Skocz do zawartości

Lenovo y700-15 i kilka pytan


Recommended Posts

Witam, w tym temacie chcę wam zadać kilka pytań bo sam jestem laikiem a wierzę w wasze doświadczenia.
Chcę kupić tego laptopa
http://www.x-kom.pl/p/272045-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/285026-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m.html#specification < dostepny na magazynie, ale roznia sie praktycznie niczym waznym (chyba)
1. Dlaczego na tej samej stronie są chyba identyczne laptopy a cena różni się
2. Czy jeśli kupię laptopa bez systemu i bez napędu optycznego to jak mam zainstalować system.
3. Czy warto kupić win 7( LUBIE ten system), czy iść w coś nowszego bo będzie lepiej chodzić.
4. Czy później można w tym komputerze wymienić ten dysk 1000gb na 256 ssd?
5. Jeśli Windows 7 to dlaczego Home Premium albo Professional

Edytowane przez szymek97
Link to post
Share on other sites

1. Patrz na wyposażenie tj.Ile ramu jaka karta graficzna procesor,dysk itp. bo laptop może się tak samo nazywać, ale w środku może być inne podzespoły

 

2.System może zainstalować z USB ze specjalnie przygotowanym systemem tzw. bootowalnym poszukaj na necie.

 

3. 7 jest ok 10 wg. mnie  jeszcze lepsza zależy od ciebie co wybierzesz, ale i tak obecnie lepiej mieć już 10tkę z racji tego, że pewne programy i gry tego wymagają lub mogą wymagać w przyszłości.

 

4. w tym laptopie możesz dołożyć ssd m.2 i wymienić hdd na ssd.

 

5. Dla użytku domowego raczej nie patrz na to bardziej czy wersja 32 czy 64 bit

Link to post
Share on other sites

1. Właśnie ze gpu, cpu, ram itp. Były takie same dlatego mnie zdziwiło

5. A lepiej właśnie 32 czy 64 brać jeśli chce grać/przeglądać Internet

 

Dodatktowo zapytam czy może macie lepsze pro1. pozycje w tej cenie

 Popatrz czy czasem inne nie mają litery Y przed 700 bo to jest inny laptop

 jak zainstalujesz 32 a będziesz miał np wersje z 8 gb ramu to lipa.  do tego musisz mieć 64 bit.

Z tego co jest na linku który podałeś to te z procesorem i5 rożnią się tym że jeden nie ma chyba kamery  3D real sense, jeden ma system drugi nie...

Edytowane przez grodzian
Link to post
Share on other sites

Rozumie. Jeszcze jedno pytanie ile kosztuje mniej wiecej zainstalowanie takiego windows 7 64bitowej wersji i czy ewentualnie moge sam to zrobic posiadajac male (na prawde male umiejetnosci). 

Bo widzialem ze na xkomie sa sytemy za 600zl ... A na innych stronach byly systemy za 80 zl. Nie bardzo to rozumiem

Edytowane przez szymek97
Link to post
Share on other sites

Rozumie. Jeszcze jedno pytanie ile kosztuje mniej wiecej zainstalowanie takiego windows 7 64bitowej wersji i czy ewentualnie moge sam to zrobic posiadajac male (na prawde male umiejetnosci). 

Bo widzialem ze na xkomie sa sytemy za 600zl ... A na innych stronach byly systemy za 80 zl. Nie bardzo to rozumiem

Jeśli masz system  w wersji płytowej lub w pliku to są programy np rufus, które przygotowują system na pendriva. Poszukaj w google.

 

Kwestia czy masz system...

 

Oczywiście jak nie chcesz tego robić lub nie masz znajomego który by to zrobił to możesz iść do serwisu ale pewnie zapłacisz  ze 100 zł za instalację + oczywiście konfiguracja, jakieś programy więc cena może być większa...

Oczywiście nie zmienia to faktu, że musisz mieć legalnego Windowsa.

 

Więc w twoim wypadku może lepiej kupić lapka z systemem  bo koniec końców i tak ci wyjdzie taniej niż kupno systemu  a potem jeszcze bulenie za instalacje w serwisie.

Link to post
Share on other sites

No tak legalnego windowa bym kupił stąd

https://www.lizengo.pl/microsoft/windows-7-home-premium?gclid=CLKcx9aKzc4CFcHDcgodqA0ABA

Lecz czy w tym mam płytkę? Mam jeszcze jedna ciekawostkę ponieważ ze strony Microsoftu można pobrać Windowsa jeśli się ma ten kod. Jeśli bym go pobral to czy niemoglbym tego porostu zgrać na pendriva i wrzucić na kompa i zainstalować?

