Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie forumowicze!

 

Jestem przed remontem pokoju i nadszedł czas na wymiane nagłośnienia. Zupełnie rezygnuję z komputera stacjonarnego, przerzucam się już całkiem na laptopa. Moje możliwości i wymagania odnośnie nowego sprzętu:

 

 

Budżet: W granicach 500zł. Szczerze się przyznam, iż nie znam się na cenach, sprzęcie itd. Mam nadzieję, że w tych granicach znajdę coś dla siebie, natomiast jeżeli uznacie że to za mało (za dużo ;P ) na moje potrzeby - piszcie śmiało.

Czego potrzebuje?  Potrzebuję głośników, które będę mógł podłączyć do telefonu czy laptopa bez kabla. Wiem, że stracę na jakości ale nic na to nie poradzę. Mile widziana również możliwość stałego podpięcia pod telewizor.

Przeznaczenie: W zdecydowanej większości będą wykorzystywane do słuchania muzyki. Czasem do filmów, czy gier. Ale muzyka jest tutaj najważniejsza.

Źródło: Jak wyżej. Laptop, telefon. Opcjonalnie telewizor.

Muzyka: W zdecydowanej większości muzyka klubowa, wszelkie odmiany House.

Metraż pokoju: Mój pokój to 3m x 3,5m.

Oczekiwania: Wygląd głośników nie jest dla mnie bardzo istotną kwestią. Oczywiście, lepiej gdy wyglądają dobrze, ale najważniejszą kwestią jest jakość dźwięku, zwłaszcza podczas łączenia się przez bluetooth z laptopa. Do typu muzyki jakiej słucham istotne jest na pewno dobre brzmienie bassu, ale nie chce żeby zagłuszał mi cały odbiór.

 

Mam nadzieję, że wszystko jest mniej więcej jasne. Naprawdę liczę na Waszą pomoc, bo samemu ciężko jest mi coś znaleźć. Pozdrawiam!

Edytowane przez freszzz
Link to post
Share on other sites

To się zdecyduj albo dobrze brzmiący bas albo bezprzewodowe i tak w tej cenie nie poszalejesz.

Po kolei

Solo c6 c7

Potem edifier seria r dożyć parę 100 to kupisz z bt.

I raczej tyle w temacie

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Haha chce mieć dobry bas i może jeszcze ma on robić 2" głośnik?

Spaliśmy na lekcji fizyki czy już w szkołach podstaw nie uczą?

Przyhamuj trochę ;) To, że tłuczesz tutaj dużo komentarzy i pewnie bardzo dobrze znasz się na rzeczy nie oznacza, że musisz z góry traktować ludzi, którzy nie są w temacie i są nowicjuszami. Poza tym, jeżeli należy opisać oczekiwania, to właśnie to zrobiłem. Myślę, że do 500zł możesz kupić głośniki w których bass będzie brzmiał jak w telefonie, jak i trochę lepsze. W takim razie czy napisanie, że zależy mi na przyjemnym bassie oznacza, że jestem idiotą który oczekuje za 500zł cudów?

Link to post
Share on other sites

To zacznijmy od początku

1. Użyłemś wyszukiwarki

2.przeczytales jakiś temat

3. Przejrzałes te które Ci poleciłem czy leniuch?

 

Jeszcze presonus Eris jakieś są z bt.

 

Nic lepszego mi nie przychodzi do głowy możesz skorzystać z rady albo kupić cokolwiek mi to obojętne ja poleciłem dobre głośniki więc sumienie mam czyste :)

 

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

To zacznijmy od początku

1. Użyłemś wyszukiwarki

2.przeczytales jakiś temat

3. Przejrzałes te które Ci poleciłem czy leniuch?

 

Jeszcze presonus Eris jakieś są z bt.

 

Nic lepszego mi nie przychodzi do głowy możesz skorzystać z rady albo kupić cokolwiek mi to obojętne ja poleciłem dobre głośniki więc sumienie mam czyste :)

 

Powodzenia

Nigdy nie piszę posta na forach dopóki nie poczytam w Internecie. Wszystkie, które mi poleciłeś przejrzałem i wezmę pod uwagę. Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze kupić oddzielny odbiornik bluetooth. Wówczas każde głośniki będą mogły być "po bluetooth". Taki adapter to koszt od 100 zł wzwyż. Warto żeby miał bluetoth 4.0 z obslugą aptX.

