Skocz do zawartości

Komputer do AutoCad 2D [1800-2500zł]


Recommended Posts

Witam.

Z racji tego, że mój dotychczasowy sprzęt już ledwo żyje (HP 8710p) postanowiłem sprawić sobie komputer stacjonarny.

  • Zastosowanie komputera: AutoCad - projekty drogowe tylko 2D w większości na dużych podkładach rastrowych lub cyfrowych  (dużo warstw, kresek, kolorów, tekstu wielowierszowego i jednowierszowego, bloki, arkusze itp.) Nie za bardzo wiem jakie informację powinienem tu umieścić żeby było łatwiej mi coś doradzić.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1800-2500
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? sierpień/wrzesień
  • Których części potrzebujesz?: buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? W tym budżecie chyba raczej nie, kompletnie się na tym nie znam.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: DELL P2213 22' 1680x150 - najprawdopodobniej będzie drugi taki sam.
  • Specjalne wymagania: Cichy - chcę zastąpić boxowe chłodzenie czymś co poprawi kulturę pracy.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie
  • Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/tkkZtO/
  • Inne: Zastanawiam się czy w tym budżecie nie lepiej skonfigurować komputer na częściach używanych, np. i5 lub i7 socket 1155. Co do zestawu pokazanego powyżej zastanawiam się czy jest sens brać płytę główną ATX czy kupując tańsze mATX coś stracę? Proszę o informację czy ten zestaw jest dobrze skonfigurowany czy można coś poprawić, zmienić. Czy można gdzieś przyoszczędzić, czy raczej nastawiać się na większy budżet? Będę bardzo wdzięczy za wasze propozycje.
Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites

Słabo to wygląda, idąc w używany CPU mieścisz się spokojnie z i7 4790/4790K.

 

No przyznam szczerze, że nawet nie rozważałem i7 z uwagi na ich ceny. Przy tym procku będę miał spokój z komputerem na kilka lat. 

 

Możesz zaproponować mi jaką przykładową konfigurację z tą i7 (używaną)? Rozumiem że dam radę resztę podzespołów kupić nowych w tym budżecie? 

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites

1 x AsRock B85M Pro3 /intel B85, LGA 1150/1 x bequiet! Pure Rock1 x Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)1 x Corsair VS 450W 120mm

1576zł

CPU http://allegro.pl/intel-i7-4790-3-60ghz-i6430686941.html

zadzwoń i dogadaj się czy nie odda za 950zł.

 

CPU z dużo mocniejszym wątkiem i wyżej taktowanym rdzeniem co jest ważne przy AC gdzie większość obliczeń jak i samo modelowanie odbywa się na jednym rdzeniu, płyta z czterema bankami gdzie włożysz maksymalnie 32GB pamięci, RAM z niskim opóźnieniem, do tego zasilacz z dłuższą gwarancją i dużym zapasem mocy.

Link to post
Share on other sites

Cześć 3ndurek,

Z tego co piszesz widać, że dobrze znasz specyfikę oprogramowania autodesk. Rzeczywiście do tej pory chyba wszystkie rodzaje oprogramowania firmy Autodesk korzystają z jednego rdzenia (chodzi mi oczywiście o rodzinę autocad).

Którą pamięć polecasz z niskim opóźnieniem oprócz tej podanej jako crucial. Przywołanej nie znalazłem w popularnym sklepie esc, stąd moje poszukiwania.

Jeszcze jedno pytanie mam do zasilacza. Jak uważasz - może masz już jakieś doświadczenia. Czy zasilacz 400W wystarczy kiedy podpięta do zestawu będzie karta np. GTX 970? Czy takie karty mają duże zapotrzebowanie na prąd. Pytam mimo tego, że różnica w cenie pomiędzy zasilaczem 500W i 400W nie jest może znacząca, jednak przy wyborze elementów używanych można czasami znaleźć coś ciekawego.

Link to post
Share on other sites

 

CPU http://allegro.pl/intel-i7-4790-3-60ghz-i6430686941.html

zadzwoń i dogadaj się czy nie odda za 950zł.

 

 

Niestety preferencje lekko się zmieniły, mianowicie wszystkie podzespoły muszą być nowe.

Po konsultacjach spreparowałem coś takiego:

 

1. Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/
2. bequiet! Pure Rock
3. Kingston 16GB (2x8GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black
4. MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/
5. Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
6. SSD
7. Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny lub 550M
8. Regnum RG1W (Pure Black, okno)
 
Na i7 nie starczy budżetu dlatego i5 z odblokowanym mnożnikiem do "mini" OC, powiedzmy do 4GHz (z uwagi na wymagania ACada odnośnie wysokiego taktowania). Ujdzie?
 
Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites

ale chyba w tym budżecie pierwotnym który zakładałeś to na pewno się nie uda. Jaki teraz masz budżet, podliczałeś całość?

 

Bez ssd mieszczę się pomiędzy 2600, a 2700. Maks do tej pory był 2500, ale te 200 zł mogę dołożyć.