Czy jeśli pójdę po prostu do serwisu i powiem poproszę zainstalować Windows 7 to czy zmieszczą się w załóżmy 2 stówach? Oczywiście zakladam ze to oni kupują system ,a nie ja im przynosze

Edytowane przez szymek97
Link to post
Share on other sites

No tak legalnego windowa bym kupił stąd

https://www.lizengo.pl/microsoft/windows-7-home-premium?gclid=CLKcx9aKzc4CFcHDcgodqA0ABA

Lecz czy w tym mam płytkę? Mam jeszcze jedna ciekawostkę ponieważ ze strony Microsoftu można pobrać Windowsa jeśli się ma ten kod. Jeśli bym go pobral to czy niemoglbym tego porostu zgrać na pendriva i wrzucić na kompa i zainstalować?

Czy jeśli pójdę po prostu do serwisu i powiem poproszę zainstalować Windows 7 to czy zmieszczą się w załóżmy 2 stówach? Oczywiście zakladam ze to oni kupują system ,a nie ja im przynosze

To jest system na płycie. Na zdjęciu masz na pudełku DVD. Więc jak chcesz to kupić to musisz potem za pomocą programu zgrać na pendriva /pisałem o tym Bootowalny Pendrive/ i zainstalować na laptopie. Tylko oczywiście musisz mieć komputer/laptop z napędem  tzn. czytnikiem płyt ;). Jeśli chodzi o serwis i ceny to musisz poszukać  serwisu i najlepeij zadzwonić i zapytać o cenę takiej usługi.

 

Czy kupisz ssytem na płycie czy na pendrivie/z takiego pendriva już zainstalujesz bez kombinowania/ czy go pobierzesz  ze sklepu w formie pliku to i tak musisz go przygotować do bootowania z pendriva bo laptop ten nie ma napędu optycznego tzn na płyty. Chyba że masz napęd optyczny zewnętrzny pod USB.

Edytowane przez grodzian
Link to post
Share on other sites

Dobra dzieki za wszystkie odpowiedzi Grodzian. Troche mi rozjasniles rzeczywistosc

Czy wedlug Ciebie warto kupowac ten laptop czy nie za bardzo znasz sie na tym?

Coś tam wiem...skoro ci odpisałem...

Wg mnie laptop Jest spoko,ale to zależy czego oczekujesz od laptopa i co będziesz na nim robił.

Bo tak w ciemno to pytanie czy jest fajny to jakbyś pytał czy mi się podoba jakieś auto po wyglądzie nadwozia...

Link to post
Share on other sites

:D ze znasz sie to wiem, w sensie o tym laptopie mi chodzilo.

Edit;

Zamawialem juz tego laptopa gdy nagle wszystkie ceny podskoczyly o 250 zl wiec CH*J im w du*e, i nie kupuje u nich. 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx960-w10-i6392397523.html

Czy to jest taki sam laptop jak tam czy rozni sie czyms?

Wiecie moze dlaczego wszystkie laptopy podskoczyly o 250zl?

Edytowane przez szymek97
Link to post
Share on other sites

Jeśli faktycznie jest to co piszą to fajna cena i do grania ci nawet wystarczy noi jest system na nim. Szkoda tylko ze porysowany ciekawe dlaczego można by dopytać najpierw. Ceny skoczyły bo jak się ta seria pojawiła /700 i y700/ to dużo się sprzedało i nie było ich w sieciówkach np.w euro czas oczekiwania na zamówienie był nawet 28 dni. Widzą że ludzie napaleni a,wrzesień idzie to trzeba trzepać kasiore.

 

Edytowane przez grodzian
Link to post
Share on other sites

Witam, w tym temacie chcę wam zadać kilka pytań bo sam jestem laikiem a wierzę w wasze doświadczenia.

Chcę kupić tego laptopa

http://www.x-kom.pl/p/272045-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/285026-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m.html#specification < dostepny na magazynie, ale roznia sie praktycznie niczym waznym (chyba)

1. Dlaczego na tej samej stronie są chyba identyczne laptopy a cena różni się

2. Czy jeśli kupię laptopa bez systemu i bez napędu optycznego to jak mam zainstalować system.

3. Czy warto kupić win 7( LUBIE ten system), czy iść w coś nowszego bo będzie lepiej chodzić.

4. Czy później można w tym komputerze wymienić ten dysk 1000gb na 256 ssd?

5. Jeśli Windows 7 to dlaczego Home Premium albo Professional

pkt 3 W7 jest fajny ale instalacja tego windowsa w laptopach które mają tylko USB 3.0 to istna katorga... Jeśli naprawdę kochasz W7 to albo znajdź kogoś kto już instalował go na laptopach USB 3.0 only lub poszukaj czegoś co ma napęd DVD...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...