Skocz do zawartości

Bar Gamingowy


Recommended Posts

Witam,

Panie i Panowie zwracam się do was z ogromną prośbą. Mianowicie marzy mi się otwarcie baru, w którym można się napić i pograć w swoje ulubione gry w gronie znajomych. Mam w głowie poukładane jak to zrobić, jak to prowadzić - generalnie cały worek pomysłów. Niestety jako, że stoję po tej samej stronie co większość z was tzn. jestem graczem, przekonałem się jak ciężko, a w zasadzie niemożliwe jest przebicie się do drugiej strony. Już tłumaczę o co chodzi: mam ogarnięte wszystkie aspekty prowadzenia takiej działalności tj. co zrobić żeby to funkcjonowało jak należy. Oczywiście utknąłem na temacie licencji do poszczególnych gier i platform cyfrowej dystrybucji gier [dalej CDG]. 
Wiadomo, że standardowa licencja nie będzie "działała" w takim przypadku więc jak logika nakazuje stwierdziłem, że należy napisać do developerów celem uregulowania tejże kwestii. I tutaj zaczynają się schody - począwszy od największych jak MS czy Sony, Blizzard, Valve a kończąc na troszkę mniejszych jak Riotgames próba kontaktu w innej sprawie niż wsparcie techniczne jest praktycznie niemożliwe. Po wielu poszukiwaniach w sieci i wydzwonieniu naprawdę godzin po różnych infoliniach udało mi się znaleźć albo maile na recepcje z obietnicą przekazania ich dalej albo maile typu "ir@....", które są najbliższe ale jednak moim zdaniem bardzo dalekie od mojej sprawy. 

Spośród tych wszystkich firm odpisał tylko Pan z firmy Valve rzeczowo odpowiadając na moje pytania i nawet jeśli chodzi o STEAM to pokazał jak to ma dalej wyglądać. Cała reszta milczy od 1,5 miesiąca. 

Dlatego jeżeli ktoś ma jakieś kontakty albo pomysł jak się z tą sprawą uporać to będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ciekawy pomysl ale myslac trzezwo to nie wiem czy to oplacalny a co dopiero dochodowy biznes. 

Rozumiem ze to bedzie ala kafejka internetowa z mozliwoscia zakupu alkocholu?

 

A co do samych licencji mysle ze zey uzyskac kontrakt musisz miec w pelny rozpisany Buisness/Project Plan, mogl bys pisac do organizatorow imprez E SPORT ale jak wyzej musisz byc pewny wszystkiego na 100% zanim zaczniesz z nimi negocjowac bo jesli wydasz im sie nie kompetentny nie beda chcieli wiecej z Toba rozmawiac.


P.S. publiczne forum moze okazac sie kiepskim miejscem na omawianie planow buisnesowych biznesowych, jesli nawet dojdziesz do konkretnego rozwiazania to podajesz innym caly plan i ciazka prace na biznes

Edytowane przez Adille
Link to post
Share on other sites

@Adille

Spokojnie szczegółów nikt tu nie będzie omawiać :) Podejrzewam, że jeżeli ktoś znajdzie się chętny do pomocy to będzie na tyle rozsądny, że żadnych danych kontaktowych nie będzie podawał publicznie tylko na privie ;) 

Absolutnie z kafejką internetową to nie będzie miało nic wspólnego! 

 

@wojmaj22

Franczyza jakakolwiek odpada - pracuję w tzw. "korpo" i nie mam zamiaru już nigdy więcej być od kogoś zależny...

Link to post
Share on other sites

Hmm szczerze nie wiem jak by to wygladalo bary zarabiaja na tym ze ktos przyjdzie i kupi alkochol, ogolnie bar wklada pieniadze w zakup towary ktory sprzedaje z jakas tam marza. Oplacaja lokal, ewentualnie dja, rachunki.

 

Ty musisz zainwetowac bardzo duzo kasy w sprzet, gry jak wspomniales licencje do nich co pare lat wymiana sprzetu, spore zuzycie pradu.

 

Najprostrzy przyklad jaki wpadl mi do glowy to tak jak by otworzyc silownie z super sprzetem dobrymi trenerami i liczyc tylko na zysk ze sprzedazy odzywek w silowni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...