Skocz do zawartości

Używana Karta graficzna - Budżet 250 zł


Recommended Posts

 

 

@Funkie,To może podaj mu linka do allegro z takim R7770 na gwarancji. Tylko realną gwarancją producenta lub firmy która kartę sprzedaje.

 

Nikt nie pisał o nówce sztuce.

Jednak pojawiają się jeszcze karty z gw. producenta po wymianie w serwisie.

Aktualnie są dwie karty z miesięczną gwarancją, a to już dużo.

http://allegro.pl/asus-radeon-hd7770-1gb-ddr5-gwarancja-i6414596653.html

http://allegro.pl/gigabyte-hd7770-oc-1gb-gddr5-hdmi-sklep-gwarancja-i6410632048.html

 

Na tamte antyki mało kto daje nawet rozruchową.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza oferta to gwarancja pisemna ale od sprzedającego który nie sprzedaje jako firma, taka gwarancja to fikcja. Druga oferta jest od firmy z normalną gwarancją ale cena 300zł plus wysyłka. Autor tematu jednak już wybrał GTX 570.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Sprzedający niestety zrezygnował ze sprzedaży GTX 570 w cenie 200 zł za którą sobie życzył. Temat można powiedzieć powraca, ale z nieco innym problemem, ponieważ kartę już nabyłem wczoraj (GTX 460 Evga 192 bit) i niestety po zainstalowaniu najnowszych sterowników i uruchomienia gry Dead by Deadlight pojawił się taki chwilowy nie przerwany sygnał, zrestarwało mi komputer i zmieniło rozdzielczość.  W urządzeniu menadzera pojawił się wykrzyknik przy karcie z kodem 43(komunikat Blue Screen), próbowałem już niemal wszystkiego, po przedmuchanie gniazda, instalacji systemu Win 7 32 bit, 64 bit, przeinstalowaniu sterowników i nic nie pomaga;/ Może ktoś miał podobny problem i udało mu się rozwiązać sytuację? Czy w/g was sprzedający sprzedał mi uwaloną kartę?

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Pokaż linka do aukcji od kogo kupiłeś. Być może kupiłeś właśnie wygrzaną kartę. Co do diagnozy trudno powiedzieć, jedno długie bipnięcie nie wiem czy nie oznaczało np. źle włożonej karty w slot. Fajnie by było jakbyś wpisał też dokładną treść komunikatu błędu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do komunikatu błędu wyświetlił się tylko raz i nie wiem, gdzie szukać tego komunikatu niestety;/ Wyświetliło napis blue screen i inne jakieś. Kartę wkładałem także do drugiego gniazda na tej płycie, także małe szanse na to, abym żle kartę włożył. Ogólnie sprzedający sprzedawał także karty uszkodzone i te sprawne, zakładam, że karty były amatorsko naprawiane;/

 

Przy okazji jestem świeżo po przeinsatalowaniu systemu i teraz nawet sterownik przy instalacji się zawiesza i nie idzie dalej na wersji 32 bit poszło na 64 teraz nie;/

 

Link: http://allegro.pl/show_item.php?item=6411567154&snapshot=MjAxNi0wOC0xNlQxNjo0MDo0MVo7YnV5ZXI7MzU1N2VhNzcxNWE0NzJmZDNkYmYyMzRlY2QwYThlN2NmODgyOTlkMzBiZTY4NTNjYjRlZWY5NGM1YzIyYWU1OQ==

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

@@Lowrey,

Przed instalacją karty na świeżym systemie zainstalowałeś "AMD all in 1 driver" ?

 

http://www.asrock.com/mb/AMD/880G%20Pro3/?cat=Download&os=Win764 

 

@ Fenio - All in 1 driver nie, tylko wybrane? coś żle tutaj mogłem zrobić?

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Sytuacja na ten moment się nie zmieniła tzn po kolejnej instalacji systemu kartę widzi dalej z błędem 43 i co więcej pojawił się już wcześniej o czym nie wspomniałem błąd z kontrolerem uniwersalnej magistrali szeregowej USB kod 28. Sterowniki nie są tutaj zainstalowane? 

 

Wklejam z GTX identyfikator sprzętu i chyba zarazem komunikat o który wcześniej prosiłeś @joggy

 

PCI\VEN_10DE&DEV_0E22&SUBSYS_13703842&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_0E22&SUBSYS_13703842
PCI\VEN_10DE&DEV_0E22&CC_030000
PCI\VEN_10DE&DEV_0E22&CC_0300
 

 

@Fenio - Ale nie mogę zainstalować sterowników AMD i do GTX chyba, tak? wcześniej instalowałem od AMD i chwile póżniej do GTX i tych drugich nie mogłem zainstalować i się zawieszały;/

 

 

@ joggy - Nigdy tego nie robiłem i nie chce próbować, bo skończy się martwą płytą.

 

@CrisPell - Nie mam pojęcia jak skorzystać z tego programu. W Obecnej chwili jestem na zintegrowanej karcie graficznej z płyty głównej:-)

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

AMD all in 1 musisz zainstalować by mieć wszystkie sterowniki chipsetu usb itd... a potem na końcu jak wszystkie sterowniki ci się zainstalują to instalujesz sterowniki od GTXa.

