Skocz do zawartości

4 500 tyś. buda na lata


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nos_tro,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry (typu WoW, Overwatch i inne nowości), codzienny użytek

  • Maksymalna kwota : ~4500

Kiedy zamierzam kupić komputer? : W tym lub przyszłym tygodniu 

Których części potrzebuję : Sama skrzynia

Czy będę podkręcać sprzęt? : nigdy tego nie robiłem ale myślę, że mógłbym 

Rozdzielczość mojego monitora i model : Full HD (LG W2243S) może za rok jakiś 27" WQHD

Specjalne wymagania : Chciałbym składać zestaw w sklepie morele ze względu na odbiór osobisty ponieważ specyfika mojej pracy może mi nie pozwolić czekać na kuriera chyba, że nie będzie jakiś części

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nic

Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/gdc4bM/ albo https://www.morele.net/inventory/info/uotJln/

Inne :

Witam.

Zastanawiam sie nad tymi dwoma zgoła odmiennymi zestawami które sobie złożyłem po przeanalizowaniu paru wątków i chciałbym sie was poradzić który z nich będzie bardziej przyszłościowy  ponieważ nie należę do osób które wymieniają sprzęt co roku. 

Choć bardziej sie skłaniam ku zestawowi pod OC tylko nie wiem czy ta karta graficzna poradzi sobie z wszystkimi najnowszymi tytułami przez jakiś czas. 

 

I parę pytań do zestawu z OC:

1. Czy zasilacz 450 W poradzi sobie po OC ? 

2. Czy karta graficzna ze stajni Gigabyte to dobry wybór ? Bo na morele nie widzę za dużego wyboru z GTX 1060

3. I w sumie co z resztą komponentów bo ten zestaw składałem sam

 

Dzięki za pomoc  :)

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą- i5 6500 + GTX 1070 będzie bardziej przyszłościowym rozwiązaniem biorąc pod uwagę wymianę monitora na 2k.

 

Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ MSI B150M Night Elf /intel B150, DDR4, LGA1151/ 

Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Raijintek Themis 

Palit GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000) 

Western Digital Blue 1 TB GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 

Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z) 

 

4557 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mocne CPU od Intela na LGA 1151, bardzo dobrze wyposażone MOBO z radiatorami na sekcji zasilania, RAM w dual channel da   kopa wydajnościowego w niektórych grach, chłodzenie na CPU dla poprawy  kultury pracy zestawu (zastępstwo za Fera 3), GTX 1070 w bardzo dobrym wydaniu Palita z bardzo cichym i wydajnym systemem chłodzenia, standardowe HDD do zestawu, SSD od GoodRAMa - 5 lat gwarancji na bdb warunkach, kości MLC to najważniejsze zalety, semi modularny zasilacz z pięcioletnią gwarancją i bdb konstrukcją elektryczną - zapas mocy zdecydowanie wystarczy do powyższych komponentów, buda od SPC - 2 wentyle oraz maskownica na okablowanie.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą- i5 6500 + GTX 1070 będzie bardziej przyszłościowym rozwiązaniem biorąc pod uwagę wymianę monitora na 2k.

 

Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ / MSI B150M Night Elf /intel B150, DDR4, LGA1151/

Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 / Raijintek Themis

Palit GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)

Western Digital Blue 1 TB / GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny / SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)

 

4557 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mocne CPU od Intela na LGA 1151, bardzo dobrze wyposażone MOBO z radiatorami na sekcji zasilania, RAM w dual channel da kopa wydajnościowego w niektórych grach, chłodzenie na CPU dla poprawy kultury pracy zestawu (zastępstwo za Fera 3), GTX 1070 w bardzo dobrym wydaniu Palita z bardzo cichym i wydajnym systemem chłodzenia, standardowe HDD do zestawu, SSD od GoodRAMa - 5 lat gwarancji na bdb warunkach, kości MLC to najważniejsze zalety, semi modularny zasilacz z pięcioletnią gwarancją i bdb konstrukcją elektryczną - zapas mocy zdecydowanie wystarczy do powyższych komponentów, buda od SPC - 2 wentyle oraz maskownica na okablowanie.

