Skocz do zawartości

Problem ze startem komputera...


Recommended Posts

Witam,

Mam pewien problem, a mianowicie. Dzisiaj rano włączyłem kompa, wszystko normalnie wystartowało, póki nie włączyłem gry. W tym momencie komp gwałtownie zgasł jakby zabrakło prądu. Nie zastanawiając się wiele powtórzyłem czynność i znów to samo. Komputer wyłączył się w identyczny sposób jak za pierwszym razem z tym, że nie mogłem uruchomić go przez przycisk power (zarówno przycisk power, jak i reset przestały reagować, diody od zasilania i dysku również nie działają)

 

Pecet startuje tylko poprzez wciśnięcie przycisku mem. test znajdującym się na MOBO.

 

Sprzęt jaki posiadam.

 

AMD Phenom II X2 555 Black Edit /3.2GHz, L3 6MB, 80W + chłodzenie Scythe Mugen

Asus M4A89GTD PRO /AMD 890GX

Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value

Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda

MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 1GB DDR5 /256bit

Chieftec GPS-550AB A

 

Dodam jeszcze, że dociskałem wszystkie kabelki, resetowałem bios oraz próbowałem wystartować komputer z odpiętym dyskiem/grafiką oraz na innym HDD lecz bez skutku.

W tym momencie również mogę naciskać sobie do woli przycisk power i reset komputer nie wyłącza się, ani nie resetuje.

 

http://img228.imageshack.us/img228/5392/kompe.jpg

 

Screen w IDLE.

Link to post
Share on other sites

Jak sie procesor kreci czy normalnie sprawdz zasilacz moze za mało moc daje i juz jego zywot sie konczy.Sprawdz podłaczenia kabli do plyty głownej.Dobrze by było sprawdzic kazdy element kompa pojedynczo i na innej płycie głownej .Ale na poczatek sprawdz moze zasilaczu innym co by sie działo.

 

I tez moze tak sie tez robic jesli pasta na procesorze jest zuzyta czy tam temperatury dostaje procek to bendzie sie wyłanczał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...