Skocz do zawartości

Do karty gtx1070 - jaki monitor circa 1500 zł?


Recommended Posts

Witam,

 

planuję wymienić mojego leciwego SyncMastera T240HD wraz z wymianą karty z gtx750Ti na gtx1070, jednak mam spore problemy z wyborem monitora, który pozwoliłby wykorzystać potencjał karty w dziedzinie gier PvP (głównie MMORPG - czyli zależy mi na płynności rozgrywki).

 

Zebrałem już mnóstwo opinii, wśród których dominują:

 

1. Weź monitor taki jak Dell U2515H - rozdzielczość 2k, IPS i dobre kąty...

2. Weź Forisa FS2434, bo to monitor gamingowy, niski czas reakcji, ładne kolory, matryca IPS...

3. Weź Forisa, ale EV2450, bo to jak 2434, ale trochę lepszy...

4. Jak do PvP, to tylko 120Hz/144Hz, np. Eizo FG2421, bo Forisy FS/EV mają po 6 bitów w matrycy...

5. A może w ogóle G-Sync?

 

Bardzo poproszę o pomoc. Przeczytałem polecane linki, ale mętlik nie zmalał, a raczej wzmógł się... Chodzi mi w zasadzie o odpowiedź na pytanie: w przypadku karty gtx1070 przy grach, w których liczy się liczba klatek i płynność - czy >60Hz to jednak obowiązek i nie ma co dyskutować, czy też poprzestać na 60Hz, jakości obrazu, i jak najmniejszym input lagu, bo i tak nie wykorzystam tych dodatkowych herców?

Link to post
Share on other sites

Matryce TN są okej jeżeli nie jesteś jakimś picasso nie będziesz miał problemów, żywe kolory czy nie i tak żyjesz w realnym świecie i lepszych nie będzie monitor ich nie da, dużo Hz nadaje się tylko do FPS w innych grach bez obniżania detali takiej liczby nie osiągniesz, najlepiej idź do marketu i zobacz na żywo co jest twoim zdaniem warte uwagi bo sucha specyfikacja mało mówi o tym co nas na prawdę interesuje :D

Link to post
Share on other sites

@up ale o ktorych tytulach mowisz:)? Ja mowie o najnowszych tytulach a nie grach z zeszlego roku czy nawet 2014. Moim skromnym zdaniem tytuly ktore beda sie teraz pojawiac gtx 1070 nie ogarnie 60fps+ 1440p, zbytnio przeceniasz ta karte

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Ewentualnie wyłączysz jakieś ustawienia zapychacze, które nie upiększają grę, a tylko spowalniają.

Moim zdaniem do QHD 60 FPS w zupełności starcza gtx 1070. Zresztą teraz przy grach ustawienia ultra, a wysokie to naprawdę nie ma różnicy. Tak po za tym do jakich gier najnowszych ? Naprawdę bardzo zdziwię się jak wyjdzie coś bardziej wymagającego niż dotychczasowe gry.

 

Jak grasz tylko w mmorpg to monitor na IPS 60 Hz QHD styka w zupełności. Będziesz zadowolony.

Gsync i 144 Hz to do FPS i gier dynamicznych i uważam, że zbędne to w mmorpg.

 

PS. FHD, QHD, UHD http://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_1080_gamerock_premium_edition_g_panel_review,14.html

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Waham się pomiędzy Dellem U2515H a EIZO Foris FG2421 - pierwszy ma 1440p i matrycę IPS, drugi matrycę VA przy 120Hz odświeżania... Ile mniej więcej FPSów musiałbym wyciągać, żeby to 120Hz było zauważalne? Bo w Black Desert na moich komponentach wyciągnę według testów 70 FPS, więcej nie.

Link to post
Share on other sites

Eizo FORIS FG2421 została już wstrzymana produkcja z tego co się orientuję i obecnie możesz napotkać na problemy z dostaniem nowego egzemplarza. Ale potwierdź owa informacje od innych forumowiczy, bądź samemu pogrzeb w necie.

 

Odnośnie pytania: około 90-100fps przynajmniej, abyś zaczął zauważać różnice.

Edytowane przez Behmont
Link to post
Share on other sites

Udało mi się znaleźć w pewnym malutkim sklepie internetowym ostatni egzemplarz tego Forisa za 1,7k zł, więc nawet niedrogo, stąd mój dylemat jest dość rzeczywisty :)

Te malutkie, mało znane sklepy często mają nieaktualne oferty. Lepiej napisz do nich, by się upewnić, czy rzeczywiście mają go na stanie, jeśli jesteś nim zainteresowany.

 

 

2. Weź Forisa FS2434, bo to monitor gamingowy, niski czas reakcji, ładne kolory, matryca IPS...

Czas reakcji 5ms, czyli identyko jak Twój Samsung. Czy ja wiem czy można go określić mianem niskiego? To raczej standardowa wartość.

 

 

3. Weź Forisa, ale EV2450, bo to jak 2434, ale trochę lepszy...

EV2450 nie należy do "gamingowej" serii FORIS, tylko do FlexScan (monitory ogólnego zastosowania) ;)

 

Jeśli nie czytałeś, to polecam:

http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=2338

 

 

5. A może w ogóle G-Sync?

To byś musiał trochę nagiąć budżet, bo najtańszy 24-calowy monitor Full HD z G-Syncem kosztuje 1600 zł z hakiem (AOC G2460PG).

 

Tak naprawdę nie da się powiedzieć co by Ci pasowało najlepiej. Jedni chwalą 144Hz i świetną płynność nawet przy pracy z pulpitem, a inni wolą 60Hz ale za to z lepszymi kolorami na IPS. To samo jest z rozdzielczością, dla jednych FHD jest OK (np. dla mnie), a inni wolą już coś więcej - patrz 1440p.

 

Jak już będziesz miał nową kartę, to najlepiej zamówić jakiś monitor i go przetestować, masz zawsze 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Ale radzę nie wybierać tych malutkich sklepików, bo to różnie z nimi bywa. Wtedy sam odpowiesz sobie na pytanie, w którą stronę iść.

Link to post
Share on other sites

Te malutkie, mało znane sklepy często mają nieaktualne oferty. Lepiej napisz do nich, by się upewnić, czy rzeczywiście mają go na stanie, jeśli jesteś nim zainteresowany.

 

 

Czas reakcji 5ms, czyli identyko jak Twój Samsung. Czy ja wiem czy można go określić mianem niskiego? To raczej standardowa wartość.

 

 

EV2450 nie należy do "gamingowej" serii FORIS, tylko do FlexScan (monitory ogólnego zastosowania) ;)

 

Jeśli nie czytałeś, to polecam:

http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=2338

 

 

To byś musiał trochę nagiąć budżet, bo najtańszy 24-calowy monitor Full HD z G-Syncem kosztuje 1600 zł z hakiem (AOC G2460PG).

Jak już będziesz miał nową kartę, to najlepiej zamówić jakiś monitor i go przetestować, masz zawsze 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Ale radzę nie wybierać tych malutkich sklepików, bo to różnie z nimi bywa. Wtedy sam odpowiesz sobie na pytanie, w którą stronę iść.

Zapomniałem o możliwości zwrotu przy transakcjach internetowych :) Mogę w sumie wziąć jakiś 120Hz i zobaczyć, czy mi podejdzie...

 

Co do budżetu - jak monitor dobry, to i nagnę. Ten AOC za 1600 zł wart rozważenia, czy szajs?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...