 

Może nie za 500 zł, ale za odrobinę więcej można kupić używane Edifier R2730DB. Mi się udało takie kupić kilka miesięcy temu, z gwarancją, w idealnym stanie za 650 zł. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze kupić oddzielny odbiornik bluetooth. Wówczas każde głośniki będą mogły być "po bluetooth". Taki adapter to koszt od 100 zł wzwyż. Warto żeby miał bluetoth 4.0 z obslugą aptX.

 

Może nie za 500 zł, ale za odrobinę więcej można kupić używane Edifier R2730DB. Mi się udało takie kupić kilka miesięcy temu, z gwarancją, w idealnym stanie za 650 zł. 

W sumie nie pomyślałem o rynku wtórnym! Dobry pomysł, przeszukam sobie wieczorem na spokojnie OLX i allegro. Dzięki! :)

Link to post
Share on other sites

Ja 4 miesiące temu kupiłem za 700 tygodniowe z 3letnia gwarancjia. Żona poprzedniego właściciela powiedziała my żeby w.........ł z tym z salonu jeszcze mi pod blok je podwiozl. Widać że żałował jak usłyszał jak grają pod AIM SC 808 :D

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to one nawet po BT graja bardzo dobrze. Miałem je u siebie przez miesiąc (kupione dla kumpla) i w filmach czy muzyce (puszczanej nie do końca dla samego słuchania, ale bardziej jako tło do innych czynności) sprawdzały się świetnie. Trzeba je tylko dobrze ustawić, żeby siedzieć w miarę przed nimi, w równej odległości od obydwu, ale to już dotyczy chyba wszystkich, a nie tylko tego modelu. 

Link to post
Share on other sites

Chłopaki a rzeczywiście jest duża degradacja jeśli by przeanalizować np telefon komórkowy - kabel Jack/rca- głośniki vs telefon - bluetooth - głośniki?

 

Pytam tak z ciekawości bo np jak w samochodzie włączam muzę z telefonu po bluetooth to nie czuje się żadnej kaszany w dźwięku.

Oczywiście mowa tutaj o głośnikach niskich lotów, żaden monitoring lub poważne granie.

Link to post
Share on other sites

Haha chce mieć dobry bas i może jeszcze ma on robić 2" głośnik?

Spaliśmy na lekcji fizyki czy już w szkołach podstaw nie uczą?

Nie udawaj fizyka. edifiery r1600TIII z 4" głośnikiem  miały więcej basu niż moje obecne kolumny z 6,5" głośnikiem (a kosztowały mnie 4 razy więcej niż edifiery)

Link to post
Share on other sites
Nie udawaj fizyka. edifiery r1600TIII z 4" głośnikiem miały więcej basu niż moje obecne kolumny z 6,5" głośnikiem (a kosztowały mnie 4 razy więcej niż edifiery)

Hmm a nie pomyślałeś że może to wzmacniacz albo źródło go nie miało a może po prosty buda była źle policzona i na koniec pamiętaj cena w audio nie gra :)

 

No i jeszcze spraw ustawienia głośników gdzie jest br itd itp bas w pomieszczeniu to strasznie złożony problem wiele czynników zależy od tego czy jest czy go nie ma

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wzmacniacz raczej nie bo testowałem jeszcze na innym wzmacniaczu i nie zauważyłem większej różnicy. Jeśli już to możliwe że akustyka pomieszczenia nie nadaje się do tych kolumn (jak wysunę je prawie na środek pokoju grają pięknie, choć dalej  trochę brakuje basu, szczególnie tego wyższego). Nie zmienia to jednak faktu że r1600 miały w tym pomieszczeniu więcej basu zwłaszcza tego średniego i wyższego, bo tego najniższego miały już chyba nieco mniej (w nowych  słychać bas w okolicach 40-45Hz).

 

Kolumny mam te: http://www.whathifi.com/monitor-audio/bronze-2/review

 

Ogólnie  po  odsunięciu ich od ścian grają świetnie zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeń/stereofonie, tony średnie i wysokie, precyzje. Ale mięsistego basu nie mają.

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

Skieruj kolumny na siebie stracisz na scenie ale zyskasz bas różne kolumny również różnie reagują na odległości od ściany im pliczek tym bas powinien być większy 1600maja swój wzmacniacz i ciężko go porównać z tym co masz ja z 2730 walczyłem 3 tygodnie skończyło się na 7 ustrojojach akustycznych na ścianach a i tak jeszcze w 100% zadowolony nie jestem le co poradzić jak się ma kwadratowy pokój

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...