Skocz do zawartości

Do potwierdzenia/oceny :)


Recommended Posts

Witajcie!

 

Nadeszła wiekopomna chwila, nowy komputer za chwilę będzie zamówiony. chciałbym, abyście ocenili podane podzespoły, ewentualnie coś doradzili.

 

AMD Phenom II x955 Black Edition

Zotac GeForce GTX 275 AMP! Edition

Patriot DDR3 1333MHz 4GB(2x2GB) CL7-7-7-20

Gigabyte MA-790XT-UD4P AM3

Obudowa tymczasowo Tacens Algeo

Zasiłka beQuiet! Straight Power 450W

Głośniki Logitech x-230

 

Zestaw na dłuższy czas do grania na 19" panoramie (stąd chcę mieć zapas mocy)

 

Z góry dziękuję za ewentualne porady!

Link to post
Share on other sites

Dysk też jest tymczasowy, zakupię dwa Western Digital z serii Blue po 320GB i połącze w raid 0.

 

A zasilacz wedle internetowych konfiguratorów wystarczy, spokojny o waty mogę być :-)

 

A kupuję w Bydgoskim sklepie, na miejscu.

Link to post
Share on other sites

450W na X4+275 to na stykuś.Ja bym wymienił tak:

1.Zasilacz

2.Pamięć

3.Płytę

 

1.OCZ StealthXStream 600W SLI 313,00

2.OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper 348,00

3.Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P 722,00 or Asus CROSSHAIR III FORMULA 811,00

 

Oczywiście ta UD4 też nie jest zła, ale nie ma podwójnej warstwy miedzi ;) Reszta jest dobra.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A zasilacz wedle internetowych konfiguratorów wystarczy, spokojny o waty mogę być :-)

Według innych konfiguratorów do mojego komputera potrzeba minimum 550W (a mam dużo słabszą kartę graficzną niż GTX275). Więc tym bym się nie sugerował.
Link to post
Share on other sites

ekhm sądzę że lepiej żebyś wziął tą 500W ... niż później wymieniać inne części myślę że 450 to mało... no chyba że lubisz fajerwerki(no może przesadzam) ale myślę że lepiej mieć lekki zapas niż na styk... pzdr

 

ps. DIXON twoje rady są tak przydatne że mmm ;/ zawsze przesadzasz z cenami podzespołów...

Link to post
Share on other sites

450W wystarczy. Chyba, że w przyszłości będzie cf to za słaby. TPD procka koło 120W (nie pamiętam dokładnie) karta koło 100W może więcej i nawet jak doliczysz dyski i inne to i tak ci zostanie mocy.

Niestety mylisz się co do pobieranej energii:

-Proc co prawda standardowo pobiera 125W, jednak jeśli ktoś kupuje BE to na pewno ma zamiar tego proca podkręcać, a przynajmniej powinien to zrobić, więc proc później może pobierać nawet ok. 150W -170W,

 

-karta maksymalnie pobiera ok. 215W, więc nijak ma się to do podanych przez ciebie 100W

 

Do tego dochodzą jeszcze dyski, napędy, płyta główna, więc już w tym momencie mamy ok. 400W więc zasilacz 450W na pewno będzie chodził na styk, więc lepiej zainwestować coś ok 550W, lub nawet 600W

Link to post
Share on other sites

Gdzie ty wziąłeś te 215W? http://pclab.pl/art36063-17.html Cała platforma ledwo sięga 300W a popatrz na platformę

Bo te ich testy np w 3DMarku nie obciążają mocno jednocześnie karty i procesora. Tak samo dysk czy nagrywarka wtedy szczególnie się nie męczą.

Poza tym to jest karta bez OC.

 

A zakładanie, że nigdy nie dojdzie do sytuacji jednoczesnego mocnego obciążenia komponentów może i jest słuszne, ale może się zemścić.

Poza tym zasilacz obciążony w 70-80% ma mniejszą sprawność i krócej żyje niż taki obciążony w 50-60%.

No i warto zostawić margines na rozbudowę.

Link to post
Share on other sites

Bardziej prawdopodobne, że to pobór całego zestawu. 4870x2 ciągnoie jakoś pod 300W bodajże trochę więcej gtx295

Włączysz sobie jednocześnie Orthosa, Video Card Stability Test i będzie boom i po całej platformie.

Podczas 3D Marka obciążana jest głównie grafika - procek tam zbytnio się nie męczy.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...