Skocz do zawartości

Zasilacz a artefakty, crashe gry


Recommended Posts

Jw. W grze pojawiają sie artefakty - zielone kropki w Six Siege, różowe - czerwone BF4.

Karta przechodzi test furmarka przez kilka godzin bez problemu.

Temp w porządku.

Grafa: GTX 770

Zasilacz: TT Smart Se 530w

 

Czy to może byc wina zasilacza ?

Link to post
Share on other sites

Posprawdzane, po HDMI to samo. Temp od początku były 76->83. Zmiana pasty nie zmieniła temperatur

 

A dzisiaj miałem dziwne spadki fps, dziwne lagi, normalnie 150fps, a spadki do 70-90 w six siegu, na niskich


Post pod postem, ale mniejsza o to.

Po formacie jest jeszcze gorzej, six siege po instalacji na starych sterownikach - 331.65 chyba, pokazywał black screena, ściny i koniec. Zainstalowałem nowe sterowniki, to samo... Czasem uda się przegrać kilka rund, czasem wywali od razu...

Do tego wyświetla artefakty - zielone punkty ...

Jakieś pomysły ?

Test obciążenia furmarkiem przechodzi bez problemu

Edytowane przez ramzesx
Link to post
Share on other sites

Po gwarancji, byla na czyszczeniu i wymianie pasty. Roznic w temp brak.

Dzisiaj odpale Wieska 3, Bfh, zobaczymy czy bedzie ok

Wiesiek też zaczął wywalać. Odpaliłem MSI afterburner, i obniżyłem takty o -22mhz na rdzeniu, i brak artefaktów ..

Link to post
Share on other sites

 

 

Odpaliłem MSI afterburner, i obniżyłem takty o -22mhz na rdzeniu, i brak artefaktów ..

Czyli najprawdopodobniej karta siada, możesz na razie obniżać te takty, możesz też spróbować podnieść napięcie, może to ustabilizuje prace, gdybyś doszedł do jakiegoś mocnego obniżenia (np. -300/-500) to ostatnim ratunkiem może być wypiekanie (polecam poczytać w necie co i jak), ale to pomoże na kilka miesięcy maks, później musisz sobie załatwić nową kartę bo ta będzie się nadawać do kosza

Link to post
Share on other sites

Karta bez problemu przechodzi 2-4h test furmarkiem. Takty zostawie poki co na -22, w sumie max takty w grze to aktualnie 1150 mhz, temp 80C ( 76C jako nowa osiągała, albo i więcej ).

Potestuję i zobaczę czy wszystko będzie w porządku

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...