Skocz do zawartości

Zmiana r9 380 4GB, czy warto?


Recommended Posts

Nie zgadniecie. Dziś podpinam Asusa 1060 do nowego zasilacza i niespodzianka. Pod obciazeniem coś piszczy, dobiega z karty, ale zastanawiam się czy to nie z płytą są jakieś problemy. Nie sądzę żebym miał takiego pecha a druga karta wydawała pisk. Dopiero wieczorem będę miał możliwość podpięcia jej pod inną płytę, jeżeli nie będzie piszczeć mam winowajcę, jeżeli będzie, No cóż, karta idzie do wymiany. Zastanawiam się, czy płyta może na stałe spowodować Piszczenie dobrej karty? Ta 970 którą za pierwszym razem oddałem nie piszczala przez 5 dni, dopiero potem zaczęła, sprawdzana była także w innym komputerze i też piszczala. Nie wiem co mam teraz zrobić. Doradzcie coś

Link to post
Share on other sites

No, piszczenie cewek to powszechny problem 1060, jak i 970. Ja osobiście miałem szesnaście 970 w PC od różnych firm, oczywiście były powtórki i jedna na 16 nie piszczała. 

Co? Ile?! Kto za to płacił?!

Ja na 5 kart (róznych) miałem tylko 2 piszczące, z czego jedna bywała uciążliwa, a druga tylko w menu piszczała.

Link to post
Share on other sites

Niestety tez wydaje mi się że to karta, wątpię że płyta mogła mi uszkodzić cewki na karcie. W dodatku dopiero dzisiaj odebrałem nowego XFX TS 550, więc problemem on tez nie jest, tak jak napisałem, około 22.00 sprawdzę ją u dziewczyny w PC. Zastanawiam się czy serio mam takiego pecha? Nie sądziłem że u Asusa w przypadku 1060 też problem występuje. 


Tutaj link------>https://youtu.be/H74MPJRBuBc przepraszam za słabą jakośc, ale nagrywane xperią m2, a w zasadzie o dzwięk tu chodzi. 

 

Link to post
Share on other sites

Akurat w menu Wiedźmina każda karta będzie piszczeć, bo tam są generowane tysiące fps, dosłownie 2000-3000fps. Czy podczas normalnej rozgrywki piszczy? 
Zresztą koledze Crout'owi też piszczy właśnie ASUS, jest nawet temat w dziale :P

Edytowane przez nimfek121
Link to post
Share on other sites

O Tobie to już nie wspomnę, lepiej z domu nie wychodź z takim fartem :D

 

Ja tam nie wiem, może często kart nie wymieniam i na razie siedzę z 970, ale mi się osobiście piszczące cewki nie trafiły ani nikomu ze znajomych, a piszczące 1060 sypią się jak z rękawa od wszystkich producentów.

Link to post
Share on other sites

Cóż mogę powiedzieć :D Sam jestem zdziwiony i nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Dzwoniłem już do Xkomu, zamówili dodatkowe 2 sztuki na wszelki wypadek, jutro ją oddaję i wracam z kolejną, oby to był ostatni raz. Sprawdzałem na 3 komputerach, no i na 3 piszczy, nawet teraz w idle delikatnie ją słyszę :D

EDIT: W zasadzie to myślałem że w 1060 został problem rozwiązany, a tutaj widzę właśnie że wysyp piszczących cewek jest całkiem spory. 


EDIT2: Co najlepsze, podczas tego piszczenia, kiedy przycisnę delikatnie palcem plastikowe chłodzenie do backplate, nastaje cisza :P


Godzinę temu przywiozłem nowego Strixa z X-kom. Wymiana bezproblemowa, karta zamontowana, piszczy dalej. Ciszej to fakt, nawet sporo ciszej, na tyle że można uznać to za normalną pracę karty, i tym razem już raczej ją zostawię, masakra jakaś z tymi 1060. No chyba że odezwie się po kilku dniach, albo po OC, wtedy nie będzie wyboru :)

Edytowane przez Damyenoz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...