Co do aktualizacji bios płyty głównej, niektóre płyty główne mają tak że obsługują nowsze karty graficzne i/lub procesory dopiero od pewnej nowej wersji bios. Ja np. gdybym swojej płyty głównej nie zaktualizował biosa który był fabrycznie do najnowszego to po włożeniu np. GTX 1080 mógłbym mieć to samo co ty, czyli albo by nie widział karty albo nie chciał ruszyć.
Aktualizacja bios trwa 5-10 minut i nic się nie stanie złego płycie, o ile nie wyłączy ci się nagle prąd w trakcie aktualizacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@joggy - Ale ja grałem na tej karcie przez ok 1 godzine w Dead by Deadlight, następnie wyłączyłem komputer i ponownie uruchomiłem grę i po ok 15 minutach wyrzuciło mi wspomniany błąd z komunikatem Blue Screen, to chyba oznacza, że nie musze robić up biosu, bo wtedy wówczas w ogóle gry by mi nie uruchomiło. Generalnie po zainstalowaniu sterowników AMD all 1 driver błąd z magistralą USB zniknął, tylko niestety w tej chwili nie jestem w stanie zainstalować sterowników do GTX, bo stoi w miejscu od paru minut na " Trwa pobieranie i instalowanie Microsoft.Net Framework. Zajmię to nieco czasu" Mam czekać? czy co robić, bo już nie wiem?

Link to post
Share on other sites

Na świeżym systemie wszystko powinno się instalować bez problemów zaczynając od sterowników do chipsetu AMD, potem do grafiki. Jeśli masz problemy z Net Frameworks to nie wynikają one od karty graficznej tylko jakichś innych błędów w twoim systemie (HDD w 100% sprawny ? ). Jeśli nadal nie możesz zainstalować tego Net'a to spróbuj użyć narzędzia MS do jego naprawy NetFxRepairTool.exe https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30135

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na ten moment wygląda to w ten sposób, że zaintstalowałem nowy system, następnie zainstalowałem AMD all in 1 driver, kolejno sterowniki do GTXa, które udało się zainstalować korzystająć z opcji wyboru składników po za zainstalowaniu tego wszystkiego żadnych błędów nie było i GTX pisało to urządzenie działa poprawnie, lecz po zrestartowaniu komputera przed uruchomieniem już systemu na chwilę tak jakby monitor wszedł w stan skazy, led zaświecił się na czerwono i pisało tryb oszczędny(może mieć to jakiś wpływ?) dalej już poszedł i niestey dalej wyświetla kod 43 przy karcie graficznej w urządzeniu menadzera. Co jeszcze mogę zrobić ? przeinstalować na Windows XP i spróbować tam coś pokombinować? zmienić kabel od monitora?

 

Net Flamework 4,5 udało się zainstalować.

 

P.S z HDD chyba nie ma problemu, żadnych błędów nie stwierdzono w HD tune.

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites
przeinstalować na Windows XP i spróbować tam coś pokombinować?

Jeśli masz taką możliwość to raczej na 8.1 lub 10. Chyba że tylko dla testów ten XP.

A może masz jakiegoś kolegę z geforce i mógłbyś podmienić dla testów na twojego w jego PC ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety nie jestem w stanie nic zrobić. Generalnie wszystko wygląda ok do momentu zrestartowania komputera i ponownego pojawienia się błędu w postaci kodu 43. Nie jestem w stanie nawet zlokalizować przyczyny takiego stanu rzeczy;/ W takiej sytuacji będe się starał skontaktować ze sprzedawcą karty i odzyskaniu pieniążków. 

 

Z programu bleescreenview nie jestem w stanie skorzystać, bo nie mam żadnego pliku dmp, Bluescreen pojawił się tylko w formie treściwej i z jakimś błędem, a nie w formie niebieskiego ekranu.

 

Mam pytanie odnośnie laptopa, czy za ok 1500 złotych jestem w stanie kupić laptopa do gier? Oczywiście nie chodzi o najnowsze tytuły, a konkretnie o jeden w postaci Dead by Deadlight? Komputery stacjonarne zaczynają mnie już powoli męczyć i głęboko zastanawiam się nad zmianą na laptopa.

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

A mówiłem nie kupuje się już GTX 4xx i 5xx to jedno, ale zrobiłeś jak uważałeś. Chociaż tu trudno powiedzieć jednoznacznie dlaczego tak ci się to dzieje z tą grafiką.

Laptop do gier za 1500zł to chyba tylko używany. Bo jeśli kupiłeś tego GTX 460 bo do tej gry był wpisany w minimalne to od razu mówię że nowy laptop za 1500zł będzie chodzić równie dobrze albo nawet gorzej w grach.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ale podjąłem to ryzyko i niestety zawsze pod górkę w moją stronę. Generalnie zobaczę, czy uda się porozumieć ze sprzedającym, teoretycznie udzielił gwarancji, takiej zwyczajnie napisanej na aukcji czyt: udzielam 60 dni gwarancji:-)  

 

I jeszcze jedno, jeżeli jest ktoś w stanie wycenić mój obecny sprzęt, to bardzo bym o to prosił:

 

Specyfikacja komputera bez karty graficznej....

 

 

CPU: AMD Phenom x4 955 3,2 ghz Black Edition
Cooler: Scythe Ninja 3@Scythe Slip Stream x120@Arctic Cooling MX-4|
Mobo: AsRock 880G PRO3
HDD: Seagate Barracuda 500 GB 7200,12
Ram: GoodRam 2x2 GB 1333Mhz Cl9
DVD: LG GHNS50
GPU: Asus HD Radeon 6870 DirectCU 915/1050&
PowerSupply: Fortron 600W Aurum + 80 Gold
Case: Fractal Black Pearl R3 + x3 120 Revoltec Dark Led Blue+ x2 120 Fractal Design

LED: LG Flatron E2260V-PN 21,5/23

+ Głośniki Logitech x - 230
 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze wyceniam, ale tak na oko i na szybko sam komputer nie licząc monitora i głośników to jakieś... około 800zł? Może nawet licząc optymistycznie 900.
Monitor wart jest w okolicach 200-300zł. Głośniki nie mam pojęcia...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...