Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do komputera [130zł]


Recommended Posts

Cześć,
poszukuję jakiś sensownych słuchawek dokanałowych do komputera do 130zł. Co ważne muszą mieć wbudowany mikrofon (zdaję sobie sprawę, że zwykłe będą oferowały w tej cenie lepszy dźwięk, ale mimo wszystko jest to warunek konieczny). Przeznaczenie to głównie: gry (nie cs:go), skype, ts, youtube, czasem do telefonu przy słuchaniu muzyki). Ważna jest też jakość mikrofonu. Obecnie użytkuję Sennheiser HD201 + mikrofon Zalman ZM-MIC1 i jestem z tego zestawu zadowolony także dźwięk nowych słuchawek na poziomie tych Sennheiserów będzie mnie zadowalał. 
Znalazłem obecnie dwa modele:
1) Ozone TriFX
2) Roccat Syva
Czy któreś z powyższych są warte polecenia? Ewentualnie czy może są lepsze opcje w tej cenie?
Z góry dzięki za pomoc http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif 

Edytowane przez Chelsey
Link to post
Share on other sites

A Tobie nie chciało przeczytać ze zrozumieniem mojego wątku. Zaznaczyłem, że chcę słuchawek z mikrofonem, a jakoś nie widzę żeby w przyklejonych były takie propozycje...

wystarczy że popatrzyłem na twoje propozycje 

w polecanych jest parę słuchawek z mic tak że proponuje poczytać dokładniej 

i polecam 

Wyniki wyszukiwania - forum.benchmark.pl

 

Dokanałówek nie kupuje się do PC. One nie są stworzone do tego.

a do czego są stworzone ??

 

wyjacni jaka ruznica czy podepnies je do PC/telefonu/tabletu/mp3/dac/amp/czy nawet bankomatu

Link to post
Share on other sites

Jeśli sprecyzowałeś i takim postem pytasz tzn że wiesz a więc wyjaśniać nie będę. Ale chętnie prześledzenie temat dalej. Moim zamiarem było naprowadzenie Cię. Każdy może zabłądzić

ty twierdzisz ze się nie nadają do PC ja proszę o rozwiniecie tezy i wyjaśnienie dlaczego ? autor pewnie też chętnie się dowie 

Link to post
Share on other sites

W polecanych (może jestem ślepy, kto wie) ale w kategorii dousznych nawet do 150zł nie ma żadnych z mikrofonem...

Jedyne jakie znalazłem które by spełniały wymagania na forum to: 

1) Genius HS-G250 Zabius M

2) Piston V3

Więc, czy któreś z powyższych będą dobre do zastosowań które podałem? 

Link to post
Share on other sites

Słuchawki dokanałowe są stworzone głównie po to aby tłumiły dzwięki z zewnątrz, więc są zwyczajnie przeznaczone do odtwarzaczy przenośnych. Dlatego mają zawsze krótki kabel. Ja się nie spotkałem aby kabel bym dłuższy niż ten 1.3m. nawet wtyczkę mają jedną. Jeśli masz stacjonarke to ich nie podepniesz a jeśli laptopa to musisz mieć złącze jack combo.

 

Słuchawki domowe to w większości przypadków powinny być wygodne konstrukcje otwarte/zamknięte, więc tzw pchełki odpadają bez względu na to czy są douszne czy dokanałowe.

 

Jeśli do tej pory korzystałeś z hd201 to bym przy nich zwyczajnie został. Jeśli jednak coś się uszkodziło to kup coś zwyczajnie typowo do domu.

 

 

Ja osobiście nie uznaję słuchawek uniwersalnych do domu i na zewnątrz. Jeśli słuchasz dużo muzyki poza domem to dla mnie priorytetem było by szukanie takich właśnie słuchawek. Jednak w nich procz dźwięku jest bardzo ważny profil ucha do którego takie słuchawki mają być dopasowane.

 

Tutaj teraz czysto teoretycznie: dokanałowe mają mniejszą impdencje i podobno w PC też to ma jakieś znaczenie. To już kwestia samej karty.

