Skocz do zawartości

Prodigy Cube Black + ZM-Mic 1 + PC buczy, ale + lapek cisza.


Recommended Posts

Jw.

Mam Prodigy Cube Black Edition i 2x zm-mic1 - jeden nowy, drugi stary.

Przy korzystaniu z ts-a mam właściwie ciągłe buczenie. Nie występuje ono gdy mówię. Ale gdy przestaje mówić, po chwili znowu buczy. Przy laptopie jest kompletna cisza i jest ok. Ale przy PC buczy i to głośno ...

 

Ktoś ma jakiś pomysł ? Po podłączeniu mikra i słuchawek do integry w PC jest ok, ale jak podłączę mikro do Cube buczy na PC. A na lapku jest ok ...

 

Link to post
Share on other sites

Inny port to samo, czy USB 3.0 czy 2.0 na płycie. Jak podłącze do front panelu to i w słuchawkach słysze szum.

W słuchawkach cisza. Ja nic nie słysże, ale osoby będące ze mną na ts słysza to. Jakby jazda na motorze czy coś w tym stylu ;p

Link to post
Share on other sites

W przypadku zewnętrznej karty - Cube nie ma takich opcji, to jest plug play, jedynie w zakładce nagrywanie ustawiam poziom linii - obecnie 63, dam więcej, to słychać zbyt wiele, dam mniej jest mój głos w porządku. Ale nie zmienia to tego buczenia.

Co ciekawe odpaliłem lapka i PCta naraz, do lapka podpiąłem słuchawki, do PC-ta Cuba z mikro i nie słyszałem u siebie tego buczenia ... A gdzie nie wejdę na ts-a to zwracają mi uwagę że słychać buczenie, motor, itp itd

Link to post
Share on other sites

To by musiał ktoś inny się zgłosić na ochotnika bo ja tego nie używam. Z gier MMO gram tylko w Armored Warfare w trybie PvE i do tego nie potrzebuje team speka. Za każdym razem gdy używałem w przeszłości mikrofonu i występowały podane przez ciebie objawy winny był microfon boost/ mic +20 db w każdym razie funkcja opisana w ten deseń czyli programowe podbicie, i skoro gdy podpinasz sprzęt pod laptopa i wszystko hula to wina leży po stronie oprogramowania właśnie. Sprawdź ustawienia w Windowsie na pewno jest tam wyszczególniony mikrofon ja dla przykładu w zakładce nagrywanie mam mikrofon wbudowany w kamerkę internetową. A żeby słyszeć w słuchawkach dźwięk z mikrofonu trzeba w jego właściwościach wybrać nasłuchiwanie.

Link to post
Share on other sites

Hmm a może masz w systemie inne wejście liniowe lub mikrofon włączone i to powoduje szum. Nie wiem szczerze mówiąc strzelam teraz w ciemno. Pod Windowsem 10 mam w ustawieniach mikrofonu możliwość wyboru pomiędzy 16 a 24 bity i częstotliwości próbkowania. Jak też to masz to może popróbuj czy na innym ustawieniu nie będzie lepiej. Aha może porównaj jak się ustawia Cube po podłączeniu do laptopa a jak pod PC. Może jest jakaś różnica w opcjach.

Link to post
Share on other sites

ustawienia takie same ...

dodatkowo często po uruchomieniu kompa, i odpaleniu ts-a nie mogę wejść na żaden serwer .. po prostu zawiesza się apka .. to samo na yt nie ma dźwięku, filmy nie startują ... to samo spotify - brak dźwięku, nie odtwarzają się piosenki

jakieś pomysły ?

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś podpiąć Cuba innym kablem do komputera?  Ja kiedyś słyszałem trzaski w słuchawkach i jak podpiąłem swoje FiiO E10K innym, grubszym kablem USB wszystko ustało. Jak masz w domu drukarkę to one z reguły mają taki sam kabel jak Cube spróbuj a nuż widelec pomoże.

Link to post
Share on other sites

hub z zewnetrznym zasilaniem albo port USB na PCI-e jeśli to USB sieje syf. ale dziwne że tylko mic niedomaga może przy wzmocnieniu z cuba zaczyna  łapać syf z otoczenia ciężko tu coś jednoznacznie stwierdzić. gruby ekranowany kabel też nie zaszkodzi 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...