Skocz do zawartości

Używana Karta graficzna - Budżet 250 zł


Recommended Posts

Zasilacz na drugim komputerze to model 4 Life/400 W z linią +12 i 15 amp, więc nie ma mowy o tym, żeby tam podpinać kartę. Natomiast przełożenie zasilacza i podpinanie na drugim komputerze chyba zabrakło by mi na to wszystko czasu do wieczora.

 

Decyzja jest taka, że kartę odsyłam i tym samym dziękuję wszystkim za wypowiedzi i pomocne rady. Najlepszym wyborem będzie chyba kupienie nowej karty graficznej.

 

Edit:

 

Kupię nową kartę za 400-500 zł pod jeden tytuł w postaci " Dead by Deadlight"?

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za rekomendację kart, ale mimo wszystko będę się skłaniał ku mniejszej wydajności, ale prosto ze sklepu (Nowa).

 

Jeszcze prosił bym was o ocenę tej sytuacji z wasze prespektywy, co może być nie tak, co można wziąść pod uwagę? Płyta główna, zasilacz, pamięci ram? Dysk HDD, chyba można wykluczyć biorąc pod uwagę zmiane dysku i kabli sata pomiędzy dyskiem, a płytą główną?

 

Zastanawiam się jeszcze nad zmianą pamięci ram obecnie to są Pamięci - Goodram 2x2 4 Gb 1333 mhz - nie wykluczone, że może one są powodem komplikacji kodu 43.

 

Płyta główna AsRock 880g Pro 3 - możecie coś doradzić w kwesti pamięci ram ?

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites
Płyta główna AsRock 880g Pro 3 - możecie coś doradzić w kwesti pamięci ram ?

 

Przetestuj bootowalnym Memtestem to się dowiesz czy pamięci sprawiają problemy, jednak objawy byłyby nieco inne niż tylko problem ze sterownikami od grafiki. Błąd 43 oznacza "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów" więc być może pojawiło się coś interesującego w dzienniku zdarzeń windowsa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanie, czy jest sens podpinać kartę z poprzedniego komputera w postaci GeForce GTS 8600 256 mb(pasywne chłodzenie) nie potrzebuję zasilających kostek 6-pin i zainstalować do niej sterowniki(tylko nie idzie ich znaleźć na internecie)? Jestem ciekaw, czy taki sam błąd pojawi się po zrestartowaniu komputera. Natomiast, jeśli chodzi o pamięci ram, wykonam test jutro, bądz pojutrze.

 

Edit:

 

Witam,

 

Zrobiłem testy programem Memtest86 i niestety przy kilku próbach, każdy test zawiesza się? ja już nie wiem co się dzieję;/

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

A te pamięci z drugiego komputera będą pasować?

 

Ram: Patriot 2x1 2 GB GB 800 mhz CL 5 - DDR 2

 

P.S Osobiście stawiam na CPU, bo kiedyś CPU nie chciało wejść do gniazda i musiałem ustawiać te całe piny, może coś popsułem;/

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Ok, może już was nie będę męczył, bo sam już piszę głupoty. Jeszcze tylko jak możecie doradzić w kwestii 4 nowych podzespołów Procesor, płyta główna, pamięci ram i karta graficzna budżet 1500-2000 zł, proszę o 2 zestawy do 1,5 i do 2 tysięcy, wszystko nowe i kończymy ten temat.

 

 

Edit:

 

Chyba masz rację i tak też uczynię.

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Reanimuję temat, ponieważ następują małe zmiany. GTX 460 Evga okazał się wadliwą kartą co potwierdził sprzedający, co więcej podejmę ryzyko kupna karty po raz kolejny z nieco zwiększonym budżetem do 350 zł, więc proponujcię.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Na ten moment poszły 2 zapytania o kartę His Radeon 7850 2 Gb i MSI Radeon 7870 2 GB na jedną otrzymałem odpowiedz, ale nie satysfakcjonującą w postaci wyznacznika sprawnej karty (7850) w teście windowsa:-) Poprzednio, gdy kupowałem kartę i była sprawdzana w 3DMark06 okazała się wadliwa, więc tutaj tym bardziej mam wątpliwości, choć cena dosyć atrakcyjna 329 zł za Radka 7850.

 

His Radeon 7850 2 gb - 329 zł

 

http://allegro.pl/his-hd-7850-radeon-2gb-gddr5-karta-graficzna-i6465540801.html

 

MSI Radeon 7870 2 gb - 380 zł

 

http://allegro.pl/his-hd-7850-radeon-2gb-gddr5-karta-graficzna-i6465540801.html

 

Generalnie jeżeli ktoś ma do sprzedania z forum Benchmarka kartę pokroju Radeona 7850/70 i zgodzi się na allegro i przesyłkę za pobraniem, to można oferty składać na pw.

 

Edit:

 

Najpóżniej na kartę zdecyduję się do poniedziałku do wieczora.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie ma znaczenia, czy to będzie GTX, czy Radeon, dlatego, że tak naprawdę interesuję mnie 1 tytuł gry "Dead by Deadlight' Gra za specjalnych wymagań nie ma i myślę, a wręcz jestem pewien, że Phenom + Radeon 7850 sobie z tą grą poradzi, niezależnie od tego, czy procesor w jakiś sposób nie wykorzysta potencjału Radeona, czy też GTX. Generalnie nastawiam się na zmianę procesora, płyty i pamięci ram, ale nie wcześniej, jak po premierze nowych procesorów Zen.

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...