 

Ps: każdy oczywiście korzysta z tego co chce i w czym mu wygodnie. Więc o tym też należy pamiętać.

 

Link to post
Share on other sites

jarrino to nie słuchawki niszczą słuch tylko wysoka głośność.

 

Robotnicy pracujący przy wysokim hałasie zakładają zatyczki, czy też mają ochronniki słuchu, mimo, że źródło tego hałasu nie jest skierowane bezpośrednio do kanału.

 

Doki mają to do siebie, że nie jest trudno sprawić żeby zagrały głośno, bo nie potrzebują wiele mocy. Są ludzie dla których słuchanie poniżej 100% głośności nie ma sensu.

 

Poza tym obecnie UE i tak wsadziła już swoje łapy w ten temat i sprzedawane w EU sprzęty audio (odtwarzacze, telefony, itd) mają blokady głośności. Co się potem okazuje? Takie odtwarzacze po prostu nie dają rady z niektórymi słuchawkami i ludzie sprowadzają ten sam towar z Azji bez tych blokad :)

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Drogi FeX - Kilka lat temu (ok.10) przeprowadziłem,lub byłem świadkiem,dziesiątków rozmów na ten temat z lekarzami laryngologii. Od studentów po wiekowych profesorów. Stąd moje zdanie na ten temat i między innymi stąd również,statystycznie "głuchnące" społeczeństwo. Mowa tu o ludziach młodych.Nie rozwijam tematu,bo to nie miejsce na to.Pozdrawiam...:)

Link to post
Share on other sites

jarrino doskonale Ciebie rozumiem :)

 

Nikogo na dokanałowe słuchawki nie namawiam, a sam ich w ogóle nie używam od jakiegoś czasu, bo nie mogę. Lekarze, profesorzy oczywiście mają większą wiedzę na temat budowy czy działania układu słuchowego, ale wolałbym, aby wszystko było poparte badaniami. Znam ludzi, którzy preferują takie słuchawki i od wielu lat używają, a po badaniach okazuje się, że słuch mają mimo wszystko ponad przeciętną i nie widać regresu :)

 

Swoją drogą wątpię czy powstaną kiedykolwiek badania, które porównywałyby stopień degradacji dźwięku przy stosowaniu takiej samej głośności (dajmy na to powyżej 90-95dB) na różnych słuchawkach/sprzętach. Wtedy mielibyśmy jednoznaczny dowód na te hipotezy, że doki niszczą słuch.

 

To jest normalne, że długotrwałe i głośne słuchanie dokanałowych słuchawek będzie się negatywnie odbijać na kondycji słuchu, jak każdych innych z resztą. Słuchawki dokanałowe są potencjalnie bardziej niebezpieczne, bo mogą grać głośniej, do tego dochodzi ciało obce w kanale, ale niektórzy to tolerują inni mają z tym problem (np. ja) Jeśli ktoś jednak potrafi używać doków i zna pewne przeciwwskazania to problemu być nie powinno.

 

Co do ludzi młodych to tutaj niestety zwyczajnie procentuje głupota.

 

Wracając do tematu to sam nigdy bym doków przy komputerze, czy innym bardziej stacjonarnym miejscu nie używał. Oczywiście nikomu zabronić tego nie można, ale dla mnie różne słuchawki mają różne przeznaczenie, a doki są słuchawkami typowo ultraprzenośnymi.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czyli tak jak myślałem według Ciebie się nie powinno korzystać bo tak uważasz a argumentów w sumie brak :)

Niema przeciwwskazań chce to niech słucha w dokach nie ma to znaczenia żadnego

Chyba nie myślałeś że napiszę jakieś brednie typu ”bo ci stopy odpadną". Napisałem fakty i na końcu dopisałem że każdy używa to co chce. Nie wiem jakich argumentów oczekiwałeś.

 

PS. Nie tylko ja uważam że takich słuchawek się nie używa w stacjonarce.