 

1. Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ - 1069
2. bequiet! Pure Rock - 139
3. Kingston 16GB (2x8GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black - 319
4. MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/ - 499
5. Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 - 225
6. Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny lub 550M - 249
7. Regnum RG1W (Pure Black, okno) - ok. 149
 
Razem wychodzi 2649zł. Ceny z esc.pl
 
Jest coś co można by tu jeszcze zmodyfikować? Może jakaś lepsza pamięć lub zasilacz w tych pieniądzach?
 
Czy ten Asrock Gaming K4 jest lepszy?
 
Czy to chłodzenie ogarni bez problemów mini oc do 4GHz?
Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy ten Asrock Gaming K4 jest lepszy?

Mocniejsza sekcja zasilania i lepszy zintegrowany układ dźwiękowy, jak musisz ciąć koszty to G43 może zostać o ile zamawiasz w esc bo tam jest 50zł tańsza.względem Asrocka.

 

 

Czy to chłodzenie ogarni bez problemów mini oc do 4GHz?

Nawet więcej z palcem w nosie.

Możesz wrzucić szybszy RAM o 20zł tańszy GoodRam 16GB (2x8GB) 2666MHz CL16 Play

Link to post
Share on other sites

To powoli sobie zamawiam.

Zasilacz już do mnie leci. 

Zdecydowałem się na CM V550S 550W

 

Mam jeszcze dylemat co do karty graficznej. Skoro już i tak budżet został nagięty, zastanawiam się nad dołożeniem nowej katy graficznej.

Warunkiem jest cena ok. 500 zł netto. 

Co było by najbardziej opłacalne?

Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites

Kupuje nowe to pewnie odliczy sobie VAT.

Dokładnie. 

Od całego zestawu zostanie odliczony vat. 

W pierwszej chwili nie chciałem tego robić, ale zmieniłem zdanie, stąd zmiana założeń.

 

Możecie podpowiedzieć które modele z 750-tek, 950-tek i 960-tek są najbardziej opłacalne? Ja kompletnie nie rozumiem się na specyfikacji kart graficznych. 

A może jakiś Radeon?

Zależy mi też żeby karta graficzna nie wyglądała zbyt kolorowo i zabawkowo. 

 

Dodatkowo zaczynam mieć wątpliwości co do obudowy, w którą pierwotnie chciałem to zapakować. 

Do zestawu dojdzie między innymi grafika oraz ssd, trochę lipa wkładać to do najtańszej obudowy z oknem. Czy dokładając kilka złociszy da radę kupić coś lepszego, lepiej wentylowanego, itp? Zaznaczam że raczej chcę mieć okno w obudowie. Zestaw będę składał sam więc chcę mieć satysfakcje spoglądając w okno:)

Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites

Nie. Link do wyników wyszukiwania, ale żaden z tych komputerów nie wart swojej ceny. Już nie wspominając o beznadziejnym doborze komponentów, słabym zasilaczu, braku możliwości rozbudowy itd.

Link to post
Share on other sites

Możecie podpowiedzieć które modele z 750-tek, 950-tek i 960-tek są najbardziej opłacalne?

MSI GeForce GTX 960 Gaming OC 2GB DDR5 128Bit (1304/7010)

Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual 2GB DDR5 PCI-E BOX

 

 

 

Czy dokładając kilka złociszy da radę kupić coś lepszego, lepiej wentylowanego, itp?

Gladius M35W, bardziej przestronny, lepiej ofiltrowany z cichszymi wentylatorami niż w RG1.

Link to post
Share on other sites

Nie. Link do wyników wyszukiwania, ale żaden z tych komputerów nie wart swojej ceny. Już nie wspominając o beznadziejnym doborze komponentów, słabym zasilaczu, braku możliwości rozbudowy itd.

Oj słabo się znasz kolego. Pójdź popytaj się jakiegoś resellera softów typu Autocad i poproś o rekomenrację. Założe się, że polecą Della, HP ,lub jakiegoś desktopa Lenovo. NIe wiem czego w dellu nie wymienisz. Dell sprzedaje ten model od paru lat, wypuszcza aktualizacje. Sam kiedyś na jednej konferencji byłem świadkiem jak jakiś klient zadał pytanie na temat stabilności Autocada. Ten zadał jedno pytanie. Jaka jest stacja robocza? Klient odpowiedział, że składak. Prelegent, że w takim razie nie mają o czym rozmawiać, bo Autocad, czy jaka kolwiek inna firma nie jest w stanie zagwarantować, że jej produkty będą stabilnie działać na komputerach z losowo dobranych podzespołów. Kupisz takiego Della czy HP i mas zświęty spokój.

 

Zobacz na zdjęcia z tego linku http://www.kuzniewski.pl/p18134,dell-vostro-3900-52030463-core-i5-4440-4-gb-1000-intel-hd-4600-dvd-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html. To normalny PCet, Płyta ATX, nie żadnie BTX, normalny zasilacz. NIe wiem w czym problem. Dysk da się wymienić, Zasilacz, bez problemu, Ram - oczywiście.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...