Skocz do zawartości

Akasa AK-959CU - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?


Recommended Posts

Witam,

 

szukam małego, możliwie cichego chłodzenia na i5 760. Nie planuję O/C, ale może delikatnie podkręcę jeśli cooler będzię się dobrze sprawiał. Wyszukałem wymieniony w tytule Akasa 959CU, ale nigdzie nie mogę znaleźć niezależnych testów/opinii na jego temat.

 

Jeśli spełniałby specyfikacje producenta (12-29 dBA, do 115W TDP) to mnie w sumie urządza.

 

Czy ktoś może się z nim zetknął i może podzielić się wrażeniami, albo chociaż wpadł na recenzję, która mi jakoś umknęła?

;)

 

P.S. Wiem, gdybym miał miejsce w obudowie brałbym pewnie HR-02 albo Mugena2. Miejsca nie mam, więc szukam czegoś małego.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie: w instrukcji Spartana jest napisane, że wymaga on użycia większej ilości pasty termoprzewodzącej - piszą wręcz o użyciu całego załączonego opakowania (!) :wariat:

 

Na cooling.pl trafiłem też na informację, że

technologia HE (bezpośredni kontakt heatpipe'ów z procesorem) wymaga zastosowania gęstej pasty termoprzewodzącej. Pasty nakładane pędzelkiem są zbyt rzadkie i niekorzystnie wpływają na wydajność produktu.

co wykluczałoby użycie mojego standardowego STG1.

 

Powierzchnia podstawki nie jest idealnie równa - widać ślady szlifu i niewielkie szczeliny w miejscu łączenia aluminiowych części podstawy i miedzianych ciepłowodów... ale żeby zaraz całe opakowanie? Myślałbym raczej o wypolerowaniu podstawki.

 

Czy ktoś kto instalował Spartana może podzielić się swoimi doświadczeniami? Czy równomierne pokrycie procesora cienką ilością pasty z zachowaniem 1mm odstępu od brzegu wystarczy, czy faktycznie trzeba używać wyraźnie większej ilości?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...