Skocz do zawartości

Używana Karta graficzna - Budżet 250 zł


Recommended Posts

Ale masz świadomość że stare laptopy cierpią na to samo co stare karty graficzne do komputerów stacjonarnych ?

 

Właśnie mam obawy co do starych/używanych laptopów. Myślę, nad tym, aby sprzedać obecny komputer, dołożyć i kupić nowego laptopa, tylko problem polega na tym, że na laptopach zwyczajnie w świecie się nie znam, ponieważ nigdy nie korzystałem z nich.

 

Edit: Jeżeli chodzi o nowego laptopa, to jaka kwota wchodzi w grę? 2000 - 2500 zł?

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

@up no to już ci mówię że laptop nowy za 1500zł będzie w najlepszym razie tak samo lub prawie tak samo wydajny jak twoja obecna stacjonarka ale niestety w grach będziesz miał na takim laptopie nowym za 1500zł wydajność 2/3 tego co masz teraz na stacjonarce (i to już kupując lapka tańszego bo bez systemu za te 1500), o czym z resztą pisałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

@up no to już ci mówię że laptop nowy za 1500zł będzie w najlepszym razie tak samo lub prawie tak samo wydajny jak twoja obecna stacjonarka ale niestety w grach będziesz miał na takim laptopie nowym za 1500zł wydajność 2/3 tego co masz teraz na stacjonarce (i to już kupując lapka tańszego bo bez systemu za te 1500), o czym z resztą pisałem wyżej.

 

Kwota 2000 - 2500 zł za nowego Laptopa do gier, a w zasadzie pod jeden tytuł " Dead by Deadlight" wystarczy? Jutro odpowiem na kolejne posty, bo od wczoraj po ok 30 godzinnych bojach z GTX mam już serdecznie dość komputerów:-)

Link to post
Share on other sites

Za 2,5k już w coś dało by się na tym lapku pograć... przez 1-2 lata a potem nic w nim nie wymienisz i nie dokupisz. Do tego pamiętaj że laptop jest mały, ma małe radiatorki i wiatraki i w ambitniejszych grach dość szybko się to grzeje. A no i w nowym laptopie masz zawsze tylko 6 miesięcy (rzadko się zdarza więcej) gwarancji na baterię. A no i laptopa od przenoszenia dość łatwo popsuć (choć to też zależy kto jak się z tym obchodzi).

Musisz sobie sam odpowiedzieć czego chcesz, czy chcesz być mobilny i mieć laptopa na którym da się coś od biedy porobić (w sensie pograć)? Czy chcesz mieć komputer do grania.
Co do laptopów to podpowiem ci, one zawsze są o conajmniej 1 generację słabsze od stacjonarek ( a przynajmniej tak było dopóki intel nie wprowadził najnowszych procków mobilnych, a nvidia nie wprowadziła mobilnych pascali ) a w przypadku gdy kupujesz laptopa ze średniej lub niskiej półki to nawet 2 generacje albo i 4 w przypadku budżetówek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@joggy -  Będę się zastanawiał nad tym wszystkim.

 

Mam o tyle o ile dobrą informację, że mam możliwość ściągnięcia mojego starszego komputera, którego oddałem dla moich chrześniaków.

 

Specyfikacja komputera:

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E6550 2,33 ghz

 

Płyta główna: GA-P35-DS3L Gigabyte

 

Ram: Patriot 2x1 2 GB GB 800 mhz CL 5

 

Karta graficzna: 8600 GTS 256 mb

 

Dysk Twardy: Samsung 320 GB Sata 2 7200 rpm 16 mb

 

Nagrywarka - Jakiś Natec

 

Obudowa Tracer z wbudowanym zasilaczem 400 W

 

Komputer prawdopodobnie odbiorę pod wieczór przed po 20

 

Monitor 17 calowy Sony

 

 

I teraz takie pytanie co i jak powinnienem sprawdzać?

 

Edit:

 

Jakiś inny dobry program wart polecenia do sprawdzenia dysku twardego po za HD Tune znacie?

