Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale co będzie lepsze ? Liczyć na PC miałbym o 100 zł więcej ale byłoby to tak naprawde 800-900 zł na budę, bo jeszcze monitor trzeba odjąć. Co się bardziej opłaca ? Wymagania to brak spadków poniżej 60-70 FPS w CS:GO w 1024x768 i odpalenie na low BF 3,4 Rust oraz Fifa 16

Link to post
Share on other sites
Zasilacz 100

chieftec/fotron/może jakiś cooler master 400-500W- ogólnie to pewni producenci

 

 

Monitor ~200

szukaj czegoś z roczną gwar. raczej zapomnij o fhd http://allegro.pl/okazja-monitor-philips-20-panorama-1680x1050-fv-i5968523923.html

 

 

Gpu 350

postaraj się dopaść 750ti, znacznie szybsze od 7770

http://allegro.pl/palit-gtx-750-ti-2gb-rok-gwarancji-i6403431657.html

 

 

CPU ~250 Mobo 100-150

http://allegro.pl/asus-p8h61-usb-3-0-i3-2100-intel-box-i6100376477.html nadal dość wydajne 2 rdzenie/4 wątki 

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo

https://www.morele.net/inventory/info/ODu5rw/

Wyszło 1179 zł z monitorem

Myślę że powinien podołać z csem i tymi grami co wymieniłeś na low

Ew. Możesz wziąć 8gb ramu (Koniecznie dwie kości) i używać integry to pare zlotych ci spadnie, ale to da dużo gorszy efekt.

Zasilacz 350W Tani z certyfikatem 80+

W twojej odpowiedzi nie zawarłeś dysku więc go nie wliczyłem, być może masz go ze starego pc/laptopa


edit. Nie polecam bawić się w używki z allegro (często używane/ zepsute części)

 

Lepiej poszukać lokalnych oferta na olx.pl etc.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

@lelolol jakbym miał zamawiać nowy to wziąłbym g4400 z integrą, bo wielkiej różnicy nie ma

Co do zestawu to myślałem nad 2 opcjami

I5 stara + tania grafika

Lub

I3 nowsza z lepszą GPU

Nie wiem jaką opcje

Mam ze starego kompa obudowe ibox(przedni panel nie działa wejście słuchawek), dysk wd 1tb. Resztę sprzedaje tzn Athlon II x3 445 GA880-GM-D2H oraz LG Flatron 19

Link to post
Share on other sites

Nie polecam bawić się w używki z allegro (często używane/ zepsute części)

Lepiej poszukać lokalnych oferta na olx.pl etc.

 

Jak się wie, co się kupuje, kupuje się u sprzedawców z dobrą historią sprzedaży i dokładnie czyta opisy to ciężko jest się przejechać. A w razie czego przez allegro możesz żądać zwrotu pieniędzy, masz wszystkie dane sprzedawcy, na olx nie zawsze jest tak różowo, zwłaszcza, że nie wszystko można sprawdzić i przetestować na miejscu, bo czasem nie ma jak, a czasem usterki wychodzą po jakimś czasie. Więc jak się znasz tak se i nie jesteś w stanie zdiagnozować ewentualnych problemów od kopa, to olx wcale nie jest takie bezpieczne.

 

Popieram propozycję z i3-2100. W nówki z tym budżetem to nie ma co iść.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Ok czyli

I3 2100/2120

Płyta taka np http://allegro.pl/plyta-glowna-ms-7707-core-i3-i5-i7-s-1155-gw-fv-i6220428834.html

W sumie 6gb ram

Gtx 750 ti

Jakiś zasilacz coolermaster

Monitor jakiś tani full hd

Myślę, że w 1000 się zamknie.

Będę kupował stopniowo:

1.Zasilacz

2.4 gb ram

3. GPU

4. Cpu i mobo

5. Monitor

Co może po jakimś czasie spaść z ceny, myślę że będę budował kompa gdzieś do listopada, grudnia. Z tego co widzę to kości ram i zasilacz raczej w tej samej cenie cały czas stoją, ale co z prockami i GPU? Wychodzą nowe, może jakieś lepsze stanieją? Czy kupować w tej kolejności, czy inaczej ?

Dziękuję serdecznie za wszystkie wypowiedzi w temacie :)

Link to post
Share on other sites

 

 

A co do CPU i GPU mają wychodzić jakieś z niższego segmentu cenowego jakieś nowe ?

nic nie zostało zapowiedziane i raczej poniżej rx 460 nie zejdą. 

 

 

A co sądzicie o i5 2400 zamiast i3 2100 ? Jest między nimi duża różnica ?

W miejscach mocniej obciążających cpu tak. ogólnie warto dopłacić.  

Link to post
Share on other sites

Jak się wie, co się kupuje, kupuje się u sprzedawców z dobrą historią sprzedaży i dokładnie czyta opisy to ciężko jest się przejechać. A w razie czego przez allegro możesz żądać zwrotu pieniędzy, masz wszystkie dane sprzedawcy, na olx nie zawsze jest tak różowo, zwłaszcza, że nie wszystko można sprawdzić i przetestować na miejscu, bo czasem nie ma jak, a czasem usterki wychodzą po jakimś czasie. Więc jak się znasz tak se i nie jesteś w stanie zdiagnozować ewentualnych problemów od kopa, to olx wcale nie jest takie bezpieczne.

 

Popieram propozycję z i3-2100. W nówki z tym budżetem to nie ma co iść.

Nie jest tak do końca lepiej kupić coś od kogoś z jednego miasta niż z końca polski..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...