Skocz do zawartości

Używana Karta graficzna - Budżet 250 zł


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuję karty graficznej w przedziale cenowym 250 zł. Możliwie najwydajniejsza za tą kwotę.

 

Specyfikacja Komputera:

 

Procesor - Amd Phenom x4 955 3,2 ghz

Płyta Główna - AsRock 880g Pro 3

Pamięci - Goodram 2x2 4 Gb 1333 mhz

Zasilacz - Fortron 600 W Aurum + 80 Gold

 

Zastosowania - Gry, ogólnie poszukuję karty do gry Battlefield 1, Dead By Deadlight, MK X, Diablo, Patch OF Exile, zależy mi w szczególności na taj pierwszej grze BF1.

 

Moja Propozycja karty: GTX 470, GTX 560 TI,  GTX 570, Radeon 6950 2 GB, tylko nie wiem na którą z nich się zdecydować:-) Może coś innego? czekam na wasze propozycję

 

P.S GTX 470, do której z w/w kart można porównać pod względem wydajności?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przy Battlefield 1 to z góry ci uprzedzam, nie karta będzie ograniczeniem wydajności, tylko procesor i wolne Ramy. Zwłaszcza w multi. Podobnie w Diablo 3. Sam to przechodziłem. Także jeśli nie masz w planach zmiany płyty głównej i CPU to staraj się ograniczyć do kart GeForce, żeby zminimalizować narzut sterowników na wydajność.

Co do kart, to tutaj masz przydatną listę wraz z możliwością porównania:
http://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php

 

A tutaj z kolei hierarchia GPU:
http://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
GTX 470, GTX 560 TI, GTX 570

To są bardzo fajne karty jednak uprzedzam, w seriach GTX 4xx i 5xx możesz trafić na sztukę która jakiś czas po zakupie ci poprostu padnie. Te karty mają swoje lata i są już trochę wyeksploatowane i mają dziś wyższe temperatury niż gdy były nowe i typowa zmiana pasty nie pomaga. A wszystko to prowadzi do tego że prędzej czy później te karty albo przestaną działać albo będą miały artefakty. Jest ich też trochę na Allegro po amatorskich naprawach.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@ ReznoR- Odnośnie Battlefield 1, po alpha testach pojawił się właśnie test z Phenomem podkręconym do 3,7 Ghz i Gtx 960, jednak widać, że procesor jest bardzo obciążony, ale chyba w ostatecznym rozrachunku może być i zgadzam się ramy są bardzo wolne, więc nie wiem, czy je wymieniać?

 

 

@ Joggy - Zdaję sobie sprawę, że to są już stare konstrukcję i również zdaję sobię sprawę z tego, że niektórzy użytkownicy allegro nabywają uszkodzone karty właśnie tego typu i robią tzw "wypiekanie" a może się uda i sprzedam z zyskiem. Generalnie ze starszymi konstrukcjami należy szczególnie uważać na portalu allegro.

 

Link to post
Share on other sites

Aha, chodziło ci o Battlefield 1... jeszcze lepiej... a ja niewiem czemu, ale mówiłem o Battlefield 3 :D Nawet tam wtedy Phenom II miał problem.

W tym filmiku dobrze widać z czym będzie problem. Engine może i jest bardzo dobrze zoptymalizowany, ale nadal będą spadki do poniżej 30 FPS, i granie przy maksymalnie obciążonym CPU nie będzie komfortowe. Użycie karty graficznej (GTX 960) na tym procesorze skacze między 25% - 50%... na Low! I to przy 3,7 GHz. To że karta grafiki nie jest tam wykorzystana nawet w połowie, to mniejsza, ale to o te spadki FPS i te "rwania" obrazu chodzi właśnie najbardziej. W single może być lepiej (tak było u mnie w BF3), ale też wcale niekoniecznie. Warto wspomnieć, że to karta GeForce, także na jakimś Radeonie byłoby jeszcze gorzej.

Twoja płyta główna obsłuży max Ramy o szybkości 1866 MHz. Ja bym celował w minimum 2133 MHz, więc niewiem czy jest sens dokupować Ramy 1866 do tej płyty jak płytę i procka kiedyś na 100% wymienisz, bo już chyba czas najwyższy na to. Jak Phenom II X4 już ledwo starczał do multi BF3, która to gra wyszła 5 lat temu...