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

A i jeszcze ci podpowiem między laptopem a stacjonarką co do różnic. Teraz masz monitor FullHD ( 1920 x 1080 ) w stacjonarce ale jak kupisz laptopa za 1500 czy nawet 2500 to będziesz miał matrycę HD czy HD ready ( 1366 x 768 ) w dodatku błyszczącą i działającą w świetle słonecznym jak lustro w którym będziesz się przeglądał.  Nie jestem pewny ale z pół roku temu jak sprawdzałem laptopy nowe w cenie 2000-2500 to chyba z 1-2 laptopy miały Full HD ale reszta laptopa była dość słaba lub przeciętna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Fenio - Chyba jednak coś z dyskiem nie tak jest. Pobrałem program HD Tune Pro i wrzucę ci zawartość.

 

(05) Reallocated Sector Count

 

(C5) Current Pending Sector

 

(C6) Offline Uncorrectable

 

(C7) Inteface CRC Error Count        Current 200 Worst 170 Threshold 0 Data: 10670 <----  Status: attention

 

 

Dodatkowo pojawił się błąd w postaci.

 

(B8) End To End Error Detection            Current 1 Worst 1 Threshold 99 Data: 190<------ Status: failed     

 

Error! Treshold reached. Replacing the hard drive recommended               
 

Z tych 4 najważnieszych - na ostatnim pokażuję bardzo dużą ilość błędów komunikacyjnych, czyżby chodziło o kabel sata?

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

@joggy - Jak duże znaczenie w postaci tego błędu może mieć wpływ na działanie karty graficznej? (C7) może powodować konflikt pomiedzy kartą a dyskiem? Na płycie głównej mam 4 wejścia, więc może zmienie i na płycie i od zasilacza?

Link to post
Share on other sites

Błędy "End To End Error Detection" też mogą być spowodowane wadliwym kablem SATA i od jego wymiany należałoby zacząć. Zrób krótki test smart (Short Self Test), powinno wykryć problem z crc pomiędzy kontrolerem a dyskiem. Potem zmiana kabla i ponownie krótki test.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.dobreprogramy.pl/Hard-Disk-Sentinel-Pro,Program,Windows,41755.html

Menu DYSK / autotest krótki. Gdyby nie wykryło błędów to spróbuj na autotest rozszerzony, nie wiem tylko czy ta opcja jest dostępna w wersji demo. Lub SeaTools o ile obsługuje Twój dysk. Można też użyć darmowego mhdd ale ten program nie należy do prostych w obsłudze. Jeśli test SMART jest problemem możesz też po prostu wymienić kabel sata i sprawdzić czy problemy z instalacją sterowników nadal występują.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.dobreprogramy.pl/Hard-Disk-Sentinel-Pro,Program,Windows,41755.html

Menu DYSK / autotest krótki. Gdyby nie wykryło błędów to spróbuj na autotest rozszerzony, nie wiem tylko czy ta opcja jest dostępna w wersji demo. Lub SeaTools o ile obsługuje Twój dysk. Można też użyć darmowego mhdd ale ten program nie należy do prostych w obsłudze. Jeśli test SMART jest problemem możesz też po prostu wymienić kabel sata i sprawdzić czy problemy z instalacją sterowników nadal występują.

 

Test zwykły w wersji nie wykazał żadnych błędów. Natomiast, jeżeli chodzi o test rozszerzony, to niestety nie jest dostępny w wersji demo. Przy SeaTools wymaga Net Framework. Z tym ostatnim, to może sobie jednak daruję. W tym momencie karty graficzna została odpięta, a system ponownie został postawiony na nowo.

 

Wieczorem będę miał dysk ze starszego komputera i będę próbował na innym dysku.

 

Wklejam treść z programu Hard Disk Sentinel, po teście zwykłym nic nie wykazało, a to poniżej jest z głównej strony tego programu

 

Wyst

ąpiło 190 błędów podczas przesyłania danych.

W tym momencie gwarancyjna wymiana dysku nie jest jeszcze mo

żliwa, jedynie można to będzie zrobić, jeżeli zdrowotność dysku będzie się obniżać.

Problem wyst

ąpił w komunikacji pomiędzy dyskiem a hostem 41341 raz(y).

