Skocz do zawartości

GTX 570 - który


Recommended Posts

Jeśli OC MSI N570GTX Twin Frozr II przebiłoby to z Gainward GeForce GTX 570 1280MB "Phantom" to bym się zwrócił w stronę MSI.

Aczkolwiek, póki co, jest to gdybanie z mojej strony bo zostałem już kompletnie odwleczony od wymiany PC przed premierą AMD Bulldozer. ;)

 

I tak oto będę się gryzł z myślami czy AMD "zdąży" przed premierą Deus Ex: Human Revolution... a może nawet przed premierą Crysis 2 - nowy PC przeszedłby chrzest bojowy podpięty do 42" plazmy :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Ja bym również polecił MSi z poprawionym chłodzeniem, chociaż w sumie te zwykłe referenty gtx570/80 aż tak nie hałasują, gram normalnie bez słuchawek i mi gtx580 nawet pod obciązeniem aż tak nie przeszkadza, słychać go trochę, ale nie widzę różnicy pomiędzy radkiem 5850 w drugim kopmie w domu. Ja mam zwykłego MSi i karta jest solidna z polimerowymi kondensatorami.

Link to post
Share on other sites

kondensatory to jedno a SSC (solid state chockes) to drugie. Niestety te ssc już coraz rzadziej, głównie na kartach z serii lighting i w starszych modelach. Cięcie kosztów niestety. Jest to o tyle bolesne że nie znam karty która by nie zaczynała piszczeć przy wysokich fps, może to i piszczenie sporadyczne ale i irytujące, jeśli wziać pod uwage że kupiło się sprzęt za ponad 1000zł

 

a ten pan marudzi podobnie jak ja. Swietne chłodzenie, ładny design i zje...ne OC.

 

 

Zresztą masz kartę, w czym problem sprawdzić?

Zresztą co ciekawe w tym twoim australijskim linku msi afterburner ma aktywną opcję regulacji napięcia, mógłbys sprawdzić jak to jest w końcu? Nie musisz podbijać, tylko sprawdzić czy można.

Link to post
Share on other sites

Ale jak ja mam to sprawdzić?

Jedyną osobą, która ma Phantoma jest MartinXFX, ale póki co nie dotarły do niego pozostałe komponenty i nie może jeszcze tej karty przetestować :)

My tutaj po prostu o tej karcie dyskutowaliśmy, a ja pisałem, że też mam zamiar ją kupić... ;)

 

Małe nieporozumienie się wkradło :D

Link to post
Share on other sites

Ja mam od tygodnia Gainwarda Gtx 570 Phantoma i jestem niesamowicie rozczarowany systemem chłodzenia. Po przeczytaniu kilku recenzji w siecie (Overclock3d i Overclocker Australia) nastawiłem się na sprzęt, który maksymalnie pod obciążeniem będzie miał 70 stopni C i dodatkowo będzie bardzo cichy. Ku mojemu zdziwieniu po uruchomieniu paru gier i benchmarków (Crysis, Crysis Warhead, 3dMark 11, 3dMark Vantage) maksymalna temperatura zanotowana przez Msi Afterburner chodzący w tle osiągnęła 88 st C. Poza tym karta dawała o sobie znać akustycznie. Więc postanowiłem przetestować kartę w programie FurMark. Karta po dwóch minutach na standardowym teście stabilności przy rozdzielczości 1024x1280 w oknie nagrzała się do 98 st C, przy układzie chłodzenia chodzącym na maksa 3030 obr/min co było na prawdę straszliwą katorgą dla uszu. Na szczęście przy temperaturze 98 st. C włączyły się mechanizmy obronne firmy Nvidia i karta zaczełą zmniejszać swoją wydajność tak, aby utrzymać temperaturę 98 st. C. i się nie usmarzyć.

 

Tearaz już nie wiem czy z moim egzemplarzem karty jest coś nie tak czy to chłodzenie Gainwarda jest takie beznadziejne i na dodatek znacznie gorsze od referencyjnego? Spróbuje oddać kartę na gwarancję, a jak mi nie uznają reklamacji to będę musiał kupić jakiś blok wodny do tej karty i zrezygnować z tego badziewnego chłodzenia. Z checią zamontował bym na niej chłodzenie referencyjne, ale się nie da, bo płytka PCB jest niereferencyjna :(

Link to post
Share on other sites

Ja mam od tygodnia Gainwarda Gtx 570 Phantoma i jestem niesamowicie rozczarowany systemem chłodzenia. Po przeczytaniu kilku recenzji w siecie (Overclock3d i Overclocker Australia) nastawiłem się na sprzęt, który maksymalnie pod obciążeniem będzie miał 70 stopni C i dodatkowo będzie bardzo cichy. Ku mojemu zdziwieniu po uruchomieniu paru gier i benchmarków (Crysis, Crysis Warhead, 3dMark 11, 3dMark Vantage) maksymalna temperatura zanotowana przez Msi Afterburner chodzący w tle osiągnęła 88 st C. Poza tym karta dawała o sobie znać akustycznie. Więc postanowiłem przetestować kartę w programie FurMark. Karta po dwóch minutach na standardowym teście stabilności przy rozdzielczości 1024x1280 w oknie nagrzała się do 98 st C, przy układzie chłodzenia chodzącym na maksa 3030 obr/min co było na prawdę straszliwą katorgą dla uszu. Na szczęście przy temperaturze 98 st. C włączyły się mechanizmy obronne firmy Nvidia i karta zaczełą zmniejszać swoją wydajność tak, aby utrzymać temperaturę 98 st. C. i się nie usmarzyć.

 

Tearaz już nie wiem czy z moim egzemplarzem karty jest coś nie tak czy to chłodzenie Gainwarda jest takie beznadziejne i na dodatek znacznie gorsze od referencyjnego? Spróbuje oddać kartę na gwarancję, a jak mi nie uznają reklamacji to będę musiał kupić jakiś blok wodny do tej karty i zrezygnować z tego badziewnego chłodzenia. Z checią zamontował bym na niej chłodzenie referencyjne, ale się nie da, bo płytka PCB jest niereferencyjna :(

Jeśli konstrukcja jest niereferencyjna, to szanse że dostaniesz pasujący blok wodny są ... marne ;-) Z tego powodu nie lubię (czasami całkiem dobrych) wynalazków typu GB z Windforce, czy Palit/Gainward.

Link to post
Share on other sites

Czyli z testów wynika, że Gainward GTX 570 Phantom ma wydajniejsze i cichsze chłodzenie od GLH?

Obie karty zajmują po 3(?) sloty?

Również stoję przed dylematem w wyborze tych kart i jak na razie do Phantoma zniechęciła mnie tylko opinia kopciuch'a.

Gainward GS i GLH zajmują po 2 sloty, Phantom 3. Ja czekam na Twin Frozr, wg pixmani, będzie dostępny od poniedziałku. W kilku zagranicznych sklepach znalazłem wersję OC z datą rozpoczęcia dostaw chyba 7 albo 8 lutego. Ja chyba poczekam na konstrukcję MSI.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...