Skocz do zawartości

Pomoc w stworzeniu CV


Recommended Posts

Witam, jako iż zaczynam szukać pracy chciałbym się poradzić w kwesti napisania CV,

A więc od poczatku, skończyłem technikum informatyczne, mam dyplom technika, po szkole 2 lata nigdzie nie pracowałem, wykonywałem naprawy komputerów w domu . Zabieram się za pisanie CV, nie mam doświadcznia więc musze wyeksponować inne informacje. W szkole w 3 klasie miałem miesiąc praktyk w sklepie komputerowym.

Tak więc mam aktualnie takie sekcje w cv:

Wykształcenie (tutaj technikum nazwa itp)

Doświadczenie zawodowe (tutaj praktyka w sklepie).

 

No i teraz najważniejsze chce wyeksponować reszte, dlatego chciałbym napisac tam np:

-prace dorywcze z zakresu usług informatycznych (czyli to iż naprawiałem wiele sprzętu w domu, miałem grono klientów itp)

- współudział w rozwoju portalu o tematyce komputerowej ( pełnie jedną funkcje na danym forum ale nie wiem czy warto wpisywać to do cv)

 

Jeśli mam te dwie wiadomości wyżej wpisywać w cv to do jakiej sekcji? sekcja inne?

Oraz gdzie wpisywać swe umiejętności? naprawe komputerów , znajomość systemów itp itd sekcja dodatkowe umiejętności?

 

Prosze o wyrozumiałość i pomoc żeby to jakoś wyglądało :)

Link to post
Share on other sites

Jakiej pracy szukasz?

 

Jak najbardziej naprawy kompow powinieneś wpisać w doświadczenie.

II sekcja - doswiadczenie

Iii sekcja - wyksztalcenie

 

CV zacznij i eksponuj najmocniejsze strony

To Ty musisz zdecydować która to będzie sekcja

 

Nie ma jednego szablonu cv

Link to post
Share on other sites

Zostaw serwis w spokoju. Kasa jak na IT bardzo mała, a konkurencja i odpowiedzialność duża. Interesuj się tworzeniem oprogramowania - czy to programowaniem, testowaniem, czy analizą. Łatwiej o pracę i zarobki dużo większe.

Link to post
Share on other sites

zeby zalozyc firme potrzebowalby jakis kapital na poczatek poza tym moze sie nie czuje na silach.

 

Jesli mieszkasz na wsi, to ja bym na Twoim miejscu albo jesli masz jakies oszczednosci wyjechac do duzego miasta i tak na poczatek lapal sie jakiejkolwiek pracy byle przezyc, ale w miedzy czasie sie rozwijal w kierunku informatyki, jesli jestes mlody i Cie do tego mega ciagnie to zainteresuj sie programowanie, marketingiem intrnetowym itd. naprawde nie musisz miec w tym kierunku wyksztalcenia jesli masz samozaparcie to wszystkiego sie sam anuczysz, ale na to potrzeba tez duzo czasu. Jednka wolalbym 4 lata pracowac na kasie w biedronce a po pracy zasuwac przed monitorem, niz 4 lata pracowac w jakims serwisie i nie miec zbyt duzych perspektyw na przyszlosc. 

 

Jesli jednak musisz zostac na wsi poki co bo krucho z kasa, to ja bym porozwieszal ogloszenia na slupach, w sklepach typu kaufland gdzie jest tablica z ogloszeniami, tak samo dal ogloszenie do lokalnej gazety, ze zlozysz komus komputer,  ze pomozesz naprawic, oraz bardzo wazne reklamowalbym sie, ze pomoge starszym osobm w nauce oblsugi komputera. Bralbym wtedy jakas tam kwote za godzine i im wszystko pokazywal krok po kroku, mnostwo znajomych mojej mamy potrzebuje takiej pomocy, rodzice czy wnuki nei maja cierpliwosci, a tutaj jesli mialbym ku temu predyspozycje fajnie mogloby sie to roziwnac mam nadzieje, plus nie skup sie na jednym miescie tylko na kilku w okolicy. 

 

Najwazniejsze zeby sie nie poddawac i nie myslec tylko w kwestiach krotkoterminowych czyli "lepiej teraz zlapac cokolwiek i jakos to bedzie", lepiej czasem pozapier***lac (przperaszam za wyrazenie) kilka lat a potem zbierac tego owoce, jesli jest ciezka praca plus odrobina talentu, sukces jest tylko kwestia czasu, ktos tak kiedys madrze powiedzial. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...