W przypadku nag

łego zdarzenia systemowego, restart, niebieski ekran śmierci, niedostępny plik(i)/folder(y), zaleca się sprawdzenie danych oraz kabli zasilających, podłączenia - i jeżeli to możliwe, wypróbować inne kable, aby zapobiec dalszym problemom.

Wi

ęcej informacji: http://www.hdsentinel.com/hard_disk_case_communication_error.php

Zaleca si

ę regularne sprawdzanie dziennika dysku. Wszystkie nowe znalezione problemy będą w nim zarejestrowane.

Zaleca si

ę stałe monitorowanie stanu dysku twardego.

 

 

Edit:

 

Ważna rzecz jeszcze za czasów Radeona 6870 pojawiał się błąd w postaci " Please disk error occurept", czy jakos tak i dopiero po zmianie kabla sata od zasilacza mogłem uruchomić komputer ponownie. Wydaję mi się, że to jednak coś z dyskiem.

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Ok, błędy są pomiędzy kontrolerem i dyskiem i wyświetla błędy CRC sprawdziłem programem smartmoontools, to samo wyświetla innym programem Hard Disk Sentinel Pro w takim razie, tak jak wspomniałem wyżej, będę próbował z dyskiem z poprzedniego komputera póżnym wieczorem.

 

Ważna rzecz jeszcze za czasów Radeona 6870 pojawiał się błąd w postaci " Please disk error occurept", czy jakos tak i dopiero po zmianie kabla sata od zasilacza mogłem uruchomić komputer ponownie. Wydaję mi się, że to jednak coś z dyskiem.

 


Aktualizacja:

 

Po zmianie kabla sata od zasilacza pojawiły się błędy CRC i zawieszenie komputera.

 

Link do zdjęcia:

 

https://zapodaj.net/3cdd51e8ee694.jpg.html

 

2 Kabel nie pokazuję już tych błędów w programie Hard Disk Sentinel Pro. Pozostały do sprawdzenia jeszcze 2 kable.

Link to post
Share on other sites

Zmień kabel sygnałowy SATA, nie kabel zasilający. 

 

Ale taki kabel, który prowadzi z dysku do płyty głównej mam tylko 1;/ + ten, który idzie z CD-Rom do płyty głównej. Po za tym czekam na dowiezienie drugiego komputera, być może tam będzie kabel, powinnien być + inny dysk. Samsung 320 GB Sata 2 7200 rpm 16 mb

Link to post
Share on other sites

W tej chwili jestem na starym/nowym dysku z drugiego komputera i kończę instalację w raz ze sterownikami , ale na ten moment pozostałem przy kablu, który teoretycznie może być wadliwy.

 

Aktualizacja:

 

HD Tune Pro i Hard Disk Sentinel Pro nie wykazuję błędów o których wcześniej pisałem. W takim bądz razie podpinam kartę GTX 460 i instaluję sterowniki.

 

 

Aktualizacja:

 

Po zainstalowaniu sterowników od GTXa na poprzednim dysku twardym zatrzymało się na Net Flamework. Generalnie w programach w/w wszysto jest ok, równiez przy instalacji sterowników nie zatrzymało się na Net Flamework i wszystko przebiegło pomyślnie. Niestety po zrestartowaniu komputera kod 43 dalej sie pojawia i nie chce zmienić rozdzielczości. Nie wiem już gdzie leży problem, ale chyba mozna zaryzykować stwierdzenie, że karta graficzna jest wadliwa;/ A jak wy to widzicie?

 

P.S Próba wykonana na zmianie 3 kabli sata z obecnego jak i poprzedniego komputera. Mam jeszcze 1, którego nie sprawdzałem, ale nawet nie zamierzam;/

 

Aktualizacja:

 

Macie jeszcze jakieś pomysły, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Płyta główna, zasilacz, karta graficzna? Po za tym system windows nie chcę mi wyszukać aktualizacji, zawsze po zainstalowaniu systemu, wyszukiwałem aktualizację i je instalowałem, a teraz nie chcę. Windows 7 Ultimate 64 bit. Generalnie jeszcze mam koło siebie drugi monitor, może go przepiąć i spróbować na nim?

 

P.S Jeżeli nie uda się nic zrobić, to karta jutro do południa zostanie odesłana, także ostatni dzień na to, aby coś jeszcze popróbować.

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...