Skocz do zawartości

Wymiana Corsair H105 na Tritona. Czy jest sens ?


Recommended Posts

Na początku napisze iz wiem ze Aio nie zastąpi custom LC, ale napewno jest lepsze od tego powietrznego.Witam chciałbym zmienić swoje aktualne chłodzenie h105 na Tritona. Czy jest sens ? Poczuje jakaś różnice temp? Najbardziej zależy mi na rozbudowie pod GPU, EVGA GTX 980ti SC.Mozecie polecić jakiś tani blok do niej ? Obudowa to Corsair air 540, wiec moglbym kupić Tritona 280 lub 360mm

Link to post
Share on other sites

Rajinteka nie kupuj, nie wiem jak teraz, ale stare modele miały bardzo dużą tendencje do bodajże pękania rezerwuaru i cieknięcia. H105 jak się nie mylę jest pod tym względem o wiele lepsze i bym go nie wymieniał.

Link to post
Share on other sites

H105 ma 240mm chce kupić 280 albo 360. Polecicie jakiś tani blok wodny do 980ti ? PCB referent. Tak z ciekawości zapytam, da radę złożyć custom LC sam procesor do 600 ?? Mogło by być z używanych. Jesli nie to zostaje przy AiO. Up, takie info dla kolegi h105 jest droższe od Tritona ;)

Link to post
Share on other sites

da się ale ta cena wymusi albo mierną chłodnice albo mierną pompę z którą nie pociągniemy grafy i dodatkowej chłodnicy
powiedzmy(mierna pompa) :
chłodnica używana 360/60 250zł

zabawkowa pomorez z angeli  150

chiński blok 120zł

chińskie węże 12zł za metr

płyn 40zł

6 złączek używanych 6x10zł

 

644zł+ wysyłki _+ od iluś osób :P

 

taniej się nie da :D

Link to post
Share on other sites

ja ja... już raz dostałem w trąbę za przezywanie tego pompo/reza :P

Dokładnie tak jak mówisz ja swoją chłodnice kupiłem 6 miesięcy temu ale parę znalazłem dopiero w tym tygodniu :P
i tak 2 wypieszczone piękne chłodnice sell'am "koledze" <płacze>

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

To cos pomyślimy.Niestety prawdopodobnie 980ti opada bo kupiłem za 1750 MSI Gaming X 1070 i pewnie pod nią blokow wodnych nie będzie -.-. Ile musiałbym dać za sensowne custom LC?

To cos pomyślimy.Niestety prawdopodobnie 980ti opada bo kupiłem za 1750 MSI Gaming X 1070 i pewnie pod nią blokow wodnych nie będzie -.-. Ile musiałbym dać za sensowne custom LC? Może ktoś rozwinie temat Tritona, jakies opinie ?

Link to post
Share on other sites

Procek kręcony 4,6 w spoczynku 26oC dla najcieplejszego rdzenia.Dawał rade na 4.7 ale nie chciałem go męczyć :).Czekam aż ktoś wypowie się na temat Tritona. Kupiłem tanio 1070 od gościa który wymienił pastę w Msi 1070 twierdząc że narusza to zasady gwarancyjne,dostałem nawet fakturę.Myślałem go sprzedać i kupić coś od Evgi np 980ti Classifield albo 1070 SC.Podobno Evga ma referencyjne PCB

Link to post
Share on other sites

Triton ma okropne wentyle, dodatkowo z idiotycznym potencjometrem do sterowania szybkością, jedyne wyjście to dać potencjometr na maks i sterować nimi za pomocą jakiegoś panelu w obudowie .

Dodatkowo miałem cały czas strach że mi zaleje sprzęt.

A już nie mówiąc nawet o tym że backplate powodował zwarcie na płycie( i stan przedzawałowy), na szczęście Asus był jak czołg więc mu nie zaszkodziło na stałe, ale trzeba było dziadostwo zaizolować.

Nie sądzę żeby różnice były duże, o ile w ogóle, a Corsair na pewno solidniej wykonany.

Może jakby na Tritona walnąć dobre wentyle w push-pull...

Link to post
Share on other sites

Czyli nie poczuje raczej żadnej różnicy? Myślałem kupić Tritona Core 360mm (Front Budy) rozbudować o blok wodny pod GPU i chłodnice 140mm na tył i tak niewielkim kosztem chłodzić i Proca i GPU.Ale jeśli Triton wciąż ma problemy z przeciekaniem to zostanę przy moim bezpiecznym h105.Chyba że istnieje inne AiO o takich możliwościach rozbudowy,jeśli nie to podajcie na co mam polować z używek żeby złożyć Custom LC (Co polecacie), Będę małymi kroczkami zbierać części :)

Link to post
Share on other sites

Łatwiej.

Alphacool to znany producent LC, wszystkie elemety tego zestawu można kupić osobno.

Triton to z kolei produkt OEM...zapomniałem jakiej firmy. ale ostatnio lekko zmieniony model wypuściła Lepa, identyczny jak Triton tylko ciut ładniejszy.

Ina przykład złączek z bloku wykręcić się łatwo nie dawało, ludzie kombinowali na ciepło ale często dziad pękał.

Link to post
Share on other sites

h220 jest typowym zestawie AOI aczkolwiek ma złączki choinkowe więc można sobie zmodyfikować trochę.
jednak W h220 jest 6 watowa chińska pompa więc ... trochę słaba, oczywiście dla wtajemniczonych stopa jest ta sama co w bloku Swiftech Apogee Drive II a drive II ma pompę DDC 10W. co oznacza nie mniej ni więcej że można w H220 wymienić pomę na DDC 18 W i mamy AIO które ciągnie wszystkie komponenty W PC

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...