Skocz do zawartości

System na stary mini PC


Recommended Posts

Witam, 

 

mam stary miniPC, w którym powoli zaczyna zamulać system WIN7. Kiedyś jak był kupiony to bawiłem się z Ubuntu, ale ostatecznie prostota zwyciężyła i WIN7 tak siedzi sobie dłuższy czas.

 

Chciałbym w nim wrzucić coś bardzo lekkiego i linuxowego. Jest to PC dla mamy więc wymagania się nawet zmniejszyły poprzez rozwój usług internetowych. Głównie to będzie praca na przeglądarce (poczta, zdjęcia, muzyka, filmy, wiadomości itp - większość to z usług google) oraz bezpośrednio z PC to już filmy, zdjęcia. Żadnych gier nie przewiduję. 

 

Stabilność i maksymalizacja w optymalizacji działania to główne założenia, ale tylko w systemie graficznym aby były do wyklikania ww funkcje jak uruchomienie przeglądarki. Instalka już może być z konsoli. 

 

 

Parametry PC:

chipset płyty głównej
  • Intel Atom
rodzaj zastosowanej pamięci
  • DDR2-800 (PC2-6400)
pojemność dysku twardego 1
  • 160 GB
interfejs dysku twardego
  • Serial ATA/300
napęd optyczny
  • DVD+/-RW
karta dźwiękowa
  • zintegrowana 5.1 HD Realtek
karta graficzna
  • zintegrowana
procesor
  • Intel® Atom™ D510 (1M Cache, 1.66 GHz)

 

 

Jestem w stanie się trochę pobawić na podstawie jakichś tutoriali, ponieważ wiedza własna ogranicza się prawie do 0. Kiedyś dałem radę więc teraz też powinienem. Instalacja będzie z pendriva. Mi osobiście przemawia prostota całego systemu bez zbędnych fukncji jak notebooki od google z ich systemem. I aby było jasne SSD nie będę tam wrzucał ;)

 

 

Pozdro. 

Link to post
Share on other sites

Ale co masz konkretnie na myśli?

Wrzuciłem Minta 18 Mate ale przeglądanie internetu w niej to jakaś masakra. Testowany Firefox jak i QupZilla nie podołali zadaniu. Dysk twardy jest bardzo dobrej kondycji ponieważ przez te 6 lat PC był używany sporadycznie. 

 

Instaluję Fedore 24 z LXDE/openbox. Zobacze jak to chodzi. 

 

Plus dla Minta, że nie musiałem dogrywać żadnych sterowników. Wszystko działało, poza nierealnymi wskaźnikami zasięgu WIFI.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...