A nie lepiej zejść z SSD do 120gb i z budy na RG1/rg1w i dać zamiast tej MSI b150 od ASRock z BCLK?

Link to post
Share on other sites

Ja bym moze wgl zrezygnowal z dysku ssd i dolozyl np do lepszego procka lub plyty glownej dysk ssd zawsze mozesz kupic ceny jeszcze spadna a by wymienic procek czy plyte to musisz sprzedac stary i nowy kupic drozej wymiana wyjdzie a mysle ze bez ssd przemeczysz sie troche( sam mialem kupic ssd w sumie 2 dla mnie i dziewczyny) i ciesze sie ze tego nie zrobilem bo dolozylem sobie do lepszych podzespolow a jestem wstanie poczekac pare sek dluzej na cos a dysk zawsze sobie moge dokupic(czym pozniej tym tansze beda:p)

Link to post
Share on other sites

Zestaw złożony przez nos_tro bardzo fajny ale ogólnie mocno mnie nurtuje pytanie czy nie lepiej odpuścić sobie póki co monitor 2k i kupic go np za 2 lata wraz z nową kartą graficzną do takiego podkręconego zestawu z i5 6600k bo nie wiem czy taki zestaw pod OC nie był by bardziej przyszłościowy pod rozwój (wymiana samej grafiki) niż potem wymieniać CPU, MOBO I GPU, tylko czy taki GTX 1060 radzi sobie z bardziej wymagającymi produkcjami na Full HD ?  

Link to post
Share on other sites
A nie lepiej zejść z SSD do 120gb i z budy na RG1/rg1w i dać zamiast tej MSI b150 od ASRock z BCLK?

SSD kupuje się 250 GB w danym momencie albo później. Nie warto na siłę pchać 120 GB. Różnica w cenie obudowy jest bardzo skromna w tym wypadku. Jeżeli autor ma zamiar za jakiś czas dokładać coś do zestawu to lepiej jest już dać samo SSD na start i oszczędzić sobie reinstalacji systemu.

 

czy nie lepiej odpuścić sobie póki co monitor 2k i kupic go np za 2 lata wraz z nową kartą graficzną do takiego podkręconego zestawu z i5 6600k bo nie wiem czy taki zestaw pod OC nie był by bardziej przyszłościowy pod rozwój (wymiana samej grafiki) niż potem wymieniać CPU, MOBO I GPU

To zależy w co konkretnie grasz. Jeżeli masz jakiś priorytet na nowe gry sieciowe to podkręcony procesor jak najbardziej mile widziany. Natomiast jeżeli grasz w po prostu nowe gry to i5 6500 będzie dawać sobie radę przez jeszcze sporo czasu. 

 

 

 

ze bez ssd przemeczysz sie troche( sam mialem kupic ssd w sumie 2 dla mnie i dziewczyny) i ciesze sie ze tego nie zrobilem bo dolozylem sobie do lepszych podzespolow a jestem wstanie poczekac pare sek dluzej na cos a dysk zawsze sobie moge dokupic(czym pozniej tym tansze beda:p)
 

Widać, że się nie przesiadłeś z HDD na SSD jeżeli coś takiego piszesz. Lepszym rozwiązaniem jest już zakup SSD na start i HDD-ka na całą resztę później - nie ma zabawy z reinstalacją systemu. Tak swoją drogą to cena SSD cały czas nie spada w stosunku liniowym i de facto podany przeze mnie GoodRAM jest teraz droższy niż jakiś czas temu.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

W sumie to głownie gram w gry sieciowe typu WoW, Overwatch no i w najbliższej przyszłości Battlefield 1. Nowe tytuły to gram w stylu przejść i zapomnieć  o ile mnie wcześniej nie znudzi. A można by było prosić jakiś zestaw pod OC (czy może złożony przezemnie jest okej)? Chyba, że to już za dużo roboty (czasu) bo i tak już wam tu sporo truję  :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W pierwszym proponowanym przez Ciebie zestawie wymień:
MOBO: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_434&products_id=67900
RAM: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=68167
GPU: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=73248

 

Masz tutaj dobre MOBO na Z170 z "legalnym" OC 6600k, szybszy RAM oraz GPU z pół pasywnym, wydajnym chłodzeniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak zdecyduje sie na zestaw z OC i narazie dam sobie spokój z wymiana monitora. 

