Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy 3.5k


Recommended Posts

Co do procka to raczej nie

To jaka inna plyta glowna by bardziej pasowala?

Cały zestaw w takim razie do zmiany, ale zastanów się, czy z czasem nie chciałbyś podkręcić. Jeśli nie to schodzisz na B150 + i5 6500/6600 i RAM o standardowym taktowaniu 2133MHZ.

 

gpu 980 gtx lub ewentualnie gtx 970

W kwocie, idziesz oczywiście w używane GPU?

monitora jeszcze nie szukałem ale chciałbym jakiś 21-25 cali do 600 zł

W tej kwocie max 24" w postaci LG 24MP48HQ-P

 

Poda jeszcze pod jakie gry ma być to zestaw.

Link to post
Share on other sites

Ja dziś mojemu znajomemu zamówiłem taki zestaw komputerowy - https://www.morele.net/inventory/info/8JA6qd/

i jestem pewny że będzie z niego w 100 % zadowolony. 

 

Wiem doskonale że mój znajomy to typowy laik i nie będzie się nigdy bawił w coś takiego jak podkręcanie procesora, dlatego wybrałem mu I5 szóstej generacji bez literki - K. Dość długo szukałem odpowiedniej płyty głównej, gdyż nie mam pojęcia co się stało, ale od jakiegoś czasu panuje głupia moda wśród producentów płyt głównych, aby (chyba) po złości montować na siłę gniazda PS2 do podłączenia klawiatury i myszki. I nawet w przedziale cenowym 400 - 500 zł widziałem płyty z tymi gniazdami, które moim osobistym zdaniem już dawno powinny odejść na emeryturę. Ale bardzo ważne jest też aby płyta miała zamontowane radiatory zarówno na mostku północnym jak i południowym, co w przypadku płyt budżetowych różnie z tym bywa. Osobiście uważam, że nie ważne czy ktoś bawi się w OC czy nie, ale każdy dodatkowy radiator na grzejącym się mikroukładzie to wydłużenie żywotności sprzętu. 

 

W kwestii karty graficznej, to naprawdę zastanowiłbym się nad kupowaniem w chwili obecnej GeForce GTXa 970, gdyż to co wypuściło AMD pod postacią Radeona RX 470 stawia duży znak zapytania czy warto się pchać w 970tkę, kiedy za ok 1000zł możemy kupić kartę która wydajnością w wielu przypadkach dorównuje Radeonowi RX 480 kosztującemu ładnych kilka stówek więcej.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/amd-radeon-rx-470-test/strona/26528.html

Szczególnie biorąc pod uwagę iż nowe gry będą wychodzić już głownie z myślą o DirectX 12. A całe życie raczej w Wieśka 3 nikt grać nie będzie ;-)

 

Co zaś się tyczy pozostałych podzespołów to osobiście preferuje i z czystym sercem polecam polskie marki takie jak GoodRAM czy Silentium PC. Produkty tych marek wcale nie odbiegają od zagranicznej konkurencji a promując je wspieramy nasz rodzimy rynek. 

 

Gdy owe podzespoły już do mnie dojadą i będę mógł przeprowadzić kilka testów, obiecuję podzielić się nimi na tym forum. Pozdrawiam. 

Edytowane przez Gajeno
Link to post
Share on other sites
Do jakich gier? Do najnowszych (tych bardzo wymagających)
@
Gajeno
Spoko zestaw tylko dokonał bym pewnych modyfikacji ? (nie wiem czy warto za dużo się nie znam)
Znalazłem taką stronkę http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html Porównywarka GPU i z tego co widzę to ten radeon rx 470 ustępuje geforce 970 gtx. 
 Obudowa nie ma znaczenia ważne żeby była przewiewna i nie zakłócała pracy PC (można wybrać jakąś tańsza?) bym trochę kasy zaoszczędził i kupił gtx 980 ewentualnie Radeon rx 480 (warto dopłacić do wersji 8gb?)
Dopłacił bym do procka również trochę jeśli jest taka potrzeba. Czy w takim wypadku należy pozostałe zmieniać mam na myśli płyte główna zasilacz ?
 
Co do ramu zwracać uwagę tylko na mhz czy te cl (opóźnienie jest też ważne ?)

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx480-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-3x-dp-box-rx-480m8bfa6-774423/

Te Radeony różnią się czymś prócz tym że w tytule jest asus lub Radeon ? 1240 zł Chętnie bym się skusił w dodatku 8GB pamięci 

Zainteresowała mnie rózwnież ta karta 1060 gtx która najlepiej wybrać pod ten zestaw? 

Edytowane przez Lukasz65
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie podkrecalem pc duzo bym zyskal na wydajności?

http://pclab.pl/art65154.html

 

Moglbys zrobic mi jakis nowy zestaw od nowa?

 

1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/

1 x MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/

1 x GoodRam 8GB 2800MHz CL16 Play

1 x bequiet! Pure Rock

1 x Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

1 x SilentiumPC Regnum RG1W (Pure Black, okno)

1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

3888zł

 

Zyskujesz płytę z lepiej chłodzoną sekcją, RAM z równie wysokim taktowaniem i niskim radiatorem, cooler z cichym wentylatorem, wydajne GPU z cichym i półpasywnym układem chłodzenia oraz obudowę z dwoma wentylatorami i oknem, do tego PSU z dużym zapasem mocy na modułach DC-DC z 5 letnią gwarancją.

Co do wydajności samej karty 

 

perfrel_1920_1080.png

 

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki chyba przy takim zestawie zostanę. Widzę że montaż jest w tym sklepie więc bardzo fajnie, są jakieś kody do tego sklepu na obniżkę trochę ceny?

Co do zestawu jest on optymalny ? W takim sensie że CPU nie będzie ograniczać GPU itp? Jeszcze jedno pytanko istnieje możliwość podkręcenia procka i gpu ?

Link to post
Share on other sites

 

 

eszcze jedno pytanko istnieje możliwość podkręcenia procka i gpu ?

Tak jest za pomocą mnożnika. W tej kwocie już lepiej się nie da, chyba, że natrafisz na jakies okazje czy to z kartą albo płytą.

 

 

Widzę że montaż jest w tym sklepie więc bardzo fajnie, są jakieś kody do tego sklepu na obniżkę trochę ceny?
 Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...