Skocz do zawartości

Sofbox + Tło Fotograficzne


Recommended Posts

Witam , chciałbym sobie troszkę povlogować i spróbować sił w tej dziedzinie a także nabyć doświadczenia w obróbce materiału video. Wszystko fajnie ponieważ mam nikon'a d5200 i mikrofon (nie pamiętam modelu), tak czy siak potrzebuje jeszcze tła oraz softboxa, liczę na to że 1 na razie wystarczy, ponieważ chciałbym wydać jak naj mniej.Dlatego proszę tutaj o pomoc ludzi obeznanych w tej dziedzinie.

Co do budżetu nie jest on określony, powtarzam chciałbym wydać jak naj mniej ale nie kosztem jakości i sprzętu który w przyszłości do niczego mi się nie przyda .Czyli chciałbym taki zestaw który będzie również przyszłościowy.

Z góry dziękuje :)

Link to post
Share on other sites

Ciężko mi tu wytłumaczyć , podam link do tego co mnie interesuje

Jeśli chodzi o softbox to coś w tym stylu http://allegro.pl/zestaw-studyjny-softbox-50x70cm-statyw-zarowka-i6215891569.html

A tło http://allegro.pl/zestaw-do-zawieszania-tlo-fotograficzne-1-6mx5m-i5021750497.html

Chodzi mi głównie aby cienie były miękkie oraz aby móc zagospodarować trochę miejsca. Tak jak napisałem wyżej bardzo ciężko mi się sprecyzować ponieważ jestem laikiem.

Edytowane przez rastashaggy
Link to post
Share on other sites

Dałeś dwa linki do tła. Tak w ogóle to pytanie czy tło jest potrzebne, ale jeśli uważasz, że tak to do tego mam tylko taką uwagę że już na zdjęciu widać, że nie jest jednorodne i jest cienkie, ale w video to ma chyba drugorzędne znaczenie.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dałeś dwa linki do tła. Tak w ogóle to pytanie czy tło jest potrzebne, ale jeśli uważasz, że tak to do tego mam tylko taką uwagę że już na zdjęciu widać, że nie jest jednorodne i jest cienkie, ale w video to ma chyba drugorzędne znaczenie.

Już edytowwane

Link to post
Share on other sites

Na fotkach widać sam odbłyśnik, do tego powinnien być materiał do rozpraszania światła. Ten sprzęt to totalnie amatorskie druciarstwo, nie wiem na ile się to sprawdzi. Dużo lepsza jest już nawet taka samoróbka:

Jestem pod wrażeniem tego co mi podesłałeś , serio. Cóż dziękuję bardzo za pomoc. Co do samego tła to niestety jest ono potrzebne bo tapeta na której jakiś czas temu kręciłem próbki strasznie odbijała światło , przez co dawało to taki nie naturalny efekt, choć możliwe że powinienem zainwestować w nieco droższą , ale to już czas pokaże jak to będzie z funduszami .

Ps

Światło które jest tu zaprezentowane wydaje się być bardzo ostre , zastanawiam się jak mógłbym je rozproszyć , chyba że się mylę ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...