 

Co do pogorszenia słuchu. Dokanałowe mają to do siebie, że w jakimś stopniu, zależnym od ceny, tłumią dźwięki otoczenia, co z kolei przekłada się na brak potrzeby głośniejszego słuchania. Ile razy to ktoś jechał w słuchawkach nausznych w autobusie i cały autobus słuchał z tą osobą bo ona postanowiła sobie dać full głośność aby lepiej słyszeć. Oczywiście takie też potrafią tłumić ale męczą uszy i z podobnym efektem są sporo droższe.

Dlatego jak ktoś napisał. Wszystko w granicach rozsądku. A to że w dzisiejszym społeczeństwie go brakuje to już inna sprawa.

 

Mam nadzieję że autor weźmie to wszystko pod uwagę i podejmie świadomą decyzję.

Link to post
Share on other sites

masz leniuchu 2 temat z wyszukiwarki 2 post i prosze https://audiobudget.com/product.php

 

Sam osobiście polecam kupno jakiejś pary z tej listy, tanie i świetnie grające słuchawki.

 

Sam kupiłem dla testu UiiSii HM7 i jak na cenę 35-36zł to grały naprawdę dobrze, oczywiście je sprzedałem, bo po kilku minutach już mnie ucho boli :P

 

Czy zakazane są doki przy pececie? Oczywiście, że nie, jak ktoś ma ochotę niech sobie ich słucha. Ja sobie tego nie wyobrażam, ale dla kogoś może to być na porządku dziennym.

 

Sam kilka dni tak spędziłem z VE MONKami, ale to są pchełki, a nie doki, nie izolują tak bardzo i nie muszę ich wpychać do kanału :)

Link to post
Share on other sites

Jest sporo ludzi słuchających dokow za ponad 1k na torze stacjonarnym. Codziennie mi tylko o to że życie argumentem bezsensowny i nie prawdziwym. Można słuchać dokow na PC i nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego. Twój argument jest w stylu nie bo nie i tyle.

Sa doki za masę kasy i ludzie je posiadający nie spacerując z nimi po mieście. Wyszłeś z stwierdzeniem że doki nie są do PC więc chciałem usłyszeć choć jeden argument dlaczego :)

Sam lubię nieraz posłuchać moich drewnianych dokow z pieca bo grają poprostu lepiej :)

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

bleck55 doki powstały w innych celach po prostu, nie do siedzenia przy kompie :D

 

W każdym razie obecnie doków jest cała masa, są to bardzo popularne słuchawki i przez to też się zróżnicowały pod względem ceny, wykonania, jakości dźwięku. Masz doki za naście tysięcy, masz też takie za kilka $. Te wyższej klasy grają znacznie lepiej z lepszych źródeł i tutaj można się pokusić o odsłuch stacjonarny, ale nie zapominaj też o topowych odtwarzaczach za grube tysiące, które to potrafią już napędzić takie słuchawki oraz poniekąd pełnowymiarowe nauszne/wokółuszne :) Rzadko spotykam się, aby ktoś słuchał doków ze sprzętu stacjonarnego, bo wzmacniacze do dużych słuchawek mają często sporą moc, której doki nie potrzebują. Zbyt duża moc objawi się także w zakłóceniach, szumach, brumach na dokach, gdzie duże słuchawki tego problemu mieć nie będą.

 

Temat rzeka...

 

Ja tylko proszę o to, aby nie kupował nic co kojarzy mu się z graczami tj. żadnych Ozone, Roccat, Razer, Genius i innego ścierwa.

 

Piston V3 to obecnie lipa, słabsze są od ich wcześniejszych wersji.

Link to post
Share on other sites

Zdaje sobie sprawę z tego, że produkty do 'gejmingu' nie są warte swojej ceny i ich zwykłe odpowiedniki są lepsze, bo przerabiałem ten temat przy wyborze nausznych. Zresztą napisałem, że używam obecnie HD 201 + mic ZM-MIC1. Tylko właśnie problem w przypadku dokanałowych polega na tym, że muszą mieć one wbudowany już mikrofon, bo nie widzę używania zewnętrznego. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...