Skocz do zawartości

Nowy komputer za około 3700 – komputer do ogólnego zastosowania, na lata


Recommended Posts

Komputer

Obudowa: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black - USB 3.0

Procesor: Intel i5-6600 3.30GHz 6MB BOX

Pamięć: HyperX 8GB 2133MHz Savage Black CL13 (2x4096)

Zasilacz: XFX Core TS Series 550W

Płyta główna: MSI B150M MORTAR (B150 2xPCI-E DDR4)

Napęd: LG GH24NSD1 SATA czarny OEM

Dysk twardy: GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO

Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 1060 Turbo 6GB GDDR5

 

Proszę napiszcie mi czy ten zestaw jest dobry i czy będzie mi służył latami. Chcę, żeby nic nie padło po latach, w szczególności płyta główna i zasilacz. Czy coś powinienem zmienić? Czy zeszlibyście nieco z parametrami?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Liche MOBO pod sensowne OC, do tego warto dać zasilacz z lepszą regulacją napięć. Będziesz w ogóle podkręcał CPU ?

Zastanawiam się nad tym. Ale procesor i tak ma o 200 mhz więcej i ma lepszy wentylator. Wydaje mi się, że dłużej by mi służył, czy nie ma sensu? Czy płyta główna Msi Night Elf jest rzeczywiście lepsza od Mortar? Nie ma ona M2.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam się nad tym. Ale procesor i tak ma o 200 mhz więcej i ma lepszy wentylator.

Przemyśl sobie doobrze kwestię OC, 6600 i 66000K pod obciążeniem wszystkich rdzeni są tak samo taktowane. 

 

 

Wydaje mi się, że dłużej by mi służył, czy nie ma sensu?

Ma to sens, ale trzeba wrzucić lepsza płytę i zasilacz kosztem 8GB RAM mniej.

 

 

Czy płyta główna Msi Night Elf jest rzeczywiście lepsza od Mortar? Nie ma ona M2.

A do czego CI M.2 ?  tu wystarczy dysk SSD pod złącze SATA. 

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad podkręcaniem, a gdybym nie podkręcał co proponujesz? Wiele osób straszy przed kartami graficznymi od Gigabyte z powodu piszczących cewek. Czy to prawda? Nie lepiej zmienić na https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-dual-6gb-gddr5-ne51060015j9d-774580/ ?

W przyszłości jeśli komputer będzie stary i wolno chodził chciałbym dołożyć do niego coś w rodzaju szybkich dysków 950PRO Samsunga. Prosiłbym o skompletowanie takiego zestawu.

Cały czas zastanawiam się czy brać pod OC zestaw, czyli ten 6600k czy też 6600 bez k, ale z 16 GB RAMU? Co radzicie?

Edytowane przez masterkomp
Link to post
Share on other sites

 

 

Wiele osób straszy przed kartami graficznymi od Gigabyte z powodu piszczących cewek.

Może się to zdarzyć każdej karcie, tego nie przeskoczysz.

 

 

Cały czas zastanawiam się czy brać pod OC zestaw, czyli ten 6600k czy też 6600 bez k, ale z 16 GB RAMU? Co radzicie?

Bierz 6600K, mimo wszystko bardziej przyszłościowe rozwiązanie, jak dasz radę dorzuć te 50zł do Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png cichszy układ chłodzenia i lepsze wykonanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...