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czekam na odpowiedz od użytkownika allegro w sprawie Zotac GTX 470 AMP za 200 zł, jeśli się zgodzi, to chyba warto kupować w szczególności, że jest z tego samego miasta:-)

 

P.S 200 zł za Zotac GTX 470 to rozsądna cena? czy warto po negocjować?

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz chyba ciekawszą ofertę niż tą domową grzałkę ze starej i gorącej serii Fermi:
http://allegro.pl/gigabyte-geforce-570-gtx-1280mb-soc-845mhz-i6402461611.html
a śrubkę zawsze można sobie dokupić.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc szukam najwydajniejszej karty w tym budżecie na ten moment wypada to na GTX 570. Generalnie nastawiam się na zmianę procesora, płyty głównej i oczywiście pamięci ram nie wcześniej jak po premierze procesorów Zen i chyba nie ma co kalkulować, czy to będzie GTX, czy Radeon w tym momencie. W obecnej chwili celem stał się Radeon 5870, tylko nie wiem, czy amd nie przestało już wspierać serii 5xxx?

 

 

P.S Nie udało się porozumieć w sprawie GTX 470 od Zotaca.

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc szukam najwydajniejszej karty w tym budżecie na ten moment wypada to na GTX 570. Generalnie nastawiam się na zmianę procesora, płyty głównej i oczywiście pamięci ram nie wcześniej jak po premierze procesorów Zen i chyba nie ma co kalkulować, czy to będzie GTX, czy Radeon w tym momencie. W obecnej chwili celem stał się Radeon 5870, tylko nie wiem, czy amd nie przestało już wspierać serii 5xxx?

 

 

P.S Nie udało się porozumieć w sprawie GTX 470 od Zotaca.

 

Radeon 5xxx,6xxx nie są w 100% wspierane. A co do GTX to Nvidia nie wiem czy już nie wykluczyła nawet 960,970 itp. przydajmniej tak podawali tutaj na forum.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc szukam najwydajniejszej karty w tym budżecie na ten moment wypada to na GTX 570. Generalnie nastawiam się na zmianę procesora, płyty głównej i oczywiście pamięci ram nie wcześniej jak po premierze procesorów Zen i chyba nie ma co kalkulować, czy to będzie GTX, czy Radeon w tym momencie. W obecnej chwili celem stał się Radeon 5870, tylko nie wiem, czy amd nie przestało już wspierać serii 5xxx?

 

 

P.S Nie udało się porozumieć w sprawie GTX 470 od Zotaca.

Seria hd 5xxx i gtx 5xx to juz przewaznie stare karty ktore sa juz slabe i calkowicie bez gwarancji.

Takie kupowanie trupa.

Link to post
Share on other sites
Seria hd 5xxx i gtx 5xx to juz przewaznie stare karty ktore sa juz slabe i calkowicie bez gwarancji. Takie kupowanie trupa.

Co innego proponujesz do 250zł ? Nie każdego stać na sprzęt za grube tysiące a do 250zł wybór jest mocno ograniczony. Nowe karty to co najwyżej GT730 na 64bitowych pamięciach. Jaka cena taka jakość, nie można wymagać w tym budżecie GTX750 z gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Przy tej cenie poprzestałbym na czymś "żywym".

http://allegro.pl/gigabyte-7770-1gb-i6388979029.html

 

Albo tutaj coś ciekawego:

http://olx.pl/oferta/radeon-asus-7850hd-directcu2-2gd5-CID99-IDgQvuz.html#5f44aa2424

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Ale nieeee do Phenooooma :/

chyba że "na przyszłość" (i to w miarę szybką przyszłość)

 

A właśnie, że do Phenom'a ja miałem R9 270 (7870) z tym procesorem i hulało.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co innego proponujesz do 250zł ? Nie każdego stać na sprzęt za grube tysiące a do 250zł wybór jest mocno ograniczony. Nowe karty to co najwyżej GT730 na 64bitowych pamięciach. Jaka cena taka jakość, nie można wymagać w tym budżecie GTX750 z gwarancją.

Nawet 7770 bedzie lepszy niz juz te antyczne konstrukcje.

Przynajmniej bedzie na gwarancji i z wsparciem sterownikow.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temat można uznać za zamknięty, Wczoraj póżnym wieczorem udało się upolować GTX 570 od Evga (Kup teraz) za równe 200 zł + koszt wysyłki 15 zł. Dziękuje wszystkim za propozycję kart i udzielaniu się w temacie!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...