Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam od kilku dni mam problem z wifi. Na początek mój sprzęt:

Łącze 150mbs kablówka INEA

Modem/router od dostawcy Cisco EPC 3925

Mój własny router TP Link Archer c7

Karta sieciowa USB TP Link Archer T4U

Windows 10 64bit

 

Przechodząc do problemu sprawa wygląda tak iż, poprzednio miałem na sieci 5ghz te 140-145 mbps wszystko hulało jak trzeba. Problemy pojawiły się gdy na kilka godzin padł internet - pewnie awaria. Gdy internet wrócił transfer spadł do max 40mbps. Myślałem, że to wina Inei ,ale dla pewności podłączyłem lapka po kablu i niestety okazało się, że jest stałe 150mbps. Próbowałem łączyć się z siecią 2,4ghz na tplinku i cisco, na każdej sieci nadal max 40mbps niezależnie jak daleko jestem od routera. Testując szybkosz na innych urządzeniach nadal ten sam problem. Robiłem factory reset na routerze i modemie nadal to samo. Na tą chwile skończyły mi się pomysły proszę o pomoc  

 

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za brak odpowiedzi problem rozwiązany. Odłączyłem  wszystkie urządzenia z sieci oraz z listwy do której był podłączony router. Po przetestowaniu na komórce transfer wrócił, lecz gdy podłączyłem telewizor znowu 30mb - winowajca znaleziony. Przełączyłem sieć z 2.4 na 5ghz w tv i problem znikł. Dziwna sprawa z tym bo nawet jak tv był podłączony do sieci z modemu a nie routera transfer na obu spadał. Na szczęście wszystko działa już jak powinno. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i wyciągniecie pomocnej dłoni:)

pozdrawiam  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...