Z racji tego, że morele nie dysponuje zbyt dużym wyborem GPU to zdecyduje sie na zakup w sklepie esc. Mam pytanie odnośnie tego kodu promocyjnego, czy darmowa wysyłka zawiera wysyłkę pobraniową ? Bo komputer chce złożyć sobie sam 

 

O i jeszcze jedno czy Grandis to dobre chłodzenie czy warto do czegoś lepszego dołożyć, żeby nie było zbyt głośno po OC

Edytowane przez Inoris
Link to post
Share on other sites

Widać, że się nie przesiadłeś z HDD na SSD jeżeli coś takiego piszesz. Lepszym rozwiązaniem jest już zakup SSD na start i HDD-ka na całą resztę później - nie ma zabawy z reinstalacją systemu. Tak swoją drogą to cena SSD cały czas nie spada w stosunku liniowym i de facto podany przeze mnie GoodRAM jest teraz droższy niż jakiś czas temu.

Tak fakt nie mialem nigdy ssd ale jak bym mial wybierac nadal wolal bym lepsza obudowe, plyte, procka, chlodzenie, ramy niz ssd, kompa odpalam np o 7 rano wylaczam ok 24 i 50%(jest wygaszony) 20% zerkam jakies yt allegro i fora pozostaly czas csgo lub wiedzmin1 czasami 2 razy go wlaczam, ssd kiedys kupie, na 99% crucial mx200, podoba sie mi firma i jakos wole doplacic pare zl do lepszej firmy niz np jakis goodrama(bez urazy dla tej firmy) Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam pytanie odnośnie tego kodu promocyjnego, czy darmowa wysyłka zawiera wysyłkę pobraniową ? Bo komputer chce złożyć sobie sam 

Dopisz w komentarzu żeby nie montowali zestawu. Kod na wysyłkę dotyczy tylko płatności z góry na konto sklepu.

 

 

 

Tak fakt nie mialem nigdy ssd ale jak bym mial wybierac nadal wolal bym lepsza obudowe, plyte, procka, chlodzenie, ramy niz ssd

Wszystkiego aż tak lepszego op wywalenie SSD z zestawu nie dostaniesz - zejdź na ziemię człowieku.

 

 

 

na 99% crucial mx200, podoba sie mi firma i jakos wole doplacic pare zl do lepszej firmy niz np jakis goodrama(bez urazy dla tej firmy)

Twoje pieniądze, Twoja wola. 

Link to post
Share on other sites

Dobra, juz wszystko wiem wielkie dzięki za pomoc  :)

Co do dysku SSD to nie wyobrażam sobie bez niego obsługi komputera (wolał bym wywalić zwykłego HDD) ponieważ na codzień używam laptopa z SSD i jak siadam do komputera z HDD to można dostać białej gorączki i nie chodzi mi o prędkość uruchamiania komputera tylko o same aplikacje. Ale póki sam nie zacząłem korzystać z SSD to też miałem sceptyczne podejście.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak sie w sumie prezentuje mój zestaw wychodzi 4637 zł. (dołożyłem do RAM i obudowy)

Coś do zmiany czy wszystko okej ? 

Edytowane przez Inoris
Link to post
Share on other sites

Komputer wczoraj przyszedł, złożyłem samodzielnie i o dziwno wszystko działa jak powinno, dzieki za pomoc  :)

 

Ale jest jeden problem. Nowe karty graficzne typu GTX10XX nie wspierają juz portów analogowych a ja mam monitor z złączem VGA wiec stał on sie teraz bezużyteczny.

Możecie polecić w miarę tani monitor tak do 700 zł ? :)  

Coś takiego może być ? 

https://www.morele.net/monitor-aoc-i2470swq-661249/

lub

https://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...