moc zasilacza: Mam kilka różnych, ale stanie albo na jakimś Fortronie 350W albo na GPS-450-AA-101 (mam też CM SilentPro 500W)

 

-Reszta specyfikacji komputera

i3-550

płyta Asus P7P55 lub (jeżeli ta pierwsza nie działa, bo mam ją milion lat i nie pamiętam) Asus P7H55-M lub (jeżeli ta druga nie działa) to płyta wyszabrowana z prebuilda od HP. Będę się bawić w OC (zwłaszcza, jeżeli P55 działa).

Ramu minimum 4GB, może znajdę drugą kostkę (do 6 lub 8GB).

Obudowy jeszcze nie mam, bo nie wiem, która płyta będzie działać, ale tym się nie należy przejmować na tym etapie, bo kupię taką, żeby wszystko wlazło.

 

-Rozdzielczość monitora: 1680x1050

 

-Dodatkowe wymogi: zero.

 

Zastanawiam się nad czymś w rodzaju gtx660, mam też R7 260X, ale nie wiem, czy procek to zniesie. Komp przeznaczony do starszych/mniej wymagających gierek pokroju LoLa, CS:GO (jak nie zabije procka) i takich tam.

Link to post
Share on other sites

Skoro masz r7 260x to zastanawialbym sie bardziej nad polowaniem na i5 750/760 niz gtx'em 660 i wtedy z cs'em nie powinno byc problemu. Na i5 750, szczegolnie po jakims oc i z r7 260x zagrasz w duza ilosc gier i to calkiem komfortowo oczywiscie w tych najnowszych detale na low/medium ale skoro to nie fhd to r7 da rade spokojnie. Jaka to wersja 1 czy 2 gb vram?

Link to post
Share on other sites

To jest kolejny build "charytatywny", więc nie chcę inwestować w sprzęt zbyt wiele, mam sporo sprzętu, który dostaję na zasadzie "weź se, bo u mnie się wala, a i tak się nie znam".

 

Gtx 660 (nie ti) idzie dorwać za 250-300zł, mniej wiecej tyle, ile warta jest ta r7 (model od Sapphire, 2GB), a jednak ze słabszymi procesorami karty nvidii działają lepiej podobno, stąd pomysł na 660 (a może nawet 560/650?). A r7 zawsze gdzieś włożę (mam niedziałający i niesprawdzany jeszcze zestaw i3-4150 + płyta, gdzie to na moje oko to płyta nie żyje).

 

Z w miarę nowożytnych kart mam też 5850, 5870 i 6870 (wszystkie w wersji 1GB), ale znów, AMD.

 

i5 na 1156 są moim zdaniem za drogie w stosunku do tego, co oferują. Jednak zastanowię się nad tym, czy warto jednak zainwestować, jak sprawdzę, która płyta działa.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...